Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Od akého hmyzu sú tieto štípance?

ema_65
22. júl 2018

Zdravim zienky, neviete mi niektora povedat od akeho hmyzu su tieto stipance? Mam ich najviac na stehne, niektore su aj v okoli pasu a jeden na pleci a na clenku. Niekedy svrbia, niekedy nie.

vivuska666
3. okt 2019

@emiliaaa no ten prvy postrek sme nemohli umyvat tusim 6 tyzdnov. Potom po inej firme sme mohli hned umyt.

oliviabb
1. júl 2020

@zuzkanaty prosim ta, mohla by si sa pozriet na foto, ci ste to mali nieco taketo v tych rostoch. Je to akoby dnu, nie hrcky na povrchu. Ja som nic nenasla, stipance nemám. Len som si to vsimla na tych rostoch. Boli mi to chemicky striekat, len na druhy den som zmyla podlahu. Velka chyba, kedze ma neupozornil. Ked to bol 1x pozriet nevedel povedat, ci je to trus z plostic, 2x tvrdil, ze je to ono. Na tych lamelach na roste su niekde cierne diery. Ja uz fakt neviem co mam robit. 5 dni uz periem. No vsetko sa neda. Mam aj viac paperovych vankusov, co s tym. Ked ani neviem ci vobec plostice mam. Kazdu noc pozeram pod matrace a nic. Vdaka

emiliaaa
1. júl 2020

@oliviabb nemyslím si ze sú to plostice, ani my sme ich nakoniec nemali len nás deratizator osklbal o 200 eur.... Stipance boli od komára a ti co ukazujes vyzerá ako to co som nasla ja a to bolo od múch... A áno dostanú sa aj na také miesta ako je rošt postele.... Žiaden stres.... Viem co to je ak v noci nespíš a stále kontrolujes deti a zbytočne.... A potom ti dom vystriekaju chemiou a nemôžeš tam ani spat a žiješ ako bezdomovec 😀😀 NIESU TO PLOSTICE.... VER MI

zuzkanaty
11. aug 2020

@oliviabb dobry den, skuste prejsť mokrou handričkou, ak sa rozmaze do hneda alebo tmavocervena, je to trus z plostic.

miminkavi
25. aug 2020

@zuzkanaty ahoj, ako som tak čítala tuto diskusiu tak vidím, že máš s týmito malými hnusobami skúsenosti. Včera nám bolo potvrdené, že mame doma plostice. Pre mna veľký sok, nečakala som to teda. Pred vyše týždňom sme boli v LM na pár dni a mám podozrenie, že sme to doniesli z tade. Ale zase mi vŕta stále hlavou, čo až to prišlo od susedov(bývame v paneláku)
Som z toho totálne hotová, mám 1,5rocneho syna a práve na ňom si pochutnávali najviac. Včera nám deratizater vystriekal byt no a práve v postieľke sme tu mrchu našli. Bolo mi z toho zle. Viac ich už nenasiel ani stopy po nich. Vravel, že by mal stačiť jeden postrek. Ale ja čím ďalej tým viac na to myslím, začínam to psichicky nejak zle znášať. Proste ta predstava, že v noci vylezie niečo na môjho malého a vyciciava ho, lezie nám to po byte.. och, najradšej by som sa zobrala a už nevrátila. No ale chcela by som sa opýtať, ako ste to mali vy. Ako dlho Vám trval ten boj a ako ste to zvládli. Dnes muž volal s tým pánom čo bol u nás striekať byt a hovoril mu, že balím veci a nesiem do pracovne a on mi dal odkázať, aby som sa ukludnila a že to je ajtak zbytočne. Chcela som totiž vedieť, čo s už vypratimi vecami. Či ich znova dať do skrini alebo čo. Ako ste toto vy riešili? Ďakujem za odpoved

zuzulikmichalik
23. sep 2020

@zuzkanaty pozrite .... co je toto?
@zuzkanaty

vivuska666
24. sep 2020

@zuzulikmichalik mysi ze plostica nema take dlhe tikadla

vivuska666
24. sep 2020
zuzulikmichalik
24. sep 2020

@zuzkanaty je toto plostica? Prosim 🙂
@zuzkanaty

zuzkanaty
25. sep 2020

@zuzulikmichalik nie, nie je

zuzkanaty
25. sep 2020

@miminkavi viete ja neviem ci vas ukludnim lebo my sme na toto trpeli v podnájme a potom sme sa odsťahovali a problém tam v tom paneláku pretrvaval. Nuz najdôležitejšie je zistiť ci to je len u vas lebo ak nie tak postrek u vas len nepostaci. Aj keď viem ze chodiť po susedoch a pytat sa na toto... Uvidite po ďalšom postreku ako to bude pokračovať a stale prehľadávajte matrace, rošty postele...
Ak ste veci vyprali na min.60tke pokojne ich zaveste do skrine.

miminkavi
8. okt 2020

@zuzkanaty ďakujem za odpoved. Nuž, medzičasom sa bohužiaľ zistilo, že susedia majú totálne zamorený byt. Deratizer mi hovoril, že to hádam ešte ani nevidel, čo bolo u nich. Tiež už zhaname niečo iné, lebo toto asi neskončí. Ich štýl života je taký, že aj keby sa toho zbavili, znova to donesú. No je to tu katastrofa

tanikka
8. okt 2020

@miminkavi hmmm ako tak to je na parádu mať takých susedov. ale keď bol taký zamorený, tak to predsa museli vidieť nie a ako vôbec ich to netankovalo?

miminkavi
6. nov 2020

@tanikka jasne že to videli. Netankovalo, pretože som zistila, že oni majú už veľmi dlho s týmto problémy. Ich brat ich stále niekam sťahuje, pretože sa všade na nich sťažujú a majú problém s plosticami. Podotýkam, že pani ktorá tam žije má malé bábätko a 11 ročnú dcéru. Ostatne deti sú už adoptované. Ja som tiež matka a neskutočne mi je ľúto tých deti. Aj som ju s tým konfrontovala pretože má zastavila na chodbe a rozprávala ako ju to mrzí a bla bla bla. No na moju otázku prečo to nechala zájsť tak ďaleko keď má deti mi neodpovedala. Im je to proste jedno. Nepochopím ako môže byt niekto taky. Fakt nie

tanickapr
10. júl 2021

Prosím vie niekto poradiť od čoho sú štípance?boli sme v apartmáne (cela family) hneď prvá noc ma niečo dostipalo/dohryzlo ;( nikdy som nemala alerg. reakciu na komáre a pod.(dva štípance od komara mám na nohe, úplne iné ako toto). 1.foto hneď prvý den a druha po 4dnoch:(
Dakujem

vivuska666
11. júl 2021

@tanickapr toto môžu byť plostice podľa mňa. Mala som podobne.

mima172
11. júl 2021

@ema_65 Podľa mňa je to od blchy.

tanickapr
11. júl 2021

@mima172 len to nieeee;( dúfam,ze to nemám doma 😭😭😭

mima172
12. júl 2021

@tanickapr Inak až teraz pozerám, že autorka sa to pýtala v roku 2018 😁 To co si pridala ty mi uplne ako od blchy nepríde. Hod si do Google stipance od blchy a porovnaj si to.
Ešte možno plostice, keď vravíš, ze je to z apartmánu, to sa, žiaľ, niekedy stáva 😌

tanickapr
13. júl 2021

@mima172 nakoniec zistené cez deratizatera a potvrdené koznou...exotické mravce a alergická reakcia, chvalabohu 🙏🏻😂

mima172
13. júl 2021

@tanickapr Super, tak to "zlezie" a bude dobre ☺️