Nevoľnosti v 10. týždni

miiriaam
6. sep 2020

Ahojte,

Som tehotná a v podstate mi nič nebolo do minulého týždňa keď som večer o 22h vyvracala všetko čo som za celý deň zjedla. Odvtedy mi je každý jeden večer zle. Či sa najem pred spaním alebo sa nenajem. Je jedno co zjem. Je mi zima a grgam až kým nezaspím. Neviete ako sa nejako tomu vyhnúť alebo tomu predísť? Ďakujem.

lucia147852
6. sep 2020

@miiriaam no nijako. Čakať kým to prejde. Mozes skúsiť lizatka od nevoľnosti z lekárne. Ale moc nepomáhajú. Ja som grcala od 8tt do nejakého 25tt. Aké tak že 15x denne. Brala som na to lieky potom.

vikusjk
6. sep 2020

@miiriaam Mne pomahalo jest casto po troske. Zobala som piskoty, ovocie, v malych mnozstvach a casto. Zle mi potom byvalo, ale negrcala som aspon.

gabu_lienka
6. sep 2020

@miiriaam nezostava ti nic ine len vydrzat 🤷‍♀️ Mne bolo zle od 6 tt do porodu. Nechapem ako som to mohla vydrzat 😀 prve tri mesiace som si myslela ze umrem

miiriaam
autor
6. sep 2020

Aha😃 akože som rada, že to neni ráno v práci.. Snažím sa jesť malo a často ale zjavne to nič nerobi😃

lucia147852
6. sep 2020

@miiriaam veru buď rada 🙈 ja som musela byt PN. Ani do roboty som nevedela prísť na čas. Čo som musela aj 3x vystúpiť z MHD. Plus práca s klientami🙈🙈🙈

lentilka23
6. sep 2020

Mne bolo od 10 tt zle a skoncilo to aj v 5 mesiaci; potom to bolo fajn. Dovtedy hruza ; napinalo ma zo vsetkeho: z pachov; masa; salamy; avivaze::: no pogcala by som sa hadam zo vsetkeho; Aj z dymu ked susedia zapalili v krbe. Nic nepomahalo. 2 x som bola v nemocnici na kapackach: Ale ukazkove tehotenstvo; zdrave dievcatko jak lusk som porodila; vraveli mi; ze cim horsie tehotenstvvo; tym zdravsi plod. A mali pravdu. Oplati sa vydrzat; je to hrozne; ale neboj utecie to rychlo. Su to hormony. A na to grcanie jedine co mi pomohlo bol GASTROTUSS; aj aj neskor na palenie zahy. Vrelo odporucam a chtui vyborne. Jaj a vlastne som 3 mesiace nic nejedla a grcala aj vodu 🤪

miiriaam
autor
6. sep 2020

@lentilka23 bozee to znie nedobre😃.. Ale tak aspoň ze zdravé dievčatko.. Hej pálenie záhy mam aj ja a hlavne večer keď lahnem. Mne zase nechuti vôbec nič jedine polievky ale keď si predstavím, že mám jest niečo na obed je mi blbo.. Len koláčiky a nezdravé hovadiny mi chutia.. Ale zvracat sa mi chce aj keď mi je moc teplo 🤭 alebo z klímy.. to je otras... Zo všetkého utekám na WC a ide to zo mňa spodom😃..a ani nevravím o tom ako som sa vyhádzala všade na tvari.. Ale hádam to prejde čoskoro.

miiriaam
autor
6. sep 2020

@lucia147852 to ja pn byť nemôžem lebo som v skúšobnej co je o to horsie

milka1988
6. sep 2020

Skus na nevoľnosti cocculine- homeopatiká na nevolnosti spôsobené napr pri cestovaní. Čítala som že pomáha tehotným.

havana40
6. sep 2020

Ja som to mavala medzi 19-21h vecer 😂😂 trvalo to asi mesiac potom pohoda. Chvalabohu ze bola vtedy karantena a corona ze sme boli doma a nemusela som tyckovat v robote. Robila som od 9 do 21 takze na fajront by ma to stihlo 😀. Ale co na to pomaha neviem musi to len prejst podla mna

lentilka23
7. sep 2020

@miiriaam Neboj prejde. Drzim ti palce 🙂

turga
7. sep 2020

Ahoj ja cakam uz teraz 3 dieta, celodenne nevolnosti pri kazdom do 5 mesiaca, ale pri tomto tretom sa citim najhorsie zle mi je cely den celu noc, ci nieco zjem ci nie, pred par dnami som nasla skusenost od jednej baby ze jej na nevolnosti pomohlo brat B komplex, lebo jej chybali nejake vitaminy a tak som to hned vyskusala a po par dnoch mi vcera od obeda neni zle, tak vyskusat mozno to aj tebe pomoze 🙂 ako mam mierne nevolnosti ale nie je to take zle ako to bolo

lentilka23
7. sep 2020

@turga Ano pridávam sa k názoru aj mne to odporučili a tiež som brala

lukavanju
7. sep 2020

@miiriaam musíš to vydržať budem držať prsty 🤞 ja celé 3 mesiace celodenne strávené nad zachodovou misou 🤢 nič mi nepomohlo myslela som že umrem a nakoniec mám 2 krásne dcérky 🥰 stálo to zato 😉❤️

miiriaam
autor
7. sep 2020

Ďakujem baby, skúsim.. Inak viete z čoho mi je relatívne dobre alebo teda najlepšie? Zo slepačieho vývaru, ten by som mohla jest každý deň aj 5x a stále mam naň chut a není mi z neho zle😊

siegi
8. sep 2020

@lentilka23 prosim ta kolko si brala z toho gastrotuss a ako casto? Ja ho beriem druhy den 10 ml ale nemam pocit ze by zaberal 😭😭

lentilka23
8. sep 2020

@siegi ja som si ho daval vzdzy po vygrcani na ukludnenie. ked mi bolo najhorsie... to mi poradila doktorka v nemocnici ked som bola hospitalizovana.... davala som si ho 1- 2 denne podla potreby. homeopatika som skusala tiez; ale tie mi nepomahali; zozaciatku lizatka; ale neskor tiez nie. Ja som mala silnejsiu hyperemesis gravidarum; mala som to v lekarskej karte.