Nočné dusenie

cibiother
8. sep 2015

Ahojte.Chcem sa spýtať,či nemáte skúsenosť.Dnes v noci som sa strhla na to,že sa neviem nadýchnuť.A neprešlo to zobudením,ešte asi pol minúty som lapala po dychu,čo je dosť,keď sa človek nevie nadýchnuť.Len som syčala pri nádychu.Pocit taký ako keď,človeku zabehne a chvílu s tým bojuje.Ale trvalo to dlhšie.Strašne som sa zľakla,že sa normálne nenadýchnem,že sa zadusím,alebobodpadnem...Sama s malinkými deťmi doma...manžel ďaleko,bála som sa znovu zavrieť oči.Zavolala som bratovi,nech príde prespať,keby sa mi to ešte stalo.Mám nádchu,čiže dýchala som len ústami,ale kašel žiadny,hrdlo vôbec nemám chytené.Je jasné,že mi asi vyschlo v hrdle,alebo čo,ale prečo som nevedela dýcchať zrazu,veď nádchu som už mala x krát oveľa horšiu,ale toto bolo veľmi znepokojujúce. 😒 ☹ Nestalo sa vám niečo podobné?

lesana111
8. sep 2015

Ahoj. Mne sa to stava sem tam uz roky. Vzdy iba v noci. Presne to iste co opisujes. Moj brat mava to iste a mama tusim tiez. Teraz sa mi to uz dlhsiu dobu nestalo (klop klop klop), ale je to dost neprijemne. Uz to ale poznam, tak tak nepanikarim pri tom.
Stalo sa mi to uz aj cez den dva krat, ked som mala zapalene hrdlo a vstrekla som si do hrdla septolete a normalne som videla ako sa mi stiahlo hrdlo a zacala som sa dusit. Tak som ten sprej vyhodila a napadlo ma, ci to nieje alergicka reakcia na nieco. Ale o ziadnej alergii neviem ze by som mala.

miminkacik
8. sep 2015

spánkové apnoe..?

kitty88
8. sep 2015

@cibiother a hybat si sa mohla? Nehucalo ti v hlave? Mohla to byt spankova obrna, no pri tej sa nedokazes pohnut a mozes mat aj pocity dusenia.

miriam11
9. sep 2015

@cibiother ahoj, mne sa to stava uz 20rokov, je to priserne. Pobehala som lekarov, nic nezistili. Takze bojujem s tym obcas

tucia
29. mar 2017

Ahoj,mne sa to stava tiez dvakrat do mesiaca,vacsinou v noci..trva to 2-3h.Je to velmi neprijemne

dadadadula
23. sep 2020

@cibiother ahoj prosím ta prestalo ti to? Ja som to mala tiež sama doma s detmi, strašne som sa zľakla chcela som volať 112, normálne sa bojím zaspať

luciar260
16. mar 2024

@miriam11 ahoj vidim ze uz starsi prispevok mavas to este ? Mam nieco podobne uz cca 11 rokov , je to hnusne, strhnem sa zo spanku na to ze sa dusim vzdy tesne po zaspati , prv sa mi to stalo par x za rok v poslednej dobe ovela castejsie

miriam11
17. mar 2024

@luciar260 stále to mám. Raz za pol roka

iwesska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka19651
24. mar 2024

@luciar260
@dadadadula ahoj. Tak ja som to mala dnes v noci. Niečo hrozné pomohlo mi vybehnúť von z domu a trvalo to par sek. Ale pre mňa večnosť. Normálne som sa bála zaspať. Nezistila si z čoho?

majka19651
24. mar 2024

@miriam11 ahoj. Máš to také pisklave? Nie a nie sa nadýchnuť. Mala som pocit ze spadnem a sa zadusim.

miriam11
25. mar 2024

@majka19651 nie, pisklave nie. Neviem sa nadýchnut, pocit nedostatku vzduchu, akoby som mala zapchate čosi v hrdle. Už som sa raz dala na kolená na zem, nahrala dych. Potom mi silno búši srdce. Je to extra nepríjemné.

luciar260
25. mar 2024

@majka19651 nezistila som stale z coho , ale tento tyzden som to mala takmer kazdu noc , vcera mi na nete naslo clanok jednej zeny ktora opisovala presne problemi ako ja fakt akoby som o sebe pisala, a jej to sposobuje histaminova intolerancia

majka19651
26. mar 2024

@miriam11 no to iste som mala. Niečo hrozné.myslela som ze mi je koniec.

miriam11
26. mar 2024

@majka19651 za tie roky nezistili vôbec príčinu.