Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neustále problémy s kandidou

alenka1609
25. apr 2014

Ahojte všetci, len som chcela vedieť, či náhodou nemá niekto skúsenosti s oregánovým olejom, bol mi odporučený v lekárni, no neviem, či by to proti kvasinkám vôbec pomohlo. vdaka žienky 🙂

25daniela
25. apr 2014

Ja som to uzivala,ale nie z lekarne ale z jednej nemenovanej firmy a asi to pomohlo ale v sucinnosti s dalsimi opatreniami.... je toho vela a mykoza sa mi uz dost dlho vyhyba a ked aj prepukne, tak ma ohranicene trvanie

marse
25. apr 2014

S tým skusenost nemam, ale trpela som asi rok aj pol neustale s candidou a mykozami a podobne, az nakoniec co mi zabralo bol Rosalgin.

yollanda
25. apr 2014

@alenka1609 ja som ho uzivala a mne veeeeelmi pomohol. je to prirodne antibiotikum. a este by som ti doporucila chlorofil /zelene tablety/. to ta perfektne precisti.

0silvia0
25. apr 2014

@alenka1609 oreganový olej je na candidu dobrý, ale nestačí len ten olej. Lepšie urobíš ak si ho kúpiš v kapsuliach (tekutý nemá príjemnú chuť) a mal by mať dostatočné množstvo karvakrolu. Je dobré ho kombinovať s výťažkom z grapefruitových semiačok, silnými probiotikami, kokosovým olejom a psylliom.Treba dodržiavať prísnu protikandidovú diétu diétu dva týždne. Po dvoch týždňoch by si sa mala candidy zbaviť, ale treba si aj naďalej strážiť príjem cukrov a sacharidov. Prípravky som kupovala cez internetovú lekáreň, ak chceš môžem napísať do pošty presné názvy výrobkov aj názov lekárne.
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida

alenka1609
autor
25. apr 2014

asi si ho pojdem kupit, lebo to jehruuuza, vsetko uz mam vyskusane aj rosalgin, ja uz to mam asi 2az 3 rok a stale mi nic nepomaha :(

biene
25. apr 2014

Po vylieceni treba skusit aj vymeni mydlo, ak pouzivas nejake z tych na intimnu hybienu. Tiez som mavala casto problemy a po zmene mydla uz dlhe roky klud.

simuska99
25. apr 2014

Ja som mala stale problemy s mykózou a moj vtedajsi gyn mi stale predpisoval len candibene a všetky tie blboviny z lekarne tiez nepomahali ...
neustale śa mi vracala aj ked som urobila všetko pre to aby som nemala (bavlnene nohavičky , dole som sa umyvala len detskym mydlom...)
na koniec som chytila taku , že mi opuchla cela ak pomaranč a musela som ist do nemocnice,tam mi spravili vyplach maternice a nasadili čipky betadine a od vtedy mam pokoj.
chvala bohu 🙂)
a aj znama mala problem a po týchto čipkach ma tiez uz len pokoj...

hargasova
25. apr 2014

ja to mam tiez kazdu chvilu, klasicky canesten mi pomoze a potom dieta - treba vylucit uplne cukor zo stravy, malinovky, bielu muku, cukrarenske vyrobky vyrobene z nej, alkohol - jedine trochu bieleho sucheho vina ... Ked sa takto stravujem, telo sa dost odplesni .. a dlho som bez mikozi. Ale je o dost narocne

simca06022011
25. apr 2014

Ja som si na to objednala candida clear tablety a aj oreganovy olej som mala, prirodny, ale to je taka sila, ze to nikto nezje, dokonca v neriedenom stave je to zakazane pouzivat :P cize sa to riedi s kokosovym olejom kvapka a tak sa to je. Podla mna skor na vnutornu kandidu. Taktiez som pouzivala probioticke tampony (netusim ako sa volaju) koncom ms cely den (samozrejme vymienat :P ) . Nepouzivam ziadne intimne mydla a robi mi zle napr. pena do kupela akakolvek. Toto som vylucila a mam pokoj 🙂 A treba preliecit aj partnera,

alenka1609
autor
25. apr 2014

@simuska99 tiez mam preventivne opatrenia, vsetky ako sa daju, respektive uz ani mydlo na intimnu hygienu som prestala pouzivat, tiez mi povedali aby som tak urobila, iba fakt pri nutnych prilezitostiach si ho dam, bavlnene nohavicky su mi samozrejmostou, zehlenie spod. pradla a uterakov a kopu veci. Ale každy mesiac sa mi vracaju, hlavne pred menstruaciou, to sa uz neda zvladat ani fyzicky ani psychicky, a tiez som si uz aj povedala ze kaslem na kadejake lieky a ze si nedam nic!!! ved aj tak nic nepomaha

simuska99
25. apr 2014

@alenka1609 tak chod na gyndu a trvaj na tom aby ti predpisal BETADINE alebo sa spytajv lekarni či ti ich nepredaju...
Fakt po týchto čipkach mam uz 2,5roka pokoj a to som uz aj uzivala antibiotika a zabudla som na probiotika a nic🙂)))
ja som sa hlavne obavala toho ci sa mi to nevrati v tehotenstve ale zaklopkam si nic sa nedeje,...🙂) a too uz mam o 11 dni termin🙂
a čo sa tyka hygieny dole použivam stale detske mydlo klasicke Bupi a v pohode

stefka33
25. apr 2014

Mne stačí užiť jednu tabletku Mycomax. Balenie s jednou tabletkou ti predaju v lekárni bez receptu. A je to preč do 2 dní. Problémy som mala často. Túto tabletku mi predpísala kožná lekárka. Prvýkrát som užila jednu, o týžden druhú, poslednú tretiu o mesiac. Rok som mala svätý pokoj. Teraz sa mi to sem tam raz za rok vráti keď prechladnem a buď si tú jednu tabletku kúpim, alebo si vypýtam recept od všeobecného lekára. Ten ma netrepe na kozu, len sa spýta koľko tabletiek chcem. Nechávam si predpisovať balenie s troma tabletkami. Nepotrebujem žiadne výplachy, olejčeky , probiotiká. Nechápem, že ženy o tom nevedia. Alebo nechcú do seba trepať chémiu. To rešpektujem. Skús si to vygoogliť.

sedem
25. apr 2014

@alenka1609 asi nie som celkom k vasej teme, ale dcerka mala ekzem na kozi tiez z premnozenej kvasinky a perfektne zabrala kombinacia kvalitnych probiotik s prebiotikami(su dolezite, funguju ako hnojivo pre uchytenie probiotik -Hylak) a dodrziavanie diety - obmedzit sladkosti na minimum, snazime sa obmedzovat jedla z muky a vyhybame sa aj mlieku okrem kyslomliecnych vyrobkov(acidko, jogurty) a tvrdych syrov ....vysledky bolo vidiet uz po cca 2 tyzdnoch, koza sa jej krasne vycistila a to som sa uz bala, aby jej neostali jazvy, co to mala take skarede..po mesiaci uz neostalo ani stopy a to sme rok a pol predtym striedali krem za kremom a skusali vsetko mozne a nic nepomahalo...samozrejme v opatreniach pokracujeme...tak hadam by to pomohlo aj vam...

alenka1609
autor
25. apr 2014

@simuska99 asi ich skusim, ved uvidim zatial mam klasicku liebu candibene+ ten olej som si kupila, a urobila som si aj vyplach s rosalginom a pijem alchemilkovy caj, no som uz ko ☹ tak uvidim a ked tak poôjdem na tie cipky, dakujem

alenka1609
autor
26. apr 2014

@simca06022011 prosim ta a ako mam preliecit toho parnera?

simca06022011
26. apr 2014

@alenka1609 ak ide o kandidu a on ju ma tiez, tak rovnako ako teba ;)

modrofuzik11
8. máj 2014

mne pomaha canesten. tablety. ked je potrebne preliecit partnera, tak je dobry canesten krem. tiez je dolezite obmedzit sladkosti, aby sa mykoza nerozsirovala...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli