Poraďte, čo robiť s nepríjemnými stavmi pred spaním.

sima789
22. okt 2019

Ahojte kočky , pisem tu lebo dufam že ak sa niekto v tomto nájde bude mi vediet poradiť. Skúsim Vám tu opísať moj zdravotný problem aj keď je to veľmi veľmi obtiažne. Dosť často uz dlhšie zažívam taku zvláštnu nevoľnosť a to poväčšine pred spaním. Stáva sa mi to aj cez deň ale v inej miere a menej casto . Ide o to že keď si ľahnem a chcem zaspat sa v počiatočnej miere dostaví nieco take ako hlad (hoci som aj pred pol hodinou jedla ) rozbolí má hlava väčšinou taká tlakova bolesť v predu na cele . Začne má páliť a bolieť na hrudi . A bolesť mi vystreľuje do ruky alebo lopatky . Snažím sa zaspať no už aj keď zaspavam budím sa nepríjemný tlak v celom tele! Bolesť hlavy , bolesť na hrudi alebo na ťažké dýchanie. Aj keď neviem či to nazvať bolesťou . Naozaj je to take zvláštne neopísateľne. Mam pocit že to do rana “neprežijem.” To pisem tak s nadhľadom lebo teraz keď je vsetko ok nic take má nenapadá . Ale v tom danom momente je to fakt nepríjemne . Rano keď vstanem tak mi nic nieje maximálne má len pobolieva ta ruka . Alebo sa cítim nevyspato.

Len prosím nepíšte aby som sla k lekárovi , lebo tam už som bola . Ti niesu ochotní má poslat ani na vyšetrenie a popravde mam pocit že má ani nepočúvajú . A vsetko uzavrú ako stres!!! Ale poviem Vám ja stess vobec nemám . Sem tam má nieco vyvedie z miery ale rýchlo sa viem dat do pohody. Po dlhej dobe som si vydobila aspoň nejaké vyšetrenia . Bola som na ekg -ok, štítna žľaza - ok , krvný obraz :mierne zvýšený cholesterol inak -ok. Dosť mi to narúša bežne fungovanie. Chcem si už založiť rodinu mat deti ale necítim sa vobec fit. A neviem si predstavit ešte ako by som s týmito stavmi nosila dieťatko pod srdcom . Taktiež doktorka spominala že je to nieco ako nábeh na hypoglikemiu . A že mam pri sebe nosiť cukor ako prvú pomoc . Lenže keď toto na mna pride cukor mi dajak extra nepomôže . A zas byt závislá od cukru tiež nechcem byt .

Prosím poraďte ak mate skúsenost. Dakujem vam krasne .

pink_lady
22. okt 2019

napadaju ma tri moznosti:
1. reflux - palenie
2. krcna chrbtica - tlak na cele
3. pankreas - pren su typicke nocne bolesti, prip aj zblbnuta hladina cukru
4. psychika

0silvia0
22. okt 2019

@sima789 máš aj búšenie srdca a zvýšený tep?

sima789
autor
22. okt 2019

@pink_lady na krvnom obraze som mala cukor ok . A myslím že mi tam robili aj vyšetrenie na pečeň , pankreas a veci podobne . A vsetko bolo ok . Taktiež babka má cukrovku a keď mi pride blbo cez deň idem k nej si odmerať cukor . Vsetko ok . Ako rozumiem že psychika dokáže vela . Ale ja mam fakt pocit že som v klude až na tieto stavy tie má vedia trosku vyhodiť z miery . A neviem či by som mala take silne pocity hladu zo psychiky . A to krátku dobu po najedeni ?

jumama
22. okt 2019

Ak citite nevolnost, aj mna napadol v prvom rade reflux. A potom histamin. Nasa dcera mavala taketo nieco - asi hodinu po zaspani sa zobudila cela spotena a trosku mavala cervene flaky na tvari, niekedy akoby cervene oci, ako ked do nich natecie sampon... budila sa s revom, bola este dieta. Niekedy z toho boli aj nocne mory, ze nevedela ze place, bola akoby duchom nepritomna, hoci oci otvorene dokoran. Lekar povedal, ze to moze byt histamin. Ked sa telo uvolni v posteli, vraj aj zily sa uvolnia, trochu roztiahnu a vtedy sa najviac vyplavi histamin. Moze byt v tele nahromadeny z jedla, ale aj zo stresu, z nejakeho zapalu.... Dnes vela ludi ma histaminovu intoleranciu, skuste is pocitta, pohladat priznaky, kazdy ma trosku ine, nemusi mat kazdy len v jedle prejavy. Nasej pomohlo vzdy iba ist na vecko, dat jej suche pyzamo, niekedy napit trosku vody a hotovo, spala ako drevo do rana.

sima789
autor
22. okt 2019

@0silvia0 neregistrujeme zeby som to mala . Búšenie ani nie . Zvýšený tep tiež moc nie.

deti95060810
22. okt 2019

s tými lekármi ti verím...s otcom som prišla k lekárovi že nemôže dýchať, bol bledý, nevládny a obv. lekár ani len tlak mu neodmeral....napísal mu na papierik liek na zlepšenie pamäti....
na druhý deň ráno otca brala záchranka a na ďalší deň ráno otcovi operovali srdce...
niektorí sú ozaj hlupáci...

deti95060810
22. okt 2019

Jednoznačne poriadne vyšetrenie u lekára, mne to pripadá ako cukrovka... alebo potom pozri psychiatra....Keby si zavolala záchranku vtedy keď príde na teba tento stav, tak ti isto pichnú Lexaurin na upokojenie...ešte skús piť čaje na upokojenie - možno pomôže.

pink_lady
22. okt 2019

@sima789 parametre pankreasu mozu byt dlhodobo ok, nejaku zavadu moze odhalit cielene CT...napr taky nador pankreasu ten ani magneticka rezonancia nemusi v pociatocnych stadiach ujkazat...ale teda skor reflux a krcna chrbtica myslim ...a mozno aj ten histamin...alebo dvanastnikove vredy? ale tam sa boloest objavuje tak 3h po jedle

sima789
autor
22. okt 2019

@deti95060810 ja viem . Nechcem byt nevďačná , hádzať ich do jedného vreca . A viem že v určitých situáciách sú schopní a vedia pomôcť. Ale posledné roky mam pocit, hlavne u tych obvodnych že sú mimo . Či ku nim pridem alebo nie !!! Nic to nie je platne a aj tak si musím pomôcť sama ! Ale ja nemám prístroje ani nic podobne nato aby som zistila o čo ide a tým padom k tomu dajak pristupovala. No neviem proste vobec čo mam robit . Či si najst nejakého aleteenativneho lekára alebo len tak si trpieť a dufam že to samo prejde ...

deti95060810
22. okt 2019

@sima789 ani trpieť, ani alternatívneho lekára...
pomohlo by asi zmena lekára, alebo zaplatiť si nejaké kompletné vyšetrenia vo väčšom meste...minule tu písalajedna maminka že chce ísť myslím v Ba na súkromnú kliniku kde robia vyšetrenia...
daj sa do skupiny Ba, alebo Ke, BB tam by žienky mohli vedieť o takýchto klinikách kde robia akoby preventívne vyšetrenia - samozrejme za tvoje e...😉

sima789
autor
22. okt 2019

@pink_lady
Ale ono to niesu celkom bolesti . To je taky nepríjemne tlak . A nezvykne mi byt nevoľno od žalúdka . Skor nevoľno tak že mam tie tlaky v tele bolesti v hlave potom na to aj akoby som mala problémy s pozornosťou . Ja naozaj neviem ako to opísať .

moonlight1210
22. okt 2019

@sima789 ak uz planujes nejake sukromne vysetrenia, skus aj neurologa. teoreticky sa moze stat, ze mas nieco aj na mozgu, co ti tlaci na niektore centra a to moze sposobovat vsetky tie zdanlivo nesuvisiace priznaky.

vizvaryova1
22. okt 2019

@sima789 ahoj citala som tvoj komentar mala som to moc dobre to poznam lezala som nato na psichiatrii na nadstavenie liecby nieje to cukor ale ke to sposobene psichikou mne to vysvetlila primarka ze ked isem spat tak to je nieco v podvedomy uz ani neviem co mi vravela ale urcite by si mala navstivit psichiatra lebo aj ja som to trpela a nakoniec som skoncila v nemocnici

janage
24. okt 2019

@sima789 nepises ci sportujes. Skusila by som rezku prechadzku podvecer.

galioska
24. okt 2019

@sima789 zmeň lekára, toto môže byť aj niečo psychicke

savmebej
24. okt 2019

@sima789 pankreas,zlcnik