Nízka hladina trombocytov

regi95
6. aug 2018

Ahojte, chcela by som sa s Vami podeliť o problém. Moja mama má po chemoterapií teraz už tretí týždeň, nízku hladinu trombocytov. Je ich 42, a vraj norma sa pohybuje okolo 150-400. Vedeli by ste niečo poradiť, ako ich zvyšiť? Momentálne je v nemocnici, ale doktorka povedala že konkrétne jej nevie dať nič aby sa jej zvýšili. Dostáva prednison tabletky a dexamed infúziu. Ďakujem za všetky odpovede 🙂

cingi
6. aug 2018

Bud sa same zvysia alebo transfuzia.

regi95
autor
7. aug 2018

@cingi približne pred týždňom dostala erytrocyty lebo mala ich málo. Tie sa zlepšili a neviem prečo, ale doktorka hovorí že jej kvôli tomu že dostala erytrocyty nemôže dať ďalšiu transfuziu. Tak je veľmi zúfalá.

ivca82
7. aug 2018

@regi95 dostava prednison, kortikoidy sa davaju pri nizkej hladine trombocytov.

ivca82
7. aug 2018

@regi95 a este co vravela hematologicka, transfuzia trombocytov sa dava pri jednotkovych cislach trombocytov. Drzim palce.

regi95
autor
7. aug 2018

@ivca82 viete, ona vravela len to, že sa teraz krvné doštičky nemôžu dávať. Z dňa na deň jej klesli pomaličky trombocyty, že sa vraj samo obnoví. Prednison dostáva, tak dúfam že dnešný odber prinesie lepšie výsledky 🙂

ivca82
7. aug 2018

@regi95 malo by sa to obnovit postupne.

regi95
autor
7. aug 2018

@ivca82 dúfam, máte s tým aj Vy skúsenosti? 🙂

ivca82
7. aug 2018

@regi95 dcera mala trombocytopeniu, brali sme lieky a behali na hematologiu ako blazni, po roku uz bola ok. Len jej sa tvorili protilatky - vlastna imunita jej ich nicila. A mamina mala rakovinu, tak tam sme studovali vsetko. Celkovo mame v rodine sialene choroby 😂

regi95
autor
7. aug 2018

@ivca82 mamka má po chemoterapii vždy problémy s krvičkou tak si myslím že sa jej postupne upraví. Dnes mala výsledok lepší, 67 z 42 🙂

kacena4
7. aug 2018

@regi95 ahojko aj moja dcera ma trompocytopeniu tj. nizku hladinu. tiez cisla okolo 50 casto je to sposobene akutnou chorobou ale prave prekonanym stavom, napr. tou chemo s ktorou sa organizmus vysporiadava ak by nestupali urcite by nasadili radikalnejsiu liecbu. hoci prednison sam o sebe je dost velka pecka (brala som ho aj ja) ale ak pomalicky stupaju treba verit ze bude lepsie

regi95
autor
7. aug 2018

@kacena4 je prednison silná tabletka? Neviem či jej to vypíšu aj na doma, tak uvidíme. Nejaké domáce praktiky nemáte na ich zvýšenie? 🙂

kacena4
7. aug 2018

@regi95 je silna ja ich beriem doma su to kortikoidy, tlmia zapal a alergicke prejavi, ale aj tam kde potrebuju dat doporiadku obranyschopnost organizmu ako napr. u vas po chemo. drzim palceky domace praktiky ma nenapadaju oddych?!

regi95
autor
7. aug 2018

@kacena4 ďakujem, som rada že ste mi napísali. Áno, oddych určite. Je dosť akčná a vie si vybiť batérky. Tak ju musím trošku stopnúť lebo inak to nepôjde 🙂