Nočné dojčenie a obličky

diana_81
26. jún 2013

Ahojte,

Vyzera to tak, ze mam zapal mocovych ciest. Co je horsie mozno i nieco vyssie, kedze ma neprijemne boli lavy bok. Cakame na vysledky, ale mohlo by to byt i na urovni oblicky. Zaujimalo by ma, ake maju skusenosti dlhodobo dojciace maminy. Napadlo ma totiz, ci to nemoze byt dosledok mojho nocneho dojcenia. Jasne, ze nie som masochista a snazim sa dobre a primerane obliect. Nie vzdy to tak ide a najma odkedy mala uz nepije len MM nie som vzdy oblecena v specialnom obleceni. Casto teda skoncim s vykasanym trickom a lezkam pri nej kym nezaspi. A podobne... Ved asi same poznate. Zima mi v tom momente nie je, ale dlhodobo to moze skodit, co myslite? Potvrdila sa u niekoho suvislost?

Pripadne ak mate rady na liecbu... Zatial vela pijem, skusam brusnice a homeopatika cantharis. Ale antibiotika ma zrejme neminu. Raz som uz brala a dojcena dcerka mala hnacku. Mali ste podobnu skusenost?

Dakujem...

aristka
26. jún 2013

dojčenie a zápaly moč.ciest ničím nesúvisia,je to zanedbanie pitného režimu prekyslenie organizmu..takže pi pi pi

mariannan
26. jún 2013

tiež v noci kojím...a nemám odokritý chrbát..veď ok, tričko vytiahneš ale chrbát si zakriť môžeš..alebo si daj tričko s výstrihom a stiahni ho pod prsia 😉

lienockaa
26. jún 2013

@diana_81 dojcenie a infekt moc.ciest spolu nesuvisi..ten holy chrbat,no..moze k tomu prispiet,ale nieje neriesitelny,ved si teda daj ine pyzamo,ved su krasne,aj tie kojace,ja ich par mam a vobec to ani na prvy pohlad nevidno,ze su kojace..akurat maju gombiky,alebo zavinovaci efekt..dojcim od r.2008,priznavam sem tam vyhrniem aj ja pyzamo a mam holy chrbat,ked prave vyjde tak,ze mam aj nekojace pyzamo,infekt mocovy som este nemala,hoci ako dieta som na to trpela..a to ani extra vela nepijem..max 1,5l,ak nieje horuco..
skus sa zamysliet nad cestou infekcie zdola..napr.tanga fajnovo prenasaju bakterie smerom od konecnika do moc.ciest,navsteva bazenu,kupaliska-mokre neprezlecene plavky..posedavanie na chladnom betone,pripadne oblecenie s holymi krizami je uz len taky bonus,ktory prispeje k rozvoju infektu..existuju aj zapaly moc.ciest vznikajuce v suvislosti s pohlavnym stykom..
ak uz ten zapal mas,tak mas byt v teple,vela pit-viac ako bezne,brusnice su fajn..a ziadne tanga!

diana_81
autor
26. jún 2013

@aristka

Netvrdim, ze dojcenie ako take ale situacia okolo toho. V polospanku obcas vytiahnem triko, obcas stiahnem vystrih (to my zas taha na krk ale mam i tricka s takou "medzerou"), islo mi len vseobecne o to, ci nemala ina mamina podobne problemy, kedze na seba v polospanku akosi nedala pozor... Nikdy som podobne problemy nemala a asi to vobec nesuvisi, len sondujem nazory aby sa to nevratilo ked to konecne doliecim...

aristka
26. jún 2013

@diana_81 ak budeš dodržovať pitný režim ,aby bacily sa nemali kde zdržiavať a doslovne si nesadneš na studené,určite sa ti to nevráti

diana_81
autor
26. jún 2013

@lienockaa

Dakujem za odpoved. Ono mocove dolne cesty beriem ze to asi vobec nesuvisi... Napadlo ma to vzhladom na tu oblicku. Ci mi nemohla nejako "prechladnut" alebo sa za tie mesiace oslabit. Ale mozno taram dve-na tri ;) malej teraz trva velmi dlho kym zaspi a ked ju vecer uspavam nemam na sebe dojciace pyzamo (lebo naivne dufam, ze este z tej izby vcas vyleziem :-/ a som v tom co som mala na sebe cez den) a uz ani specialne veci na dojcenie moc nenosim pretoze sa dojcime vacsinou doma a nekupovala som.

lienockaa
26. jún 2013

@diana_81 ani ja ine specialne veci nemam,len na spanie..ono je kazde dieta ine,pri prvom som velmi v noci nedojcila-nepytal,druhe sa nevie nabazit aj v noci,vsetky pyzama na dojcenie som vyuzila az pri druhom..ked mas taku dcerku,treba porozmyslat,ak si navyse nachylna na tie moc.cesty..