Od akého hmyzu môžu byť tieto štípance?

nikoletka0494
1. aug 2017

Ahojte, prosím Vás vie mi niekto poradiť od akého hmyzu mám tieto štípance? Cez google aj tu na MK som pozerala ploštice a blchy, ale neviem. Nepodobá sa mi to. Štípance mám hlavne na nohách a jeden aj na ruke nad lakťom. Vie mi niekto poradiť, lebo podľa počtu si myslím, že od komára to nebude. Svrbia a objavuje sa ich stále viac už asi tretí deň. Na fotke dva nad kolenom - tie sa mi objavili prvé (teraz už mám aj na stehne a členkoch. Ďakujem 🙂

erickatt
1. aug 2017

@nikoletka0494 kiahne si mala?

nikoletka0494
autor
1. aug 2017

@erickatt vraj áno, keď som bola ešte bábo

nina19833
2. aug 2017

Koľko más tých štípancov? Bo ak ich máš viac, tak by som to povedala na tie kiahne. Nechcem tu víriť nič zlého ale vypráš si posteľ. Kamoškina malá mala také z obliečok. Treba si kupiť domov niečo na hmyz

siska53
2. aug 2017

@nikoletka0494 .
Nooo ak pribudaju a svrbia,asi ide o kiahne... Sla by som za dr. A pre istotu mu povedala,ze mas podozrenie na kiahne...
Stava sa,ze ludia ich maju aj dvakrat..

lulu2014
2. aug 2017

momentálne je aspoň v BA veľa kiahní......takže .....skúste si dať frťana .... a vysypete sa komplet 😉
Všeobecne držím palce

nikoletka0494
autor
3. aug 2017

Ahojte dakujem za vyjadrenia...bodky pribúdajú veľmi sporadicky a ako keby začali miznúť... ešte stále ich mám okolo 10, ale nie je to ako kiahne si myslím. Posteľ vyprášená, prezlečená... uvidíme.. a myslím, že keby to boli kiahne už by to mali aj moji drobci nie? :P

nikoletka0494
autor
4. aug 2017

No tak už to ma aj dcérka ☹ ideme ku dr

monika002
4. aug 2017

Ak sú štípance na tých miestach, kde nieje pyžamo tak to môžu byť aj ploštice.

siska53
4. aug 2017

@nikoletka0494 len ak si kiahne mala,mozes mat slabsi priebeh.. Navyse inkubacna doba je od tyzdna do 21dni..

Daj vediet,co to teda je.

andulam
4. aug 2017

@nikoletka0494 my mame taketo stipance od blch (zo psa isli na nas),tie stipu hlavne na nohach,ale az tolko vela sme toho nemali ako vy na fotke.ako ste dopadli u dr?a mate psa alebo macku?

petrai
29. okt 2017

@nikoletka0494 čo to nakoniec bolo?? Mám podobný problém uz skoro dva mesiace,no nič som v byte nenašla

karamelka007
29. okt 2017

mne sa to zdalo ako zihlavka...aj tam pupaky miznu aukazu sa na inych miestach....

kandrea
16. dec 2023

@nikoletka0494 prosím čo to bolo nakoniec?

nikoletka0494
autor
16. dec 2023

@kandrea ahoj, nehnevaj sa, ale nepamätám si.. najlepšie bude zájsť ku Dr a prezleč povysávaj posteľ...