Od akého hmyzu sú tieto štípance?

ema_65
22. júl 2018

Zdravim zienky, neviete mi niektora povedat od akeho hmyzu su tieto stipance? Mam ich najviac na stehne, niektore su aj v okoli pasu a jeden na pleci a na clenku. Niekedy svrbia, niekedy nie.

zuzkanaty
1. okt 2018

@radeon91 jezis uplne ta chapem.. je to na psychiatriu, drzim palce silno, viem co je to za pliagu, neprajem nikomu...
Bodaj by pentagramy zabrali 😀

aleshka_supermama
6. okt 2018

Baby čo to môžu byť za stipance ? Ráno sa mi takto zobudila dostipana 😕.

evita168
6. okt 2018

@aleshka_supermama toto je normalny komar, my sme mali jedneho hajzla doma zašiteho a malu mi tiez takto dostipal po tvari ruky nohy co mala odokryte proste v noci a mala velke tie pupaky jaaaaj chuda urcite mate v izbe nejakeho treba ho najst a plesknut hajzla 😂 malej to mozes natriet niecim na stipance alebo octamovou mastou nebude ju to tak svrbiet

aleshka_supermama
6. okt 2018

@evita168 🙏 ďakujem za odpoveď, uz som kupila do zastrcky proti komarom.. dala som jej na to fenisti.. riadne ju teda vycucal ten komar 😠..

chantal30
16. jan 2019

@romiada
@zuzkanaty

@ema_65

@flower111flower
prosim o nazor a skusenosti. co si myslite o tychto pupacikoch? mozu byt od plostic? este v septembri som nasla dcerke na pleci za sebou iduce cervene asi 0,5 cm fliaciky a akoby dierkou v strede,ktore asi po 2hodinach zmizli.v okoli postele sme nic podozrive nenasli.asi o mesiac som nasla znovu na pleci dcerke nejake za sebou iduce pupaciky,syncek mal podobne v oblasti krizov na chrbte.tieto neboli take cervene ako prve a boli viditelne asi 2tyzdne.znovu sme nic podozrive nenasli,len par pavucikov a vacsieho cierneho chrobaka. kontaktovala som aj specializovanu firmu no podla ich slov su stipance od plostic podstatne vacsie. podobne pupaciky sa uz detom neobjavili no obcas im najdem ruzove pupaciky akoby 3 za sebou,ktore na druhy den uz niesu viditelne alebo len minimalne. kupili sme aj 2 feromonove pasce na plostice a dali pod manzelsku postel kedze deti spia s nami.nic sa okrem vsi papierovej nechytilo. chvilu bol pokoj no teraz zase nachadzam detom tie ruzove pupaciky 3 za sebou,niekedy rano niekedy pocas dna..niektore su blizko pri sebe ine aj 3 cm od seba..na tvari,krku,niekedy aj na brusku..na druhy den uz nie su alebo len minimalne viditelne. citala som,ze niekto nemusi na ustipnutie plostice reagovat vobec alebo len minimalne. v okoli postele som nic podozrive nenasla no skrine v izbe sme neodtahovali..mohli by byt aj tam? no za 5mesiacov by sme si ich hadam vsimli..dakujem za nazor

chantal30
16. jan 2019

Tu je lepsia fotka

ema_65
autor
16. jan 2019

@chantal30 urcite ju nieco stipe, ale ako od plostic sa mi to tiez nezda. Stipance od plostic su vacsie, cervensie, svrbia a nemiznu na druhy den, ale az cca po 2 tyzdnoch. Mozu to byt aj pavuciky, alebo nieco ine, skus si porovnat s fotkami na nete. Asi ste to uz urobili, ale treba prezriet matrac, pod nim, kazdu skarocku, celo postele... su velmi malinke. A skuste nastriekat nohy postele nejakym pripravkom, pripadne obsypat nejakym praskom proti hmyzu, aby ste im znemoznili cestu a rano prezrite ci sa nieco nezachytilo.

zuzkanaty
16. jan 2019

@chantal30 toto nie je od plostice. Ani tak nevyzeraju a isto by za 2h nezmizli 🙂

chantal30
16. jan 2019

@ema_65
@zuzkanaty
Uz som pozerala na nete vsetky mozne stipance.viem,ze to nie su typicke stipance od plostic no nenasla som iny hmyz,ktory by robil retiazkovite stipance alebo 3 za sebou.tiez sa mi zda divne,ze na druhy den ich uz tak nevidno no netusim z coho by sa im robili taketo pupaciky a vacsinou po3..o pavukoch som citala,ze nestipu..okrem pavukov som nasla este vos papierovu,ktora tiez nestipe a malu mušku..skusim teda este poriadne prezriet postel ci nieco nenajdem a vyskusam aj ten pripravok proti hmyzu.

romiada
16. jan 2019

@chantal30 mne to nepripomina stipance od plostic. Kazdy sice moze reagovat inak...ale keby to boli plostice, tak tie by Vas (teda deti) štipali podla mna kontinualne kazdu noc. Nie raz za cas. A napriklad ja som mala osobne taku reakciu ze dostipane flakate ruky a dost ma to svrbelo. A tie flaky som mala o dost vacsie.

flower111flower
16. jan 2019

@chantal30 dobry vecer, suhlasim s predchadzajucimi komentarmi. Plostice to podla mna nie su,stipance byvaju vacsie a cervensie. Plostice nemusia stipat kazdy den, ale toto bude nieco ine podla mna. Na svk su uz rozmohnute take agresivne musky. Nemozete ich mat doma?

chantal30
17. jan 2019

@flower111flower
O tych muskach som citala. stipance su vraj velmi bolestive no deti nevyzeraju,ze by ich to bolelo. Sice v noci zle spia,prehadzuju sa, dcerka aj mrnci no pripisujem to skor zubkom. V izbe som nasla aj par musiek ale to asi nebudu ony. Musime patrat dalej a dufam,ze na to uz prideme. S tymi plosticami ste ma aspon trochu upokojili dakujem.

vatana
5. mar 2019

Poradite co to moze byt?

zuzkanaty
5. mar 2019

@vatana velmi pravdepodobne ploštice ..

vivuska666
6. mar 2019

Ochhh. Vyzera to hrozne. Prehladajte postele a gauc.

jankaal
14. jún 2019

mňa by zaujímalo aj to, ako tieto stipance liecit... su velmi neprijemne a ak ma niekto podobny problem, odporúcam precítat tu: https://zdravovek.eu/stipance-od-plostice-blchy/ v lekárni sa dajú kúpit viacere masticky v clánku su aj fotky, mozete si stipance porovnat. Ja mám vždy velmi zlé reakcie na akekolvek poštipanie...

jankaal
14. jún 2019

@vatana toto vyzerá skôr ako alergia 😨

vatana
19. jún 2019

Nakoniec sa ukázalo že je to alergia, akurát nikto netuší na čo.

hel_10
19. jún 2019

Zdravím, keď je reč o štípancoch.. Tiež mám taký problém... Už asi týždeň bojujem zo štípancami, ale iba na členkoch. Boli sme sa s krpcom kúpať v jazere... On sedel a člapkal sa a ja max tak po kolená vo vode. Od vtedy mám na pravom členku cca 15 štípancov (samozrejme riadne rozškrabaných). Ja netším, či je to z tej vody, lebo mi pomaly prechádzali ale keď sme sa boli kúpať včera, do rána pribudlo pár ďalších. Čo je horšie, bodkovaný je aj syn. Hlavne do pása.
Tak sa bojím, aby to neboli ploštice.
Je však poštípaný aj tam, kde má zvyčajne ešte nad zadkom plienku a neviem, či ploštica vlezie aj na také miesto.
Pupáčiky nemá v rade za sebou, maximálne tak dva niekoľko cm od seba, prípadne samostatne.
Ale sú to také červené bodky s bledým vrškom.
Asi takto, na stehnách, zo zadnej strany, nad zadkom, na trupe a chodidle.
Dúfam, že to je z toho ako sedel v tej vode v plavkách, lebo ma asi picne, ak to budú ploštice. Mňa nech to štípe, ale krpca nieeeee 😭

Samozrejme som všetko prezrela, vymenila postelne, pozrela madrace a nikde nič

hel_10
19. jún 2019
hel_10
19. jún 2019
vivuska666
20. jún 2019

@hel_10 toto musite odsledovat. Tazko povedat. Ja som od plistic mala pri clenkoch pomerne dost. Ale pri vide tiez stipu bars ake musky a komare. Pribudaju vam aj ked sa nechodite kupat?

vivuska666
20. jún 2019

@vivuska666 *od plostic a *pri vode

bori7293
20. jún 2019

Blcha alebonploštice.....obe štipance sa na seba podobajú a nemusia byť vždy 3 pri sebe. Prešla som si tým ked prišla synčekovi nová posteľ s matracom,boli sme poštípaný všetci.
Prišiel pán a všetko vystriekal a ja som všetko vyprala na 90stupňov. Od vtedy pokoj.

hel_10
20. jún 2019

@vivuska666 pozerala som ho rano a tusim nepribudli, ale niektore zbledli a niektore ešte zcerveneli a robi sa im na vrchu taky pluzgierik... Moja mama dosla s tym, ci to nebudu kiahne 🤦🏼
Ale maly nema ani teplotu, ani sople, ani sa neskrabe, bol len par dni dozadu nervy.
Tak ja uz fakt neviem 🤷🏼

zzanale
4. sep 2019

Ahojte chcela by som sa opytat rano som maleho odnesla do škôlky a ked poobede som prisla pre neho mal taketo rucky dostipane od coho to moze byt alebo co je to

zzanale
5. sep 2019

Od coho to môže mat

emiliaaa
2. okt 2019

@vivuska666 prosím vás ako stě dopadli s tymi plosticami? Nám před mesiacom děti nieco stipalo. Dali sme vystriekat dóm a od vtedy ani stipanec ani plosticu som nenašla. Niesom si ista, či nám bude treba este 1 postrek

vivuska666
2. okt 2019

@emiliaaa zatial pohoda. Nic nebolo.

emiliaaa
3. okt 2019

@vivuska666 a po akom čase stě upratovali Lebo já už měsíc nie podlahy atd a už mi je z toho zle