Nevyliečiteľná popôrodná depresia

lubikan
3. apr 2013

Maminy,podla vas,moze byt poporodna depka nikdy "nevyliecitelna" ??
Pytam sa z dovodu,ze bude tomu 10 rokov,co som mala poporodnu depku po narodeni syna,v nemocnici som cely pobyt preplakala,rodila som celu noc a cely den...ale malicke som zboznovala,prikladne sa on starala,velmi ma to vycerpalo,aj prve tyzdne doma,skoro nikto mi nepomohol...a trva to doteraz,u psychiatra som s tym nikdy nebola,fyzicke problemy som koli tomu nemala....len sa citim od vtedy stale unavena,neviem si do sytosti oddychnut,vyspat sa..neviem presne ako to mam opisat.....vlastne syn ma skoro 10 rokov vycerpava,je aj hyperaktivny.....ja sa vzdy velmi tesim,ked ide do skoly,ked ide von sa hrat,uzivam si to neskutocne ticho ,ked neni doma a vlasy sa mi jezia,ked ma prist domov....
po druhom porode sa citim uplne ok...

ma prosim niekto rovnaky problem?ak ano,taha sa to u vas od toho porodu?Da sa to nazvat poporodna depka?

sissy27
3. apr 2013

@lubikan a z druhého dieťaťa nie si unavená, vyčerpaná? s druhým synom ti niekto pomáha? osobne si myslím, že ten problém je niekde inde ako v staršom synovi - aj podľa príspevkov v iných témach 😔 mám tiež dcéru v tvojom veku a občas z nej leziem po stenách od nervov, koncom prázdnin sa tiež teším až začne škola a trošku sa vprace do kože, ale nie je to denný problém
ak sa cítiš unavená, zle spíš - to môže byť aj zdravotný problém, poruchy štítnej žľazy, nedostatok vitamínov a minerálov, hormonálne výkyvy, to by ale chcelo komplexnú a dôkladnú lekársku prehliadku a testy...

magali
3. apr 2013

poviem ti to tak.. jasne ze ma niekto taky isty problem. ma to KAZDA MAMA.. proste citis zodpovednost za svoje dieta, staras sa on ako najlepsie vies a snazis sa mu co najviac venovat, ale po tolkych rokoch si fakt zasluzis vypnut, mozno si to tvoj syn aj uvedomuje a trosku to zneuziva.. vobec nemusis mat vycitky ze si uzivas volne chvilky bez neho, moj ma 2,5 roka a tiez som rada ked sa ho nachvilku "zbavim"

lubikan
autor
3. apr 2013

@sissy27 praveze nie,ona je moje zlaticko,milacik 😕 ...porod a vsetko po prebiehalo uplne super....to len ked ma rozculuje starsi,vzdy mnou prebehnu tie pocity,ako po jeho narodeni....

zdravotne som ok...nedavno som bola na krv...aj stitna zlaza...

podla inych prispevkov...hehe...skoda,ze nie som ta "nezainteresovana",aby som vedela posudit,ked si ich po sebe precitam... 😅

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

niekedy by mal pomôcť aj manžel a aspoň na nejaký čas vás odbremeniť http://akoapreco.com/ako-spoznat-poporodnu-depresiu/

kurciatko23
26. okt 2015

ja som mala depresiu po oboch porodoch, vsetko sa da liecit, vobec nie je hanba ist k pszchisyrovi....prvu dceru mam akcnu, tiez som na nervy, ale je sikovna a bystra.... druhy je pohodak, kde ma polozis, tam budem.... mozno si len vycerpana.... ja mam muza v zahranici, som na nich vo velkom dome sama a tiez mi bolo vselijako....lenxe v prvom rade musi fungovat mama, tak to ries a uzivaj si s nimi krasne chvile