Nevysvetliteľné panické stavy

drsmolinka
28. sep 2020

Ahojte, asi 4 mesiace dozadu som bola s detmi na ihrisku a od horucavy a vycerpania smi prislo tak zle ze mi volali zachranku, nemala som kde dat deti a zachranka ma chcela brat do nemocnice ale nakolko som bola sama nejako ma zachranari vskriesili a odisla som s detmi domov. Od tej doby mam panicke stavy vzdy ked stojim v dlhom rade v obchode, ked stojim na ceste na cervenej, ked som v meste ale daleko od auta, ked mame v praci poradu z ktorej len tak nesmiem odist atd. Jednoducho vsade tam kde nemam moznost uniku alebo som daleko od spojenia s domovom /auto,autobys/ ma chyti panika a mam chut vrieskat a cela sa trasiem. Stale to nejako predychavam ale je to hroza. Neviem co to ka byt :( Mali ste niekedy take stavy co s tym ? :(dakujem

zuzka1_zuzka1
28. sep 2020

@drsmolinka podľa mňa jednoznačne pomoc odborníka, asi niekde vnútri ostal strach z tej udalosti ktorý treba odbúrať, dobrý psychológ pomôže a nie je to hanba 🙂

halabolka
28. sep 2020

@drsmolinka bud psycholog, alebo ak nepomoze, tak psychiater.. treba myliet na seba aj na deti a nehabit sa za to, je to pomerne casta “choroba”

janapeterjana
28. sep 2020

@drsmolinka ja mám dlhodobo úzkosti, ktoré pociťuješ. Keď nemám možnosť úniku, som v extrémnej nepohode. Určite navštív psychológa, on ťa nasmeruje. Aby si sa zbytočne netrápila.

evita11223
28. sep 2020

myslim, ze najskor bude problem psychicky, takze na tom treba popracovat a najlepsie s odbornikom, sama to nezvladnes, nie je to jednoduche :/

danim
28. sep 2020

@halabolka presne ako píšeš a oni jej pomozu rýchlo. Autorka neváhaj a vyhľadaj odborníkov. Hanba to nie je a sama sebe Pomôžeš a opäť budeš žiť pohodový kľudný život. 🍀

deti95060810
28. sep 2020

psychiater predpíše AD....ešte skús Magnézium....

monika_mm
28. sep 2020

Určite psychiater a terapie u psychologa, ja trpim panickou poruchou uz 6 rokov. Je to dlhodobá záležitosť

drsmolinka
autor
28. sep 2020

@deti95060810 ved presne....... lekar predpise AD a to uz co je ?!

tatapipka
28. sep 2020

@drsmolinka ahoj.mala som to tiez.obvodny dr. Mi povedal ze je to tetania..mne pomohli tehotenstva.asi sa mi nejak upravili hormony alebo co.predtym som este skusala jogu.mala som aj mierne bloknutu krcnu chrbticu.bola som aj citliva na svetlo.trpli mi koncatiny.ono tam moze byt vela pricin.magnezko pomohlo ale skor asi ako placebo.je to na 80% v hlave..mam ale napr. Aj otca s psychiatrickymi problemami tak to moze byt aj scasti dedicna vec tato nevyziadana reakcia nervovej sustavy .parasympatikum a sympatikum.skus si pogooglit.drzim palce.je to brutal

deti95060810
28. sep 2020

@drsmolinka AD - antidepresíva...mali by pomôcť... a čo iné má s tebou robiť psychiater? Je to len pre tvoje dobro, lekár vie že je to len v tvojej hlave a nič ti nehrozí...nemá ti ako inak pomôcť...

gaska44
29. sep 2020

@drsmolinka navstiv psychologa. Aspon vyskusaj jednu konzultaciu. Pomoze ti, uvidis. Potrebujes si to v sebe spracovat a on ti pomoze. Zatial by som urcite neriesila psychiatra a lieky...

staskadexter
29. sep 2020

Skus Schultzov autogenny trening. Je az neuveritelne co vsetko na cloveku sa da ovplyvnit cez psychiku. Vyzaduje si to sice dlhodoby trening a kazdodenne cvicenie, ale ma to evidentne pozitivne vysledky.