Používame cookies. Viac informácií tu. OK
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja153
autor
31. aug 2019

@peter952 mamina zmenila stravu - ovsene vlocky, bataty, ryza natural,kuskus,bulgur,polenta,pohanka,kuracie masko,chude vysoko %sunky, tmave pecivo, bryndza,mliecne (kedze nema intoleranciu ) - zive jogurty, tvarohy, mozzarella a strieda to a rastlinymi. zelenina, ovocie doobeda, lanove semiacka,kurkuma,bylinky,tekvicovy olej a podobne. Vyradila bielu muku,cukor,kvasene vevi a plesive (syry a pod.) Dokonca aj kavu prestala pit a pije inka napoj miesto kavy

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja153
autor
31. aug 2019

@peter952 nie nie je na nic ani na laktozu ani na lepok ani na nic. Vysadila to iba tak..pecie si doma svoj pohankovy chlieb s orieskami. A dakujem ti velmi pekne za rady vyskusame to. Len ono to trva uz rok dva takze mala rozne ocistne diety ale neviem v com spocivali. A hlavne ona pracuje fyzicky takze neviem ci to zvladne o zelenine iba. A samozrejme ze to co som vymenovala nezje v jeden den. Len su to potraviny ktore je a ktorymi nahradila svoju staru kuchynu.

galioska
31. aug 2019

@kaja153 syndróm podráždené ho čreva, môže sa to objaviť v hociktorom veku

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja153
autor
31. aug 2019

@peter952 urcite to skusime dam sa nato s nou😊dakujeme

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarahh09
31. aug 2019

@kaja153 moja mama mala podobny problem v 60-tke..Nakoniec jej zistili celiakiu..

siska53
31. aug 2019

@kaja153 no..u mna sa z toho vyklula HIT, ale urcitr nech si dava probiotika, ak teda pochodila vsetko, krvne testy, kozne, sono - ze zlcnik je ok i kolono, potom.okrem.probiotik odporucam.obratot sa na niekoho, kto sa venuje siliciam - esencialnym.olejom. tie nam.velmi pomohli na všeličo, aj ked je to drahsia zalezitost, ale dlho to vydrzi...

Inak..mama by si mala.odsledovat, ci jej to nerobi nejaka konkretna potravina.. co tak test potravinovej intolerancie? To uz je zamerane na konkretne potraviny, nielen lepok, laktoza ci HIT.

ildiko36
1. sep 2019

@kaja153 treba ist na gastro ..mozno ma chronicky zapal... pankreatitidu..to byva aj od stresu.moj brat to ma..ked je viac nervozny mava hnacky.bere creon

ildiko36
1. sep 2019

@ildiko36 kreon

kaja153
autor
1. sep 2019

@ildiko36 na gastre bola...napisala som ze to ma rok dva a za ten cas bola uz vsade aj na ct,magnetickej,gastro,kolono,gynekolog,chirurg ostatne nepasi nepamatam ale bolo ich viac

lenuliatko84
1. sep 2019

Moj otec to mal tiez hnačky cely rok a mal nador na creve,od mája ma umely vývod a metastazy na peceni

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca401
1. sep 2019

môj ujo mal presne toto iste,viac ako rok hnackoval, nikto nezistil pricinu, az nakoniec vyskusal pit kefir z tibetskej huby- po urcitom case, ako toto pil mu to prestalo... mozno toto vyskusat... za pokus to stoji

kaja153
autor
1. sep 2019

@lenuliatko84 mame robili ct aj magneticku a nic jej nenasli

lenuliatko84
1. sep 2019

@peter952 odstranili mu vrlku cast hrubeho creva a ma trvaly vyvod. A podstupuje kazde 2 tyzdne 48 hodinovu chemoterapiu.zacal pred 3 mesiacmi tak este nevieme ci pomaha,ale favaju mu v nemocnici aj nejaku bioliecbu

chichua
1. sep 2019

@kaja153 nebrala ATB pred začiatkom tých hnačiek?

kaja153
autor
1. sep 2019

@chichua nie

kittykat22
1. sep 2019

@kaja153 na toto mi zabral hylak - poradili mi ho baby z fora minuly rok. Mala som hnacky a nevedela som ich zastavit. Bola som na ceste do nemocnice, po 5 dnoch, pretoze som prestavala vnimat. Xy hnacka za par mesiacov. Ten mi super pomohol. Davala som si vzdy davku ked mi prislo zle, a do pol roka, sa mi stav upravil. Takmer vobec mi ho netreba. Viem ze nedokazem travit laktozu, tak ked mi je blbo po lact. veciach, tak to tiez zrusim hylakom.

kaja153
autor
3. sep 2019

@lenuliatko84 a ako mu zistili ten nador? Kolonoskopiou, ct alebo ako?

lenuliatko84
3. sep 2019

@kaja153 kolonoskopiou a potom uz isiel na ct ci ma aj metastazy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli