Nízky cholesterol a zvýšený cukor v krvi

cherry1981
21. máj 2014

Ahojte, v ramci preventivnej som bola na odbere krvi kde mi zistlii, ze mam zvysenu hladinu cukru 6,6 a nizky cholesterol. Cakaju ma vysetrenia co sa cukru tyka, ale s nizkym cholesterolom mudr. nic neriesila, co to znamena, stretli ste sa s tym? Vsade citam, len o zvysenom a moze zvyseny cukor v krvi znamenat, ze mam cukrovku?

stefka33
21. máj 2014

@cherry1981 Najskôr to znamená, že si si večer pred odberom dala čokoládu. 🙂 Po sladkom býva zvýšená hladina cukru aj na druhý deň. Cukor si mala zvýšený, asi akoby si bola napapaná. Nie je to žiadna extra zvýšená hodnota. Kontrolný odber ti dá istotu. Nízky cholesterol? Tak to neviem. Skôr zvýšený býva problém. Ale cholesterol delia ešte na nejaký dobrý a zlý cholesterol.

cherry1981
autor
21. máj 2014

@stefka33 Praveze som cokoladu nejedla, ale je pravda, ze som sa este neskoro vecer napraskala jedlom, zjedla som toho az dost a este rano mi bolo zle od jedla 😝 😝 Verim, ze to tak bude, a odbery kontrolne budu v poriadku, ved to aj ja citam o zvysenom cholesterole, ale o nizkom nic 😕 Dakujem za radu

stefka33
21. máj 2014

@cherry1981 Heh, tak to vidíš. To bude tým, že si si večer zamlsala poriadne. 🙂 Nízky sa asi nerieši, ale sa mi zdá, že nízky mávajú športovci a vegetariáni, takže zrejme nič zlé to nie je. Ak to tak nie je tak nech ma nejaká dobrá duša opraví. 😉