Norethisteron Zentiva - skúsenosti

lenkac38
6. apr 2016

Ahojte, asi pred 3 dnami som zacala z nicoho nic v strede cyklu slabsie krvacat, tak mi doktorka na to vcera dala Norethisteron . Zevraj ho mam brat az 14 dni. Ake s nim mate skusenosti? Dostali ste potom v pohode svoj menzes v dalsiom cykle?

feba8284
6. apr 2016

@lenkac38 Ak ho mas brat 14 dni, tak dva dni potom, ako ho doberies, by Ti mala prist menstruacia. Nasledne dalsia menstruacia by Ti mala prist potom v pohodicke. Mne to nikdy cyklus nerozhadzalo.

lenkac38
autor
6. apr 2016

@feba8284 A ten menzes, co pride po vysadeni trva tolko isto dni, ako inokedy? Lebo doktorka mi povedala, ze to bude akoze nejaka pseudo menstruacia. Ze ci si od toho dna, ked zacnem krvacat mozem normalne pocitat cyklus.

feba8284
6. apr 2016

@lenkac38 jasne, trva normalne a je to menstruacia ako kazda ina. Mne sa absolutne nic, uzivanim tych liekov, nezmenilo a ani nenarusilo. Nemaj obavu 🙂

lenkac38
autor
6. apr 2016

Oki super, dakujem Ti za info =)
@feba8284

bambulka712
6. apr 2016

@lenkac38 ja som ho brala začiatkom marca, nakoľko som krvácala asi 3 týždne. Zabral rýchlo, už na druhý deň po začatí užívania som krvácať prestala. Keď som ho po dvoch týždňoch dobrala, už na druhý deň sa mi spustilo krvácanie no tak silné že som nevedela čo so sebou. Prestalo o 6 dní (bežná dĺžka menzesu u mňa) a teraz čakám čo ďalej, nakoľko som mala dostať menzes v pondelok a nič. Tak len dúfam že mi nerozhádzal cyklus, len sa mi posunul.

lenkac38
autor
6. apr 2016

@bambulka712 Daj vediet, ako sa ti dostavil tento na ktory cakas, ak nezabudnes ;)

bambulka712
6. apr 2016

@lenkac38 budem sa snažiť nezabudnúť 🙂 aj keď, najradšej by som bola, ak by sa nedostavil vôbec 🙂 🙂 🙂

lenkac38
autor
6. apr 2016

Mozno aj to je dovod, preco meskaju =)

bambulka712
6. apr 2016

@lenkac38 kiežby.. no chcem s testovaním počkať, nech mešká aspoň týždeň... 😉

lenkac38
autor
25. apr 2016

@bambulka712 Ahooj, no co ako si dostala zenske po tom uzivani norethisteronu? =)

bambulka712
25. apr 2016

@lenkac38 ano, dostala... no až na 35 deň. Len neviem či je všetko ok najprv som 6 dni mala normáne ms a odvtedy ešte vždy slabo krvácam (od začiatku ms je to už 13ty deň). Ak to neprestane smer lekár, no neviem či to je spôsobené tými liekmi alebo niečim iným... A Ty si na tom ako?

evka64
25. apr 2016

@lenkac38 ja som ho zvykla brať, keď som chcela menzes oddialiť, napr. dovolenka....Po vysadení som dostala asi do dvoch dní menzes a ďalší cyklus tiež v pohode...

lenkac38
autor
25. apr 2016

@bambulka712 jaj tak snad sa mi to nestane :/ no ja som vcera dobrala, tak som strasne zvedava :/

lenkac38
autor
27. apr 2016

No dostala som menzes 2 den po dobrati, ale je slaby :/ moze to byt z tych tabletiek?

adelusha
27. apr 2016

Pozor aj na vedlajšie účinky. Ja som brala norethisteron dve leta po sebe ked sme šli na dovolenku k moru, prvý rok som vybrala len pol balenia a druhý rok druhu polovicu a vždy som potom mala cystu na vaječníku, raz na ľavom, raz na pravom. Nikdy predtým a ani potom som uz cystu nemala, podľa mna to bolo z tych liekov ☹

lenkac38
autor
27. apr 2016

Jasne, ja som ich nebrala kvoli posunutiu, ale zastaveniu mimo cyklu, lebo som bola chora a 4 dni nic poriadne nejedla a v den ovulacie som zacala krvacat, ked to neprechadzalo ani 2 dni, tak som s tym sla doktorke, povedala mi, ze som ok, ani cysta nic, stena v poriadku. Len neviem preco to mam teraz slabe ten menzes :/ Asi to bude z toho.

adelusha
27. apr 2016

@lenkac38 veď ja chápem, ked mas problem a lekár ti predpise liek, tak ho berieš 🙂 a slabý menzes moze byt z toho, možno sa este neskôr rozbehne.

lenkac38
autor
27. apr 2016

Jasne, uvidime mozno hej =) snad sa to upravi coskoro. Lebo ja som prve dva dni vzdy mavala silnejsie, nie az moc, ale toto je malo oproti tomu.

monika1293
14. mar 2021

Mne ho doktorka predpísala užívala som ho mesiac a krvácala som každý deň. Mala som si dať ďalšie predpísať no prestala som ich užívať vysadila som ich lebo mi nerobili dobre naposledy som krvácala 24.2. tabletky som vysadila 20.2 mohla by som otehotnieť keď od vtedy ich neužívam??