Neustály pocit hladu

zuzzna
14. aug 2018

Ahojte, uz neviem kto by mi mohol pomoct tak to skusim tu. Uz si nepamatam kolko presne ale urcite to je viac ako rok co trpim neskutocnym pocitom hladu niekedy uz aj 10 min po jedle (ako aj napr po poslednom jedle kedy som zjedla melon, polievku, a tuniak s mozzarelou a velku paradajku). Snazim sa jest nutricne bohate jedla a znacim si to aj do kalorickych tabuliek takze tu by problem byt nemal. Napriek tomu ze uz viac ako 9 mesiacov cvicim 3x tyzdenne som neschudla ale naopak pribrala (samozrejme nieco z toho su aj svaly). Od malicka trpim na nepravidelnu stolicu co som ale trochu dokazala zmiernit stale to vsak nie je denne a co ma trapi uplne najviac je neschopnost sa uplne vyprazdnit kvoli zvieracu konecnika (skusala som aj cvicenie na panvove dno), neustale mam nafuknute brucho, uplne upchate pory na pleti, zlu naladu, unava, nizke libido, velmi bolestivu menstruaciu a sem tam gynekologicke tazkosti. Krvny obraz je v poriadku na hadici som bola kvoli tomu ze som mala reflux. Momentalne uzivam vyzivove doplnky resp vitaminy na prirodnej baze. Mam 23 rokov 67 kg a 164 cm a som bezdetna. Viem ze je to velke mnozstvo priznakov a textu takze dakujem pekne kazdemu za precitanie a odpoved pretoze uz neviem na koho sa obratit budem vdacna za kazdu radu 🙂

alexandraalexandrova
15. aug 2018

@zuzzna ja o tom mam dost nacitane, tiez riesim nejake veci. Bohuzial ciastocna uprava stravy nestaci a tiez nie je jedno ake probiotika beries, tie v liekovej forme su casto uplne neucinne, najlepsie su cisto prirodne probioticke potraviny ako domaci kefir a jogurt z nepasterizovaneho mlieka a kvasena zelenia, od kyslej kapusty az po akukolvek kombinaciu pickles. Umele pripravky z lekarne ti tu nepomozu, treba dat do poriadku rovnovahu v crevach a to moze trvat ovela dlhsie nez mesiac, lebo co sa roky kazi to sa neda opravit za kratku dobu..ak chces, napis mi do IP tvoj jedalnicek ( aspon zhruba) a ci beries este nieco okrem probiotik, skusim ti poradit...a k liecitelom len tolko ze ja liecitelom neverim a uz vobec nie takym co ani nemaju sajnu o tom co je to zdrava strava...niekomu odporucit jest rezne a klasicku stravu je uplne ale uplne zasah vedla a necudujem sa ze sa ti to nepozdavalo...

katarinamarkova
15. aug 2018

@zuzzna prečo si dávaš vlakninu pred každým jedlom?

romiada
15. aug 2018

@zuzzna este mi napadli nejake cudzopasniky v tele ...ale vazne...pasomnica, mrla...

chichua
15. aug 2018

@zuzzna ahoj,ja som neustale hladna. Aj ked sa najem nie som syta a jedla by som dalej a dalej.casto si aj po hned musim nieco dat. Mam helikobaktera. Tak to bude zrejme tym. Resp este kojim ale nemyslim,ze taka vela zravost je sposobena kojenim. Inak svahou mam opacny problem. Nemozem pribrat.

zuzi0911
15. aug 2018

Ja mam skor pocit, ze to prehanas. Zacni jest normalne vysad vsetky tie vitaminy a neviem co este. Vlakninu pred jedlom? Preco? Staci ti raz denne. Tak isto vitaminy po jedle? To je naco dobre toto...
Si este velmi mlada a uplne si si rozhodila telo.
Zacni jest normalne. Ranajky, desiata, obed (polievka +druhe), svacinka a vecera. Nekazem ti jest rezne, proste normalne jedlo. A daj si aj sladke, sj slane
A uvidis, ze ti bude fajn. Cela ta kombinacia, vitaminy, probiotika ked si zdrava je viac na skodu ako na osoh. A aj to moze sposobovat neustaky pocit hladu.

zuzi0911
15. aug 2018

A vela pit, nie len pri zapijani liekov

zuzzna
autor
15. aug 2018

@ibrunova nie, to bola vecera. Na obed som mala kare s ryzou a salatom a medzitym este tvaroh s ovocim.

ibrunova
15. aug 2018

@zuzzna lebo ja tiež niekedy umieram od hladu, doslova sa mi ruky trasú, kebyže sa hneď nenajem, tak migréna ako vyšitá, neexistuje, že by som nemala jedlo so sebou alebo že by som nevedela, čo idem jesť, ale bohužiaľ..

natalyas
15. okt 2018

@zuzzna Ahoj, zistila si nakoniec, aky mas problem? ja mam teraz to iste... som neustale hladna, ale naozaj nonstop. Na druhej strane mam bolestive pocity v oblasti zaludka, krce v bruchu.. rovnako ako ty, mam od detstva problem s nepravidelnou stolicou.. bud mam zapchu alebo ma boli brucho a mam krce, prezenie ma.. idem na gastro, ale neviem, ako zmiernit tie bolesti v zaludku, ktore su akoby od hladu...a ten neustaly pocit hladu je strasny.

zuzzna
autor
15. okt 2018

@natalyas ahoj zacala som si zistovat informacie o premozeni kvasiniek ktore tu bolo spomenute a dodrzovala som velmi prisnu dietu a hlad pominul no dalsia kopa priznakov velmi nie takze skusim tzv plant based diet co je dalsi z pristupov a uvidime ci to bude uspesne. Na hypoglykemiu je vraj dobre uzivat chrom a v knihe o candide bola velmi odporucana delena strava teda aspon myslim ze je to princip delenej stravy. S doktormi je uplne zbytocne to riesit ti o tom nevedia absolutne nic. Tym ale nechcem aby si si myslela ze je aj toto tvoj pripad pretoze priznakov ako sa prejavuje premnozenie kvasiniek je take mnozstvo ze sa tam moze najst skoro kazdy ale ja som presvedcena ze u mna ide prave o to. Odporucam este knihu medicinske medium ale tam uz su odporucania pre stravu celkom extremne. Ale zufaly clovek je ochotny vyskusat vsetko. A velmi dakujem @milus777 ze ma k tomu priviedla 🙂

milus777
15. okt 2018

@zuzzna nemas zaco som rada ze ti je lepsie 🙂 tiez musim asi skusit vyradit cukor lebo mam pocit ze aj u mna je ta kvasinka premnozena.... Dnes sme uz skoro vsetci prekysleny vdaka strave a zivotnemu stylu..

natalyas
15. okt 2018

@zuzzna ja si myslim, podla vsetkeho, co sa mi sucasne deje, ze budem mat ten isty problem... dlhodobo mam svrbive flaky na hlave pod vlasmi, ktore sa mi dookola vyhadzuju.. lupiny.. gynekologicke problemy...obcasne palenie pri moceni.. nafuknute brucho.. biely flakaty jazyk a neskutocnu chut na sladke.. sladke by som jedla od rana do vecera, z toho jedienho mi nie je zle.. :( priberam :( takze musim sa aj ja ubrat touto cestou.. dnes som zacala s probiotikami a kupila som si citrovital.. vylucim sladke a pecivo, ale neviem zatial co dalej.. asi na to musim ist prisnejsie..

zuzzna
autor
17. okt 2018

@natalyas odporucam ti velmi prisnu dietu pretoze ak to nebudes robit na 100% tak sa budes mozno trapit zbytocne. Skus si kupit knihu Jak nebyt potravou pro houbu candida ale ja som tuto dietu skusala dva mesiace do svadby kamosky pretoze som vedela ze tam to pokazim ale nemala som nejake extra vysledky. Tak teraz skusam dietu 80/10/10. Na internete a aj v knihach je take mnozstvo roznych a opacnych nazorov ze nakoniec si aj tak kazdy musi najst to co vyhovuje a zafunguje jemu.

natalyas
17. okt 2018

@zuzzna veď práve, že internet je plný protichodnych informácií a neviem, z čoho vyberať. Počula.som o oreganovom oleji, ten si chcem objednať. Neviem si však predstaviť úplne vylúčenie niektorych potravin..napriklad ovocia alebo káva...ďakujem za tip na knižku. Je mi jasný princip, že kandidu treba vyhladovať (teda nekrmit ju)...ale všade píšu ine odporúčania, čo sa týka stravy. Ten neustály hlad je príšerne obmedzujúci, na nič iné nemôžem myslieť, len, že mi skvrka v bruchu.

zuzzna
autor
17. okt 2018

@natalyas u mna hlad pominul naozaj rychlo a dokonca po par dnoch mi dieta neprisla taka strasna.. zozaciatku som jedla z ovocia iba grep a neskor najma domace jablka a vsetko ovocie ale nikdy nie s inymi potravinami.. na youtube je vela videii aka hlupost je nejest ovocie takze som sa podla toho riadila... teraz ked dodrzujem tuto inu stravu mi ta prva dieta pride skvela 😁 mama mi piekla domaci kvaskovy razny chlieb, jedla som maso so zeleninou, vajicka, ovocie, salaty, avokadove pomazanky, razne cestoviny so zeleninovou omackou a takisto vela zeleninovych polievok a vyborne boli napr falafel z quinoi 😉

konikvrany
18. mar 2023

@natalyas ako sa máte s odstupom času? Ja mám rovnaké problémy.

natalyas
26. mar 2023

@konikvrany ahoj, to už bolo veľmi dávno. V mojom prípade to bola otrava jedlom.

zuzzna
autor
26. mar 2023

@konikvrany ahoj no vies co uz ani neverim, ze je to tolko rokov co s tym bojujem 🙈 ked som bola tehotna bolo to celkom v pohode, predtym som vyskusala nespocetne mnozstvo diet a typov stravovani vratane protikvasinkovej diety. A az pred par dnami sa mi asi podarilo najst nieco co funguje. Mam momentalne 5 jedal denne a zistila som ze pred ziadnym nemozem byt extremne hladna lebo presne vtedy pride ten hlad hned po jedle. Takze rano si dam salku bieleho acidka a potom okolo 10 ranajky atd s rozostupom medzi kazdym jedlom max 4h a je to momentalne celkom fajn 🙂 su typy jedal, po ktorych mi stale vyhladne rychlejsie ale na moje pocudovanie boli aj dni kedy som niektore chody uplne vynechala ked bol velky zhon a ani som nepocitovala nejaky hlad.