Nepravidelná menštruácia u tínedžerky

9viola9
20. aug 2014

Ahojte, mám dcéru vo veku 15 rokov. Svoju prvú menštruáciu mala v 13 a mala ju 3 krát každých 6 týždňov a potom rok nič a potom ju dostala až v 15 rokoch, teraz v júli. No už je august a zas jej mešká už 7 dní. Chcela by som sa vás opýtať čo si o tom myslíte. Nechcem byť nezodpovedná matka ale nechcem ju ťahať ani po doktoroch. Ja verím, že sa jej to po čase upraví. Jej výška je 160 cm a váha 36 kg. Ďakujem vám.

lubina
20. aug 2014

@9viola9 na zaciatok by stacilo keby si sa isla k Dr.poradit ty, jej matka a prekonzultovat co a ako. A ak ti dr. povie, ze radsej prist, tak by som nevahala a zobrala dceru na vysetrenie

9viola9
autor
20. aug 2014

tak ďakujem. uvídime čo a ako sa to všetko vyvinie 🙂

kadri
20. aug 2014

@9viola9 ta vaha nie je preklep? ak nie, vazi zalostne malo 😒 moja 13r dcera je sportovkyna, cize ma dost svalovej hmoty a je stihla, pri 169cm ma 51kg. menzes ma tiez nepravidelny, prve 2-3 roky to moze tak kdejako skakat, kym sa hormonalny system vyladi

mamulienka30
20. aug 2014

@9viola9 - pokial viem, menstruaciu podmienuje vaha minimalne 42kg... to tvoja dcera nema, skor by som zapracovala na tom, aby pribrala, vazi zufalo malo.

9viola9
autor
20. aug 2014

tá váha nie je preklep, ale ona je všetko je aj nezdravé a zdravé a my to máme v rodine, že sme taký chudší... No veď preto si aj ja myslím , že sa jej to upraví a keď ju nič nebolí tak to nechám tak. v podstate som chcela len vedieť vaše skúsenosti a názory 🙂 ďakujem vám

vefi89
20. aug 2014

@kadri aj mňa tá váha "upútala" 😕
@9viola9 ja som mala niečo podobné, ibaže sa mi neupravil, dr vravel, že to je ok, nebola to žiadna vada, núkal mi HAK, aby som si "umelo vyvolávala" ms, ale kašlala som na to, upravila sa mi až teraz druhým pôrodom... a teda cykly som mávala od 32 do 140 dní 😉

demeterka
20. aug 2014

@9viola9 no ja ako dieta som mala tak isto nepravidelnu menstruciaciu a chodila mi hociako a nepravidelna mi ostala az do dospelosti, pravidelnu som ju mala len ked som brala antikoncepciu (ale to je samozrejme na tvoju dceru este priskoro aby sa cpala hormónmi) inak to chodilo ako chcelo a bola som zdrava a na nic mi neprisli, proste som len bola od prirody chuducka 🙂 Dokonca sa mi to neupravilo ani po dvoch pôrodoch, stale mam nepravidelnu a nijako to neriesim. Takze ked je dcerka zdrava, tak neivdim dovod na to aby si mala z toho obavy, proste su zeny ktore maju nepravidelny menzes.

9viola9
autor
20. aug 2014

veď práve preto ja nechcem aby jedla lieky na to, už berie lieky na alergiu 8 rokov a nechcem ju ešte týmto znepokojovať. Myslím, že sa to časom vyrieši

kadri
20. aug 2014

pri takej vahe ma zrejme minimum tuku, hormony su rozpustne v tukoch, cize tam moze byt pes zakopany

9viola9
autor
20. aug 2014

je to možné

amisa
20. aug 2014

Mylsim ze v jej veku je pomaly cas aj an prvu navstevu u gynekologa nie? on by sa snou porozpraval ludsky a jemne skontroloval ci je vsetko ok.. nemozes to nejak tak odprezentovat ze je cas vstupit do sveta zien a ist prvy krat k doktorovy? inak ta vaha je brutalna... ja som mala normlanu vahu a moj cyklus dozrieval az po 20tke a doktor hovoril ze je to ok ze kazdy je individualny.

barbara088
20. aug 2014

ja mam tiez take problemy,nic sa neupravilo aj ked som po troch porodoch

safranca15
20. aug 2014

Ja som tiez kedysi to mala taketo vselijake a tak ma obvodna odporucila na gyndu a ta mi daka antiku a ta mi tovupravila plus sa nebudes muset bat ak by zacala s niekym spat ze otehotnie bola by chranena