Očkovaná a karanténa osôb v spoločnej domácnosti

sarka010
19. nov 2021

Ahojte, som pozitivna, platí karanténa pre osoby v spoločnej domácnosti keď sme vsetxi očkovaní???? Neviem sa to nikde dočítať, aké sú pravidlá 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ viete mi poradiť? Ďakujem 🙏🙏🙏🙏

evulka2203
19. nov 2021

ahoj, ked sú vsetci ockovaní a BEZ priznakov, nemusia byt v karanténe. maju narok na PCR test na 5 den ( tento tyzden mi uz 3 krat volali z hygieny - pozitivna ja + 2 deti, a oni mi dali taketo info - muz je ockovaný, zatial bez priznakov, pracuje a pojde na PCR ).

michalka78
19. nov 2021

som rada že si túto otázku položila,lebo tiež sa neviem dopátrať ako to je...manžel od včera pozitívny 10 dní po prvej vakcíne...ja,staršia dcera a aj moja mamina sme očkované,mladšia dcerka neočkovaná zo zdravotných dôvodov..manžela som hned včera ako sa začal cítiť divne zavrela do jednej izby na spodné podlažie,takže je izolovaný od nás..bohužial k svojmu doktorovi sa dnes ani na 20ty krát nedovolal,tak neviem čo pre nás platí

dada0902
19. nov 2021

Povedzme si úprimne predtým by ostali v karantene vsetcia nakoľko je to domácnosť a tam je dosť šanca ze sa to prenesie či už je niekto očkovaný neockovany no je to na ľuďoch ci idú do roboty s pocitom že to niekto môže dostat dosť x sa tu píše ze na 5den veľa x vide negatívny test no o pár dní je zas iný

hesloveslo
19. nov 2021

Ja som očkovaná 1 vakcínou priateľ ani jednou ja som zostala doma a on chodil do prace aj pozitivny

whatever1
19. nov 2021

@hesloveslo Vedel ze je pozitivny a chodil nadalej do prace? Dobre som pochopila?🤔

hesloveslo
19. nov 2021

@whatever1 chodil do prace ja som ho testovala vyšiel pozitívny šiel na PCR a bol nehativny

mogaa
20. nov 2021

@michalka78 plne zaočkovaní, čiže t čo sú 14dní po druhej dávke - ak sú bez príznakov tak tých sa karanténa netýka.....ale detí (neočkovaných) ano tých sa týka....

makica
20. nov 2021

@michalka78 my sme boli v podobnej situacii. Manzel tyzden po ockovani vysiel pozitivny. Snazili sme sa izolovat, ja ako ockovana som mala vynimku z karanteny ale po dohode so sefom som si zobrala dovolenku do konca tyzdna (4dni+vikend) a sla na PCR, po neg. vysledku som nastupila do prace. Syn neockovany bol doma dlhsie. Lekarka mi napisala, ze ked manzel bol na odbere 19.10., za den posledneho kontaktu sa pocita +5dni t.j.24.10. Syn by na test mal ist o ďalsich 5 dni t.j.29.10. (v pripade nejakych priznakov prihlasit ho skor) a v pripade negativneho testu karantena mu koci na 7 den od posledneho kontaktu t.j. 31.10. Aj syn bol negativny a v karantene bol celkovo 12 dni. Vo vasom pripade, ked ste manzela uplne odizolovali, tak by tu karantenu neockovane dieta nemalo mat tak dlhu. My sme sa tiez nedovolali manzelovej lekarke...

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzula507
20. nov 2021

@hazelgracegus presne tak je to uplne na hlavu, chore.Ockovani nemusia byt v karantene ale krasne to mozu roznasat dalej. Vela ockovanych je pozitivnych, tych ktory sa dali otestovat, a keby testovali vsetkych ockovanych tak ako sa testuju neocko.. len vtedy by sme videli realitu. Ja by som ale urcite nemala svedomie ist medzi ludi keby kym by som nemala aspon urobene PCR a potvrdenu negativitu v pripade pozitivneho v rodine.Je to o ludoch ako pisal uz niekto vyssie. Tych 5 dni sa podla mna da vydrzat aj ked niektorym znamym prisli terminy na PCR aj skor, kamoske hned na dalsi den od AG napriklad

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalka78
20. nov 2021

@mogaa to vážne?!..žiadna karantena?..ja som si práve myslela ze do testov a karantena pada s negatívnym výsledkom .

michalka78
20. nov 2021

@makica prosím ta a ako ste riešili PNku ked ste sa nedovolal k jeho lekárovi?..dodatočne?..a taktiež pcr testy..on ako priznakovy sa môže nahlásiť..ale co my?

mogaa
20. nov 2021

@michalka78 nie očkovaní nemusia do karantény a ani na test - teda ak nemajú príznaky......samozrejme na PCR môžu ísť, vtedy sa odporúča aj karanténa......ale nariadená je len v prípade neočkovaných a ak má zaočkovaný kontakt príznaky....

makica
20. nov 2021

@michalka78 manzel to riesil dovolenkou, ale doktorka vypise aj spätne, snad sa dovolate... My sme sa nahlasili na PCR ako kontakt s pozitivnym, nemusia byt priznaky. Tam sa uvadza meno,priezvisko kontaktu a datum pozit. testu a najskor na 5.den daju termin ( teraz je toho vela, tak sa moze stat, ze aj neskor).

michalka78
20. nov 2021

@makica ďakujem za odpovede...moj manžel je živnostník takže dovolenku nemá..platí nemalé peniaze socialke aj zdravotke tak chce PNku ...v pondelok voláme zasa,tak uvidíme..dcéra ho nahlásila ako priznakoveho, tak caka na pcr test...

michalka78
22. nov 2021

@makica prosím ťa ešte mám otázku....nedozvedeli ste sa niekde ako je teraz s manželom ked bol tvoj pozitívny týžden po očkovaní...môže ísť o tie 4 týždne na druhú dávku,..lebo môj sa dnes dovolal k dr.dvihla sestrička -povedala mu aby sa objednal na pcr test a skôr ako sa stihol niečo pýtať tak už len počul tutúkanie v telefone...

makica
23. nov 2021

@michalka78 mojmu lekarka nedporucila ist na 2 davku teraz, ze to bola dost velka zataz na organizmus. On si cez NCZI posunul termin ockovania, vtedy mu povedali ze uz o 2 tyzdne moze ist na 2 davku. Ale on sa na to necitil, chcel by pockat aspon 2-3 mesiace...

michalka78
24. nov 2021

@makica no ja som sa dnes konečne dovolala k manželovmu obvodnému a povedal že tiež by teraz neriešil druhú dávku...