Neprestávajúca menštruácia po pôrode. Čo s tým?

piskotik
9. jan 2009

Ahojte dievčatá! Som tu nová a neviem či sa tu o tomto už písalo, ale bola by som rada ak by ste niektorá poradili. Po 7.mesiacoch od pôrodu som dostala menzes, ibaže stále neprestával. Zašla som aj ku gynekologovi, ktorý mi dal Proveru no ani tá mi nepomohla. Na dva dni mi to prešlo a je to tu zase. Chystám sa znova zájsť k lekárovi, no obávam sa že ma pošle do nemocnice na kyretáž. Ak ste mali niektorá podobný problém tak sa ozvite. Vopred Ďakujem a želám Vám pekný deň! 😉 😅 😀

kocurik16
9. jan 2009

po druhom cisárskom som mala podobný problém,po mala som dlhú a veľmi silnú menštr. PO 7. rokoch na liekoch kvapkách čo mi vždy pomohlo iba pár mesiacov som mala kyretáž, nakoniec po 10. rokoch mi všetko vyhodili a teraz je konečne pokoj. Rozhodne treba isť k lekárovi čím skôr

piskotik
autor
9. jan 2009

No to si ma veľmi nepotešila, tak dlho brať lieky to by som nerada, neznášam tabletky. Uvidím čo na to povie môj lekár. Chcela by som ešte jedno bábo, tak dúfam že to nedopadne najhoršie. Nemala si problémi aj s krvným obrazom? Napr. nedostatok železa? Ďakujem za reakciu a odpoveď 🙂

petrahy
9. jan 2009

ja som po druhom cisaraku mala taky stav pol roka nasadili mi antikoncepciu na upravenie, ale nepomohlo to nakoniec sa to upravilo akosik same. Mne moj doktor teraz naposledy povedal ze by sa to malo upravit do roka od porodu mala som treti cisarak a menstruacia mi trva okolo 10 dni, ale uz sa to konecne zlepsuje a snad bude dobre ale radsej zajdi k doktorovi 🙂

piskotik
autor
9. jan 2009

Ahoj petrahy, ja som menzes nikdy nemala pravidelný ani krátky. No teraz po pôrode sa to úplne zbláznilo už ani nekojím, ale krvácanie neprestáva je to už mesiac aj dačo.V pondelok alebo utorok urcite idem k lekárovi a uvidíme čo na to povie a inak diky 🙂

kocurik16
10. jan 2009

piskotik,posledné 4 roky pred operáciou som chodila každý mesiac na hematologiu.
Rozhodne treba ist k lekárovi to je najistejšie tam ti najlepšie poradia.

pred prvým synom som mala dlhé ale nie veľmi silný menzes po prvom sa mi upravilo,neboli bolesti ani nič podobné ale po druhom boli problémy.Riešila som to v lekárni čajmi a volne dostupnými liekmi až som sa dopra- covala po tial,že mi nič nezaberalo.Dokonca som dostávala železo v injekciach,čo pri kvalite mojich žíl bolo niečo príšerné.

V každom prípade chod k lekárovi čo najskôr.Držím palce.

piskotik
autor
10. jan 2009

Kocurik16, ďakujem k lekárovi určite pôjdem 🙂

ketyh
10. jan 2009

Ahojte, Piskotik mala som podobny problem,porod som mala tazky a nieco mi tam pokafrali, nevykyretovali ma hned tak som po kojeni krvacala 2 a pol mesiaca v kuse, doktor ma poslal na kyretaz ale zo zdravotnych dovodov mi ju nemohli hned spravit. na Kramaroch mam znameho,ten mi dal tabletky Noretisteron,vdaka nim mi krvacanie prestalo a mala som aj normalnu menstruaciu....no po pol roku to tu bolo znova.....ale priznam sa ze na kyret som nesla,bala som sa,no teraz to lutujem mohla som mat po problemoch 😒 ....nastastie som z toho vonku a uz poctivo tehulkujem 🙂

piskotik
autor
10. jan 2009

Ketyh, ja sa tiež obávam že ma pošlú na kyretáž, zdá sa mi to taký násilný zásah do tela. Neviem či mi lekár dá tabletky alebo ma tam hneď pošle no ak sa to neupraví tak si moc nenavyberám. I ja by som chcela ešte jedno babuško. Tebe gratulujem mamička-čakateľka 😅 nech všetko prebehne o.k. a máš potom krásne a zdravé babinko 😅 😅 😅

ketyh
10. jan 2009

Dakujem velmi pekne, este som ti chcela povedat ze pocas kyretu budes uspata a potom to boli ako po porode,ked je v tej maternici nieco co tam nema byt treba s tym von. doktor ti spravi sono a hned ti povie ako to riesit...neboj sa vsetko bude v poriadku,velmi ti drzim palce,viem cim prechadzas a pevne dufam ze budes mat dalsie deticky 😉 🙂

piskotik
autor
11. jan 2009

Ja už som s tým raz u lekára bola, ale on mi nespravil žiadne vyšetrenie iba rovno mi dal tabletky-Proveru čo ma dosť zarazilo.Myslela som, že mi spraví aspom sono.Uvidím čo mi povie teraz a ak zase nič moc nepodnikne tak možno zmením aj lekára.Ďakujem aj ja a želám pekný deň 🙂 😀 😅

bora8
11. jan 2009

ahoj piskotik k lekárovi okamžite utekam a ak ti nepomôže tak ho zmen, mne takto začal menzes a stálenevedel prestať po 2 týždňoch som išla k lekárovi dal mi tabletky - musela som potom prísť na výter krčka a zistili mi zvýšené hotnoty na krčku - musela som súrne na operáciu krčka maternice.... našťastie sa to včas podchytilo a nebola to rakoviny 🙂 takže neváhaj a utekaj, môže to byť aj hocičo iné - nechcem ťa vystrašiť ale dlhodobé krvácanie je je dobrý znak - nenechaj sa odradiť a pekne na neho zatlač alebo ho zmen

bora8
11. jan 2009

prepáč za chyby - krvácanie nie je dobrý znak

piskotik
autor
11. jan 2009

Ahoj bora8, v utorok idem na 100% k lekárovi, už je to neúnosné aj mi to na chvíľu prestávalo ale je to tu zase a bolí ma i brucho.Viem že dlhodobé krvácanie nie je nič dobré, len som myslela že to ešte hormóny po pôrode sa dávajú dokopy 🙂 Ďakujem za radu 🙂

kocurik16
12. jan 2009

oni väčšinou najskôr skúšajú lieky,ale ak nezaberajú treba isť a pýtať sa na vyšetrenie

petrahy
12. jan 2009

piskotik napis ako si dopadla ja konecne po porode som krvacala teraz len 5 dni uz sa mi to asi upravuje 🙂 takze sup doktorovi nech sa coskoro mozes vytesovat ako teraz ja

piskotik
autor
12. jan 2009

O.K. zajtra doobeda idem, potom dám vedieť.Pekný deň želám 🙂 🙂 🙂

kocurik16
13. jan 2009

piskotik,držím palce!

piskotik
autor
13. jan 2009

Ahojte dievčatá, tak bola som u lekára.Spravil mi vnútorné sono, či náhodou nie som aj tehotná, ale nie som 😅 Povedal, že je to tam všetko O.K. Dal mi zase lieky no silnejšie, ktoré sú až na tri mesiace a tiež antibiotiká, pretože nemôže vylúčiť aj zápal.Takže tak uvidíme či to zaberie.Pekný deň dievčence 🙂 🙂 🙂

petrahy
14. jan 2009

piskotik to som rada ze si dopadla dobre 🙂 🙂 🙂 radsej ist dvakrat k doktorovi ako nieco zanedbat. Drz sa a keby nieco zase sa ozvi. A neboj snad to zaberie 😉

kocurik16
14. jan 2009

ahojte! Piskotik,dúfam,že ti tie lieky zaberú 🙂 😉

piskotik
autor
14. jan 2009

Ahojte, ďakujem Vám za podporu a rady a hádam sa ešte v nejakej téme stretneme 😉 😅 🙂 Ešte raz Ďakujem a pekný deň všetkým 😅 😅 😅

horalka777
17. jún 2009

Ahojte, oprasujem tuto temu... 😕

Pred vyse dvoma tyzdnami som podstupila kyretaz po nekonciacom niekolkotyzdnovom krvacani. Tyzden to este doznievalo, viac menej uz len krvavy vytok, az to uplne prestalo. Tesila som sa ale predcasne, pred troma dnami to zacalo znova a stale to silnie... Este stale kojim, tak mi zatial nemohli nasadit ziadnu hormonalnu liecbu (ktora bude v mojom pripade asi nevyhnutna, kedze vsetky ostatne vysledky su OK (histologia, krvny obraz, nie je tam ani ziaden zapal, proste ziadna ina ako hormonalna pricina sa nenasla). Mate niektora takyto "zazitok"? 🙄 Zaujimalo by ma, aky bude dalsi postup, to mi umelo zastavia laktaciu, aby mohli zacat s tou liecbou..? ☹ Alebo pripadne - aky musi byt minimalny odstup medzi dvoma kyretazami? 😝 Mam teraz cerstvo predpisane lieky, ale zial vobec nezaberaju... U Dr som ako na klaviri, takze som pod dohladom, len sondujem, ci tu niekto ma taketo skusenosti a ako to dopadlo... Dakujem.

roasha
18. jún 2009

horalka,pokial sa nemylim,tak kyret moze byt max 2x do roka.

horalka777
18. jún 2009

no jo, ale urcite nie 3 tyzdne po sebe 🙄

No nic, ja tu zial uz sedim so zafacovanymi prsiami a zahajila som hormonalny utok. Co uz... Uvidime, co to spravi.

Inak sestricka sa dnes vyjadrila v ambulancii, ze taky pripad ako ja tam vraj este nemali a to tam teda chodia zeny so vselijakymi problemami. Vidim, ze aj tu na MK je to mensinovy zaner 😕

liki205
16. okt 2009

chcem sa spýtat v nedelu idem asi na kyret, takže budem mač aj celkovú narkozu, ale malú stále kojím, takže asi na 24 hodín budeme musieť dať iné mliečko... ale vie mi niekto povedať že či to po tom zákroku bolií? a ako dlho sa potom krváca?

inkinka
17. okt 2009

ahoj liki, za seba môžem povedať, že to nebolí , skôr taký divný pocit pri námahe, taký týždeň žiadne ťažšie práce a držím palce

danu
7. dec 2009

elizabeth453 • 1d • Dnes o 13:21
viem, ze tato tema sem nepatri...ale len jednu radu..
uz 16den mam menzes...je to normalne???????? ☹

jaaty • 1d • Dnes o 13:24
podľa mňa to nie je Ok ak si predtým nemala nejaké zdravotné problémy (vážna choroba, operácia, potrat). Ak nie, šla by som k lekárovi. Mohla si byť tehotná a menštruácia je potrat - nechcem strašiť. držím palce

elizabeth453 • 1d • Dnes o 13:27
ja som myslela na to iste ...diky

jaaty • 1d • Dnes o 13:28
Skús si urobiť tehotenský test. Mne vyšiel pozitívny aj počas špinenia po menštruácii - mala som mimomaternicové tehotentvo ☹

elizabeth453 • 1d • Dnes o 13:31
tak dufam, ze nie...ale skusim, dakujem este raz 😉

jaaty • 1d • Dnes o 13:33
držím palce 😉

cervena_ciapocka
27. okt 2011

Už tu nik dlho nebol, tak mi hádam niekto odpovie.
Po pôrode som krvácala 4 týždne. Kojila som len 6 týždňov. Po 8 týždňoch po pôrode som dostala menštruáciu. Trvala 5 dní, a bola taká slabšia. Týždeň som potom mala pokoj a zas sa objavilo také slabé krvácanie na 4 dni. Myslela som, že asi ešte hormóny blbnú. O mesiac od tej "prvej" menštruácie som dostala zas, ale ... prvé 2 dni len taká slabá, tak som čakala, že to bude ako predtým, ale potom ďalších 6 dní nastúpilo také stredne silné krvácanie, nikdy pred tehotenstvom som nemala také dlhé krvácanie. Som zvedavá čo ma čaká zajtra. Čo si o tom myslíte? Že sa to upraví?

lenka.s
18. júl 2012

Ahojte, tema si sice stara, ale hadam najdem niekoho, kto by mi poradil. Som rok po porode a uz pol roka sa trapim s nekonecnym vecnym krvacanim. Prvu ms po porode som dostala v januari, bola kratka a v pohode, druha prisla vo februari a skoncila v maji, myslela som, ze som z toh von a je to ok, potom prisiel normlan cyklus, vsetko v pohode a tesila som sa, ze je to za mnou, ale teraz uz zasa 3 tyzdne vkuse krvcam, idem ma z toho porazit a lekari mi pomoct nevedia ☹ ☹ , najde sa tu niekto s podobnym problemom ? co mam robit ? ako to mam riesit ? existuje nejaka cesta von z tohto bludneho kruhu ? hormon su ok, na sone tiez nic nenasli, hematologicka vylucila hematolocigk problem, enedokrinologicka tiez ... tak ak mi nic nie je, preco neustale krvacam cele mesiace ? vzdy pride pauza na 1-2 dni a zacne to znova ... kyret som nepodstupila, lebo mi to hematologicka neodporucila, ze kym nie je jasna pricina, kyret je riskantny ☹

wawrita
4. feb 2013

@lenka.s ahoj. ja mam podobny problem. vidim ze si toto pisala july, uz si to vyriesila? pretoze ja mam tri tyzdne vkuse menzes a uz neviem co robit.