Neskutočne veľa myšlienok v hlave

kubkomatko
17. jún 2015

Neviem na koho sa obrátiť s problémom... Mám neskutočne veľa myšlienok a pocitov v hlave a na srdci ale nedokážem ich dostať zo seba von. V poslednej dobe som sa veľmi uzavrela a svoje pocity dusím v sebe, niekedy mám pocit ako aj dnes, že je toho na mna priveľa a nedokážem urobiť nič, iba "bezducho" chodím , nič ma nebaví, najmenej a slzy v očiach, a čo ma mrzí najviac, že potom aj ked nemusím, kričím po deťoch.

lyzzy
17. jún 2015

@kubkomatko... Pis si denník

1martincanka1
17. jún 2015

@kubkomatko vyhladaj dobreho psychologa, pripadne vyskusaj hypnozu .. muselo sa nieco stat, co ta takto "zablokovalo"..

sonicka777
17. jún 2015

Možno ťa chytá depresia..možno by ti pomohol psychológ,alebo niekedy pomôže človeku sa niekomu vyrozprávať.. 😉 zveriť sa svojími problémami či už blízkej osobe,kamarátke alebo sa len tak vykecať na nete.Občas treba aj vypnúť,urob si napr.čas pre seba,venuj sa sama sebe,svojím koničkom..a to kričanie po tých deťoch poznám ☹ Na mňa je tiež niekedy toho veľa a nevládzem a občas kričím aj pre blbosti na deti...a a potom ma to mrzí

sasaga
17. jún 2015

@kubkomatko a co ta trapi?preco sa tak citis?

womankc
17. jún 2015

určite začni psychológom, aj mne sa to stalo , to nie je hamba , to kto to nezažil , ten nepochopí, už keď si uvedomuješ, že to nie si schopná sama odbúrať a odpútať sa , treba hľadať pomoc. mne nakoniec pomohol až psychiater....
Čo ťa zaťažuje??? treba aj s partnerom komunikovať.............

kubkomatko
autor
17. jún 2015

@1martincanka1 presne nad tou odbornou pomocou rozmýšľam, lebo čím ďalej tým sa mi to "vymyká" spod kontroly, ono to trvá od začiatku tohto roku, jeden problém sa kopil na druhý, a ja som zistila, že už to nezvládam :( teraz som na mrtvom bode, že neviem čo a ako, a útočisko hľadam bohužiaľ v papaní sladkostí, čo sa na mne už dosť prejavuje :(
@sonicka777
@sasaga
@womankc a ten partner, v určitých veciach ma nechápe a to ma deptá ešte viac..

miadi
17. jún 2015

mozno len potrebujes odpocinut z rutiny ktoru zijes...dat deti k dedkovcom a ist na vikend s muzom niekde sa zrelaxovat..
a tie problemy treba riesit nie zajedat

1martincanka1
17. jún 2015

@kubkomatko je dobre, ze si uvedomujes, ze to uz sama nezvladas a teda, ze potrebujes odbornu pomoc.. presne ako pise @womankc nie je hanba vyhladat pomoc, ci uz psychologa alebo psychiatra.. neodkladaj to, cim skor, tym lepsie.. zajedanie problemov ti nepomoze, naopak chyti ta depka este aj z pribudajucich kil..

gabrielita1610
17. jún 2015

@kubkomatko co ta tak velmi trapi,dusi ,boli? skus to nappisat na papier ,vsetky svoje pocity ,hnev ,vsetko co ta trapi a potom to spal

kubkomatko
autor
17. jún 2015

@gabrielita1610 to je tiež dobrý nápad 🙂

kubkomatko
autor
17. jún 2015

ináč už som sa objednala ku psychologičke, bohužial budem si musieť takmer 3 týždne poradiť sama, kedže tento mesiac má už plný kalendár, ale prvý krok som urobila, len dúfať že do toho nič nepríde...

kubkomatko
autor
17. jún 2015

@1martincanka1 ved toto, už aj z tej mojej váhy ma chytá depka

womankc
18. jún 2015

@kubkomatko veľmi dobre, ono sa Vám strašne uľaví už po prvej návšteve, moje sedenia boli zo začiatku len o plači, neviem prečo , ako som otvorila k nej dvere , len som plakala , po pár sedeniach mi odporučila psychiatra, lebo som to prosto nevedela všetko spracovať a potom sa to prelomilo preliečila som sa dva mesiace a bolo to o niečom inom, človek sa musí naučiť spracovávať tie negatívne veci, ja doteraz to neviem a už tiež cítim , že sa do obdobia ,č o som prekonala vraciam . Ono žiaľ povaha človeka sa veľmi ťažko mení. Ten nápad Gabrielity1610 sa mi páči veľmi..........

womankc
18. jún 2015

@kubkomatko na váhu sa vykašli, ja tiež takto reagujem, že keď mám stres a ťažké obdobia a trápim sa, tak priberám, ja som sa dostala na 90 kíl - moja taká normálna váha je tak 60-65 kg 😖 😝 , ale tak som sa s tým mierne vyrovnala, že proste teraz s tým neviem nič urobiť. Tento rok som si povedala, že sa začínam venovať najmä sebe a dám sa do poriadku , či zdravotne, či telom dušou, ale ide to milimetrovými krokmi ........ Zvažujem, že by som vyhľadala nejaké kurzy asertivity. .................. Momentálne mám pocit vyhorenia v práci a to ma nesmierne štve....................... A takéto veci zažívajú aj iní ľudia, niekto pre nás viac, niekto menej . Len proste človek sa to musí naučiť spracovať a odbúrať

kubkomatko
autor
6. júl 2015

po 2 týždnoch sa ozývam opäť... Mam za sebou prvé sedenie u psychologičky, vyžalovala som sa, aj ked boli chvíle, ked to bolo ťažké, a veeeeľa myšlienok, pocitov, dala som zo seba von, nejaká úľava je tam, ale ešte budeme mať čo robiť, aby sme to spolu prekonali. Najviac ma ale teší, že aj psycho dospela k názoru, že neni chyba v mojej hlave, že niesom "chorá" len proste potrebujem sa z tohto začarovaného kruhu dostať, upokojiť,vypnúť,oddychovať... To bude asi to najťažšie, naučiť sa oddychovať, odreagovať, ked napr.deti cez den spia. Poznáte to maminy na RD, snažíme sa vtedy dohnať zameškané, a často zabúdame na seba, a nerelaxujeme :(

zibi
6. júl 2015

@kubkomatko skus terapiu a kym budes cakat, citam ze az 3 tyzdne kup si mineraly
zinok a magnezium a bekomplex
niekomu to pride divne ..ale magnezko neskutocne pomaha pri depresii a kadejakych stavoch
a zinok zasa pomaha pri stavoch ako mas ty..nadmerne a prilisne premyslanie ..ono sa to mozno zda smiesne ale moze to byt aj nedostatok mineralov ..mozes byt vycerpana , mas jedno dieta za druhym a clovke nema ani cas na seba ..mozno by som si skusila nasadit mineraly a kvalitna terapia a uvidis..nemusi to byt hned depresia

PRÍZNAKY NEDOSTATKU ZINKU
nervové: nervozita, podráždenosť, depresie, nespavosť, nadmerné premýšľanie, záchvaty paniky, zahmlené myslenie, nadmerná emocionalita, sklony emocionálnym výbuchom až k násilným prejavom, "odtrhnutie" od reality
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

velmi dobre su tie mineraly ako je magenrot, zinkorot - su to leiky nie vyzivove doplnky cize mas istotu ze sa ti to co tam je aj vstrebe.
plus skus si najst cas na seba, venuj sa nejakemu sportu, nejaka psychohygiena by ti prospela...plus rozhovor so psychologickou