Očkovanie Covid-19, keď som mala ťažký priebeh choroby

ani09
28. apr 2021

Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom očkovania na covid. Nie som úplne že odporca ale ani zástanca očkovania. Mala som ťažký priebeh covidu a mám postcovidový syndróm, , navyše mám ťažký imunodeficit, astmu...myslíte že v takomto prípade, je lepšie počkať alebo dať sa zaočkovať. Ďakujem

pribinak
28. apr 2021

@ani09 prečo sa neopytas svojho doktora, fakt si myslíš že ti lepšie poradia matky na koni?

0silvia0
28. apr 2021

@ani09 ja som túto otázku položila priamo svojej všeobecnej lekárke...

vikusjk
28. apr 2021

@ani09 toto je urcite otazka na tvoju lekarku. Mozes tiez zvazit vysetrenie na protilatky, tym zistis, aku mas aktualne hodnotu protilatok v krvi z uz prekonaneho covidu

mimamik
28. apr 2021

@ani09 ja som tuto otázku položila niekoľkým lekárom, každý mi dal inú odpoveď, mala som ťažký priebeh a tiež mam astmu....avšak podľa toho čo viem najskôr 30 dni od ťažkého priebehu, lekári sa však rozchádzajú niektorí ti povedia aj 3mesiace. Budúci týždeň idem na pneumologiu postcovidovu budem sa informovať aj tam....nechápem prečo majú niektoré ženy tu potrebu mudrovať, že "opýtaj sa svojho lekara"...keď neviem tak sa nevyjadrujem....Aši netušia aká je v realite starostlivosť o postcovidoveho pacienta.....častokrát bohužiaľ žalostná milé dámy.....

matabb73
28. apr 2021

Daj si vyšetriť protilátky a uvidíš, či ich máš dostatok. Ťažký priebeh covidu nezaručuje dostatočné protilátky. Ja mám tiež astrmu a už som zaočkovaná prvou dávkou Astry.

froschka
28. apr 2021

@ani09 Geert Vanden Bossche tento lekar tvrdi ze vlastna imunita je nadradena tej umelej, a v skratke ze ten kto prekona covid pozna celu strukturu virusu ked pride mutacia a lahsie na nu odpovie imunita, naopak umele spike protilatky z vakciny poznaju iba cast virusu a ked pride mutacia nebudu schopne ju spoznat a reagovat a zarove sa ani neaktivuje vlastny imunitny system lebo je potlaceny tym spikovym..... pozri si jeho videa a pochopis viac je to na dlho

ani09
autor
28. apr 2021

@mimamik ďakuje, je to presne tak ako vravíš, už keď som mala covid, tak lekárka, veď to je obyčajná viróza, dajte si lieky na bolesť... bola som aj alergiológiu, kde mi robili protilátky a tie sa mi vôbec nevytvorili, chodím aj na pľúcne aj na neurológiu idem, ale nikto mi nevie povedať čo to so mnou spraví, keď sa zaočkujem, preto sa pýtam, či s tým nemá niekto skúsenosť.

janinah
28. apr 2021

Očkovanie pre teba znamená to,že ak dostaneš covid druhýkrát,tak máš šancu ho lepšie zvládnuť.prekonaním covidu nikdy nezískaš toľko protilátok ako očkovaním.Aj ľudia s ťažkým priebehom môžu mať nízku hladinu protilátok po prekonaní.

maculkac
28. apr 2021

Ahojte,
chcem sa spýtať je niekde napísané, aký časový odstup musí byť medzi prekonaním Covidu a zaočkovaním? Covid pozitíny 7.3., karanténa skončila 21.3. priebeh ľahký. Čítala som že aj tri mesiace, volala som na infolinku NCZI, tam mi odporučil pracovník, že už môžem registrovať do čakárne, zaregistrovala som, za 3 hodiny hneď prišiel termín. Nerada by som cestovať do očkovacieho centra a zbytočne ma otočia, že je to skoro... dnes som zasa volala pre istotu, keď prišiel ten termín, tam zasa pani, že mala by mi povedať lekárka... Jeden povie tak, druhý tak... Nebol niekto v podobnej situácii?

mimamik
28. apr 2021

@maculkac manžela zaočkovali astrou 7 dni po ukončení karantény po bezpriznakovom, priamo tam to riešil s lekárkou ktorá ho očkovaná s tym ze je to ok.....

jankapepe
28. apr 2021

@ani09 a význam toho dať sa očkovať keď si ochorenie prekonala???

mimamik
29. apr 2021

@jankapepe asi taky ze nemáš dostatok protilátok?ako napr ja po ťažkom priebehu?vieš si predstaviť co je to prežiť covid zapal pľúc pre telo aj pre psychiku?

maculkac
29. apr 2021

@mimamik ďakujem za odpoveď 🙂

jankapepe
29. apr 2021

@mimamik myslíš protilátky z krvi ktoré nehovoria o celkovej imunite na vírus? Výpovedná hodnota skoro nič...tak to je fakt správny dôvod.
Tvoj ťažký priebeh ma mrzí. Nemyslíš že o to väčší dôvod zvážiť ďalšiu imunitnú búrku vo forme vakcíny?
Môj názor. Konaj slobodne ako uznas za vhodné.

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroe
29. apr 2021

@janinah prekonanie ochorenia má väčšiu váhu ako vakcina.

jaroe
29. apr 2021

@janinah či v dnešnej dobe je už možné všetko? Aj zo dňa na deň predefinovat spôsob vytvarania kolektívnej imunity, pandemie, dokonca medzi vakcíny zahrnúť aj genovu terapiu. Si tuším zdravotník, naozaj nechápem, ako môžeš napísať, že imunita po vakcíne je lepšia, nebodaj dlhodobejšia, ako po prekonaní ochorenia.