Neviem schudnúť, hýbem sa, ale neviem odolať jedlu.

bianka432
12. okt 2019

Ahojte. Už niekoľko rokov sa mi nedarí schudnúť. Problémom je strava. Mám dostatok pohybu, no nedokazem odolat jedlu, nezdravemu, neustale sa prejedam a necitim plnost, proste som az zavisla na jedle. Prosim vas, potrebujem nieco overene, ako sa vam to podarilo, nejake tipy a triky, produkty, cokolvek. Som uz zufala. Dakujem

candii
12. okt 2019

Zakladom úspechu je strava. Proste sa musíš premôcť ak chceš schudnúť .. inak to nepôjde.

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2019

@bianka432 presne ako pise @candii , strava je zaklad. Ak mas potrebu stale jest, tak mozno by si si mala najst nejakeho konicka, ktory by Ta bavil viac ako jedenie. Proste sa zamestnat, aby si nemala cas neustale mysliet na to, co by si zjedla.

anka712
12. okt 2019

@bianka432 bez stravy bohužiaľ určite neschudneš môžeš mať koľko chceš pohybu pokial budeš stále jesť nezdravé jedla, 80% je len strava

barbellka
12. okt 2019

Tu pomoze jedine silna vola, pomaly zacat menit navyky, nechciet hned vsetko naraz - ze od zajtra nejem hento, nejem tamto, jem len toto. Vsetky tie kroky skus robit postupne - tyzden skus vynechavat uplne sladkosti, po tyzdni prirad, ze obmedzis aj biele pecivo, a tak dalej....bez upravy navykov neschudnes alebo ak schudnes sa ti to hned vrati aj s dalsimi kg

aamelkaaa
12. okt 2019

Trik je vypchat si brucho zeleninou. Chystaj si ju na vsetky mozne sposoby a ostatne zlozky stravy si daj k tomu ako dochutenie. Vsetko co potrebujes vediet najdes laicky popisane na webe www.chudnutie-ako.sk. Potom si treba ujasnit ci chces schudnut a budes sa podla toho spravat, alebo nechces a Tvoje stihlejsie ja zostane iba snom.

jamatkaroka
12. okt 2019

Chce to dostatok zdravého a chutného jedla. Skúšaj nové recepty a stále maj vopred pripravené jedlo. Aj zdravé jedlo vie byť chutne a s plným žalúdkom nebudeš myslieť na maškrty.

tanyan
12. okt 2019

nájdi si vhodnejšie alternatívy. aj pri hranolkách je rozdiel či sú z fritézy alebo pečené len na papieri v rúre. niekomu pomáha, keď do jedla pridáva viac korenín a menej soli. niekto začne sladiť medom alebo stéviou namiesto cukru. možno treba "upratať" doma - odstrániť tie nezdravé veci a nahradiť ich menej škodlivými.
a ten pohyb musí byť cielený - byť celý deň na nohách a pobehovať po dome, práci a okolo detí nepomáha pri snahe schudnúť. mal by to byť pohyb, pri ktorom si pevne držíš svalstvo a uvedomuješ si prácu svalov.

simonsha
12. okt 2019

@bianka432 prejedanie je všetko v iba v hlave. Treba začať postupne a nie hneď zhurta naraz. Hlavne ide o to čo by si chcela v jedálničku zmeniť 🙂

amelia000
12. okt 2019

@bianka432 ahoj a odkial si?

laura164
12. okt 2019

Mne pomáha nepiť sladké nápoje ako cola atď. Inak varím zdravšie, kvôli malej. Zeleninové, hovädzie, slepačie, krémové polievky a druhé jedlo hocičo aj mastné. Neprepchávať sa nasilu. Kamoška mi raz povedala, že základom je 12 hodín nejesť, ja to dodržiavam od 20 do 8 nejesť a potom si dám kávu a raňajky, ale nie veľa, vločky, chlieb atď.. a potom až obed. Mám 161 cm a 50 kg

modrava
12. okt 2019

@aamelkaaa u mna to nefunguje. precpem sa zeleninou a potom si dam to, na co mam naozaj chut... takze okrem ineho skoncim aj s 2x tak velkym ma roztiahnutym zaludkom 😒

lindusss2016
12. okt 2019

No tak ja by som na tvojom mieste mozno isla aj na nejake vysetrenie, neustaly pocit hladu moze byt aj nejaky problem.
Za druhe, ked uz jes, vymen tie nezdrave jedla za zdrave. Vyluc uplne biely cukor a vsetko, v com sa nachadza. Kup si napr.cerstve datle, tie su sladke dost a miesto jednej cokolady si daj len dve datle. Obmedz muku, pecivo a cestoviny. Var si len na kvalitnom oleji. Minimalizuj maso a mliecne vyrobky, udeniny uplne vynechaj. Zacni studovat zlozenie potravin, mozno ta potom aj chut na ne prejde 😂 ja akonahle zacnem citat zlozenie, tak v obchide takmer vsetko vratim do regalu 👌
A k tomu pohybu... co je to dostatok pohybu? Behanie okolo domacnosti a dietata fakt nie je dostatok pohybu, ten budes mat, ked stravis aspon hodinu denne nejakou ozajstnou sportovou aktivitou a nemyslim sach...

jonnie
12. okt 2019

Skus si stiahnut aplikaciu kaloricke tabulky...a uvidis..kolko toho zjes.

bianka432
autor
12. okt 2019

@lindusss2016 pravidelne chodim do fitka a fakt makam s osobnym trenerom, mojim problemom je to jedlo fakt... strasne je to tazke

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelifil
12. okt 2019

@zuzudrnda a co ti ostalo an jedenie?

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelifil
12. okt 2019

@zuzudrnda ved to, ze planovat, varit denne...na ranajky co mavas?

dejka77
12. okt 2019

Neviem co pijes, ale skus vylucit vsetky sladke napoje. A ak uz dosladzujes napr. caj, pouzi med. Obmedz vyprazane jedla.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
777januska777
13. okt 2019

Skús si jedlo vážiť doma na váhe, jeho množstvo. Ja keď som po pôrode chudla, tak som používala tu aplikáciu kalorické tabulky a tam som si zapisovala koľko som toho zjedla a aj moje aktivity. A aj psychicky mi to pomohlo, lebo keď som videla na tom koľko napríklad taká čokoláda spraví, tak som po čase na ňu ani nemala chuť. A druhý trik bol, že ja som mala problém nejesť sladké a tak som si povedala, že každý deň si dám len jednu vec sladkú, teda jednu dobosku alebo tak a ak bolo niečo iné sladké, tak som si to nechala na druhý deň. A každý deň na raňajky som jedla ovsenú kašu s plnou miskou ovocia 🙂 ja jediné čo som obmedzila bolo množstvo a sladké, ale inak som jedla všetko.

sense
13. okt 2019

Ratat kalorie a planovat.... a vymenit nezdrave kt byva navykove za nizkolakolaricje veci s vysokym podielom vlakniny a sytiacim efektom....

A ak vazne nemas pocit sytosti.tak moze ist aj o zdravotny problem

pralinka86
13. okt 2019

A co take jes? A kolko?

barbellka
13. okt 2019

@bianka432 este mi napadalo neprejedas sa kvoli nejakemu problemu v praci, rodine? Nemas tendenciu sa prejedat v strese?

marttinitta
13. okt 2019

Chápem ťa fakt. Tiež som mala s tým problém, ono to hocikto nechápe ,čo to je neustála chuť na jedlo. Najprv obed, po obede treba niečo sladké, potom zase slané, dobre zapiť a pokračujeme ďalej 😃. Aj ja som sa takto vypchala, ale teraz som sa dala na Atkinsonovú dietu (sestra pri nej dosť schudla), o ktorej je napísaných aj veľa negatív, ale zaujala ma, takže už týždeň sa podla nej stravujem a čo je neuveriteľné, nemám žiadny problém držať ju a nemám vôbec chuť na sladké. Divné, lebo som si myslela, že som fakt stratený prípad. A ozaj, skús na youtube kuknúť Bukovského videa, mne to otvára oči a preto idú do mňa zdravé potraviny ľahšie 😄😄

lenteraz111
13. okt 2019

@marttinitta prosím ta, co je to za dieťa, pri ktorej nemáš chuť na sladké? Akože ja chudnúť nechcem, no chuť na sladké mam stále a chcem teraz trochu detox, no neviem sa zbaviť tej chuti na sladke

kittykat22
13. okt 2019

@bianka432 ewa chodakowska ma jedalnicky https://www.modrykonik.sk/group/8370/ pod do skupiny pozriet co tam ma. Mozno ta to zaujme. Nie je to drahe - si ich kupit. Mas tam aj recepty pre predstavu.

marttinitta
13. okt 2019

@lenteraz111
To je diéta pri ktorej sa skoro na minimum obmedzia sacharidy, tuky vôbec. Je to divné, že keď som so sladkým, ale aj s pečivom ,zemiakmi , cestovinou, ryžou prestala, tak sa mi to ani nežiada. Čakám absťák, ale zatiaľ nedorazil

lenkajurgova
15. okt 2019

ak makaš s osobným trénerom - ten má byť odborník aj na jedálniček na mieru -a myslím že ti poprehováral do duše už dosť však? tiež milujem jedlo, ale proste bud budem jak vorvaň alebo sa budem sama sebe pačiť.. ano občas neodolam ale už som v tej fáze, že si poviem na to nezdravé že to NECHCEM, nehovorím že nemôžem. držím palce 🙂

fatyma2
16. okt 2019

Darmo tu budeme pisat recepty a navody ako schudnut ked nemas pevnu volu. Vsetko zalezi od teba ty musis chciet v prvom rade. Kto chce najde aj pevnu volu a zaprie sa.