Od ktorého dňa sa ráta 10 dňová karanténa?

24. nov 2021

Odkedy sa ráta 10 dňová karanténa?
Od začiatku príznakov , alebo od pozitívneho PCR testu.

kvetinka1797
24. nov 2021

od pozitivneho testu

kakakina
24. nov 2021

Od pozitívneho pcr testu, deň testu je deň 0

autor
24. nov 2021

@kakakina čiže v deň keď pôjdem na test to je 0-ty deň?

martinocenocka
24. nov 2021

Nedavno som to hladala.Zo stranky korona.gov mam ze 10 dnova karantena sa rata odo dna prvych priznakov, v pripade ze nie su priznaky tak odo dna vykonaneho testu. Najdes to tam ked si rozkliknes "som pozitivny, co mam robit?" A potom trosku zrolujes nizsie a tam si rozkliknes "ake su hlavne zmeny oproti predchadzajucim pravidlam"

kakakina
24. nov 2021

Áno,

kakakina
24. nov 2021

@martinocenocka Ja som mala príznaky od utorka, pcr test v piatok a 10 dni mi rátali od soboty

martinocenocka
24. nov 2021

@kakakina
A kto ti to tak ratal? Doktorka pri PN? Bud ona nevie ze to tak je, alebo to robi tak preventivne, neviem.
Teraz som si to isla overit, otvorila som si aktualne platnu vyhlasku a ta potvrdzuje to co pisem. Aj korona.gov je ofocialny web.

luliu
24. nov 2021

@martinocenocka o karanténe rozhoduje lekár, aj o začiatku aj o konci

martinocenocka
24. nov 2021

@luliu
Pozitívne testovaní:
Trvanie izolácie pozitívne testovanej osoby sa skracuje na 10 dní, ak sa u nej za posledné tri dni nevyskytli žiadne príznaky ochorenia. (Desaťdňová lehota sa začína počítať od objavenia sa prvých príznakov alebo, ak sa nevyskytli, od dátumu odobratia vzorky.)
Ak sa v posledných troch dňoch príznaky objavili, o ukončení izolácie rozhodne všeobecný lekár.

Takto je to pisane. To je k otazke autorky fora. Je mi jasne ze individualne lekar moze rozhodnut inak. A proste uz nech si kazdy ukonci karantenu podla svojho vedomia a svedomia.

ivuska00
24. nov 2021

@martinocenocka ani ja nesúhlasím, tiež som zostala v karanténe doma s príznakmi, príznaky som mala 3 dni - v nedeľu (6.deň karantény) som išla na PCR - pozitívna a od pondelka mi plynie dalších 10 dní :-/ Volali mi z RÚZV, kde mi to potvrdili, že musím byť dalších 10 dní doma, lekár tvrdí to isté...

autor
25. nov 2021

@martinocenocka Dakujem áno je to tak ako si napísala pozrela som stránku korona. gov zmeny v pravidlách.

lubomir_j
25. nov 2021

Ahoj ja mam aktualne pozitivne deti a pani sestricka mi povedala ze mam pocitat 10 dni od pozitivneho testu- u nas teda samotestu...

martinenka886
25. nov 2021

Takze ak spravne aj ja chapem, je to aj ten den testu v principe nie?

klaudiakaja
25. nov 2021

Ahojte votriem sa 😊 v karanténe sme od pondelka, dnes ideme na pcr a keď bude negatívny kedy nám karanténa končí?

silvia_pekna
25. nov 2021

od pozitivneho testu. @klaudiakaja, ano malo by to byt tak

klaudiakaja
25. nov 2021

@silvia_pekna napísala som keď nebude pozitívny 😊