Nezvladam situaci

mellisek
17. sep 2013

Ahoj baby, zacinam trocha nezvladat situaci doma, díky mému zdraví a rozhazenýmu rezimu meho syna
Tak jenom pro objasneni, porodila som 7januara 2013 synka Tomase Alexandera a ten je trocha HYPER aktivni, vstava treba na sedmou a usina nejdrive okolo 23hodiny pro me je to strasne dlha doba, bohuzel lekari mi doslova dojebali sekciu, a musim jit na operaci brisni steny do ted se dohaduji jestli je to toto nebo toto... ja musi brat prasky na bolesti a proste rychlo sa unavim obzvlast kedze mam velike bolesti kdyz maleho nosim na ruckach.
Nezvladam ani malemu udelat nejaky rezim ze vstaneme rano probudime se, udelame si ranajky budeme si treba hrat nebo daco popratam byt a proste taky normalni rezim, neustale som vicej a vicej unavena. Nedostatek spanku a vysileni z energie verim ze to pozna kazda maminka ale ja uz zacinam mit kvuli tomu silny deprese ze jsem spatna matka a ze to nezvladam, proste kdyz mohu malyho rano jeste uspim a spime nekdy do 10-11hodiny protoze se snazim dospat ten straceny cas večer ikdyz necham maleho cely odpoledne hore beham snim hrajeme si a tak večer o osmej ho vykupkam dam mu papkat aj tak spi treba 20minut a zase usne nejdrive ve 23hodin.
Citim sa divno protoze nemam pomaly cas ani na zakladni hygienu koupani podobne proste jasne kupem sa abyste si nemysleli ze sem nejaka spina ale vite taky ten stereotyp nejak to vytvorit vim ze je to tezke u tk maleho babetka nejsem zase naivni ale kvuli tem bolestem pred operaci jsem strasne moc vysilena vzdycky kdyz jdu s kocikem se hambim kdyz vidim ty krasne upraveny mamicky s kocikem ak si kraci a ja proste jak zanedbana, nemam ani na toto energiu, vareni a podobne proste bezne veci mamicek se mi zdaji najednou pri vela...
Muj pritel ma casovo narocnou robotu ako vetsina muzov ktere si najdeme takze sem 98% s malym ja, a vecne mi hovori vsak spi ked spi maly ale to je tazke
Dopoledne trocha popratam, idem snim treba na prechazku on zaspi a ja idem varit on sa zobudi zase sa mu tak nejako venujem a proste pride večer ktery sa tahne takmer do pulnoci.
Vim ze tedka znim mozna trocha divne ale nevite treba ako to skusit nejake rady ako to urobit aby mi maly spal aspon od tej 21hodiny vite to je proste dostatek volneho casu este aj s pritelem maly nas tolik vycerpava tim jeho spankem ze se to odviji na nasem vztahu a uz jsem v koncich.
Vsem dekuji za rady nebo nazory vite jsem mlada mamina a vsechno je pro me nove ackoliv mam dva male bratry /4 a 6let/ takze hodne veci vim ale takovy my bratrickove nebyli ...
Diky vam všem s pozdravem nika

h2
18. sep 2013

@mellisek Ahoj, jediné, čo Ti môžem poradiť, je to, že potrebuješ pomoc. Ak je muž stále v práci (aj môj je, pracuje v divadle, domov chodí tak o 23.00-23.30), tak skús babičky, ak sa dá. Úplne chápem, čo prežívaš, tiež som bola na všetko sama a to som ani nemala Tvoje zdravotné problémy. Ale je to aj tým, že Tvoj malý má 8 mesiacov, to už je dosť pohyblivý, ale zase ešte nechodí a treba byť stále v strehu. Neboj sa toto obdobie prejde, bude lepšie. S tým spánkom Ti poradiť veľmi neviem, aj môj malý zaspáva neskoro, no tak ale napríklad skús zapojiť partnera, ak bude doma, daj mu malého na starosti a Ty si oddýchni. To, že mamičky malých detí nezvládajú domácnosť na 100 % je úplne normálne. Ale Tvoje zdravie je dôležitejšie, keď malý zaspí, ľahni si tiež, kašli na upratovanie. Nemáš niekoho, kto by Ti prišiel pomôcť? Mama, sestra, kamoška...? Netreba sa hanbiť otvorene požiadať o pomoc, keď nezvládaš. Držím palce, bude lepšie, uvidíš. 🙂

zuzlicek44
18. sep 2013

praveze treba si spraviť režim..najlepšie je to u tak malých deťoch. Bude to chvíľku trvať ale potom uvidíš aká je to zmena. A treba si nejakú opatrovateľku nájsť aspoň na 3h denne.vn že malý chodí späť o 23 je veľmi neskoro. Treba si rozpla deň tak aby o tej 19 až 20h ležal v postielke.držím tí palce🙂

mellisek
autor
18. sep 2013

@h2 Dakujem za rady, ako pritel snim je obcas ale to je jednou do tydne na hodinku treba a aj tak musim okolo nich pobehovat, a moje cela rodina je v cechach a jeho rodina? To je skoda reci
Skusim mu nastolit nejaky rezim ale ackoliv hod rzimreba od 14 nacte hodiny hore aj tak mi usne na pul devatou a o chvilku je hore a usne po 23h :X tak prave nevim a nechcem sa snizit na nejakej dithiaden, fenistil a ine

mellisek
autor
18. sep 2013

@zuzlicek44 Dakujem par z bab mi napsalo IP vyskusam vsechny rady nu