Nepriberám, som nafúknutá a trápi ma plynatosť. Mám celiakiu?

july2006
1. júl 2016

ahojte. chcem sa poradit..som slaba,byva mi nevolno ,uzimena skoro stale nepriberam takmer vobec. Nafuknuta a trapi ma plynatost. Uz asi dva roky.. ked som bola na vysetreniach pred nejakym casom,zistili mi iba nedostatok zeleza. Chcem sa spytat,moze ist aj o celiakiu?? je v rodine. ma ju mamina sestra aj brat.

sissy27
1. júl 2016

@july2006 v prvom rade treba porozmýšľať nad tým, čo ješ... riešila si nedostatok železa tabletkami, zmenou stravy? piješ dostatočne? treba aj postupne odsledovať, po ktorých jedlách máš tieto stavy a vylúčiť ich...
z toho, čo si napísala, ti nikto celiakiu nepotvrdí / nevylúči, to treba riešiť s lekárom

mima4
1. júl 2016

@july2006

bola si na kompletnom vysetreni na gastre?

phillippa
1. júl 2016

isla by som aj na vysetrenie ku gynekologovi na sono vajecnikov

stepanka274
1. júl 2016

môj 17 ročný syn začal chudnúť, nechutilo mu jesť, urobili dôkladný rozbor krvi a zistili intolenranciu na laktózu a to ju v rodine vôbec nemáme.
Ale pridávam sa k phillippa, že sa treba určite pýtať na sono ku gynekologovi.

janickacrazy
1. júl 2016

@july2006 nechápem, ked máte celiakiu v rodine prečo ti teba neurobili na to testy, ved vždy sa pýtajú aj na rodinnú anamnézu, tak si to pýtaj, nech ti to vyšetria

kittykat22
1. júl 2016

@july2006 skusila si niekedy Probiofix? To je taky maly zazrak. Ked som zistila ze trpim intoleranciou tak som mala zachvaty ako mi bolo zle. Ked uz viem ze som si dala nieco co nemam a uz mi je blbo tak si dam tobolku a za 2 hodiny som vysmiata 😀 Ked si dam neskor tak musim opakovat po par hodinach a tak som vysmiata po par hodinach. Nevyriesi to problem z coho to mas - ale utisi to zlu reakciu aby ti nebolo zle.

katrin21
1. júl 2016

@july2006 bola si na gastroskopii? mozes mat chronicky zapal zaludka, alebo zaludocne vredy, alebo zapal criev.... alebo len proste syndrom drazdiveho creva ...
Nedostatok zeleza značí jeho zle vstrebavanie a to byva casto prave kvoli zlemu traveniu.... takze vysetrenie na gastro..
+ skus vylucit na mesiac mlieko a uvidis.. na mesiac muku a tiez uvidis, ci sa nieco zmeni + zacni si davat probiotika.

ghostsgirl
1. júl 2016

urcite nech ti spravia testy na celiakiu, ved sa to da zistit aj z krvi. Ak by si mala zvysene protilatky, celiakiu diagnostikuju biopsiou. Pripadne myslim,ze aj v lekárni predavaju testy na celiakiu, ale tie nie su tak spolahlive a zbytocne vyhodene peniaze podla mna. Urcite chod k lekarovi, ved tu ti nikto nepovie ci ide o celiakiu alebo nieco ine. Avsak ak to mate aj v rodine, myslim,ze nie je o com a ihned spravit testy 🙂 Drzim palce.

simik14
3. júl 2016

Nemyslim ja mam tie iste priznaky je to fakt tym zelezom 🙂 robi v nasom tele vela ak ta velmi nafukuje uzi degasin fakt pomaha urcite si googlila tak ako ja a ptm tiez myslim ze ake choroby mam 🙂

july2006
autor
3. júl 2016

@simik14 čiže z toho železa môžem mať aj nafukovanie a plynatosť? No degasin ani pod.tieto lieky určené na to mi akosi nezaberajú :/

gita17
3. júl 2016

@july2006 nechapem preco sa na fore pytas ci mozes mat celiakiu ked ju maju 3 v tvojej rodine. Sak sa opytaj ich, ocividne ju mate skoro vsetci v rodine. A tiez ma udivuje ze to riesis az teraz, to malo byt prve vysetrenie pred 2 rokmi ked ti zacali problemy. To si ani nikdy netestovala ako sa citis ked vynechas lepok?? Ved logicky skusim vynechat lepok na 2 tyzdne a hned je jasne kde je pes zakopany.

ellemell
3. júl 2016

@gita17 niekedy stačí tak málo, že ;)

simik14
3. júl 2016

@july2006 ja to tak veru mam nic ine mi nie je po porode som stratila vela zeleza strasne vela krvi som stratila zacala som chudnut nechutenstvo.do jedla ak zjem nafukne ma ale nepriberiem ani gram bleda som ospala kruti sa mi hlava a nikto z nasej rodiny celiakiu nema tak isto ju nemam ani ja a verim ze mas v podstate tie iste priznaky ze to fakt nie je nic vazne papaj susene hrozienka cervene maso pecienky cviklu a pod

katarinamarkova
3. júl 2016

@july2006 napíšeš nám tvoj priblížný jedálniček? pitný režim?