O akú diagnózu môže ísť?

momo1970
10. apr 2016

"EX si prevzal na seba moju povahu správania. On sa tak nespráva, on iba každému rozpráva o sebe, čo robí, ako o mne. Ja som tá dobrá a on sa opisuje ako ten dokonalý. Mne dehonestuje moje meno, rozpráva o mne, ako keby hovoril o sebe. On je ten zlý a popisuje to na mňa. Toto nie je klamstvo z jeho strany, on to naozaj aj prežíva a je o tom veľmi presvedčivý. Napr. mali sme mať stretnutie v kancelárii. Niekoľko výziev ignoroval a nedostavil sa. Na poslednú výzvu prišiel. Stretnutie sa konalo pred nestrannou osobou, cca pred dvoma týždňami. Pred dvoma dňami sa stretol s dcérou a rozprával jej, ako to tam prebiehalo. To čo som hovorila ja, povedal že hovoril a tak konal on. O mne povedal, ako som sa správala, ale v skutočnosti tak robil a hovoril on." Začala som si hľadať, čo to môže byť. Našla som si článok o rozpoltenej osobnosti schizofrenikov. Keďže ma zaujala vaša diskusia, tak som sa prihlásila. Píšete o tom ako o dvoch diagnózach. Ex si je plne vedomý toho, čo robí, nemá výpadky pamäte. Jedným lovom by som povedala, že je psychopatický klamár. Môže to byť? Môže mi niekto v tomto poradiť?

charity
10. apr 2016

Nie je to schizofrenia. Je to manipulator.

grettka
10. apr 2016

Je to manipulator a teda riadneho kalibru. Schizofrenia ma ine prejavy. Drzim palce. Obrn sa velkou trpezlivostou.