Odstránenie znamienka v letných mesiacoch

yvfkfk
6. máj 2021

Ahojte. Co si myslite o dostraneni znamienka v Maji/Juni?je uz prilis teplo? Ja som dost svetly typ, ale stale pouzivam 50+ spf ked idem na slnko na tvar. Jedna sa o znamienko na tvari asi 0,3mm vystupene.. chcela by som ist na laser aby som mala co najmenej jaziev. Uz sa na ten zakrok chystam roky a stale mi prislo, ze to kvoli niecomu odkladam a ked teraz nepojdem tak uz nikdy. Hlavne to chcem bez jazvicky.

Myslite si, ze je riskantne si dat odstranit v tychto mesiacoch? Pripadne ake mate skusenosti s odstranenim a laserom. Dakujem za odpovede 🙂

matulinka83
6. máj 2021

@yvfkfk Ahoj, ja som bola na odstraňovaní znamienok laserom cca pred dvoma týždňami, jedno bolo na tvári veľkosti asi 0,5cm. Nechcela som ísť v letných mesiacoch, lebo ja trávim veľa času vonku. Zatiaľ mám po odstraňovaní znamienok také ružové fliačiky, ono to podľa mňa úplne na 100% nesplynie s pokožkou, trochu to bude vidieť. Doktor mi odporúčal tri mesiace sa natierať opaľovacím krémom 50.
A tiež som sa k tomu odhodlávala roky, až ma manžel k tomu "dokopal".

cimage
6. máj 2021

ja som si dala minuly rok koncom marca. Tiez som mala vystupene znamienko na cele. Pokial si to znamienko vies prekryt ked ides na slnko, tak je to v pohode. Ked nechces mat stopy po nom, tak ho nesmies vystavovat slnecnemu ziareniu. Ja som nosila siltovku, nemam ziadnu jazvu, ani fliacik. Ja som to tiez odkladala niekolko rokov a vzdy som si hovorila, ze tento tyzden tam zavolam, dalsi tyzden tam zavolam a nic. Nakoniec som tam volala zaciatkom roka a objednali ma na koniec marca.
Preco si ho chces dat prave v letnych mesiacoch, tak poskaj uz na jesen.

liz_lemon
6. máj 2021

radsej to odloz na jesen/zimu, seriozny lekar by ti to ani nemal urobit

yvfkfk
autor
6. máj 2021

@liz_lemon aj si myslim, ze mi hned nedaju termin 😁

Jednalo by sa o sukromnu kliniku, na tomto sa neoplati asi setrit. 😁

maminatimka
6. máj 2021

@matulinka83

@cimage dievčata ako Vam to robia? Chirurgicky? Aj ja chcem isť na jesen k plastickemu chirurgovi, dufa že neostanu na tvari jazvy :-/

1angelika
6. máj 2021

kedysi to ani nikde v lete nerobili..asi sa niečo zmenilo

maminatimka
6. máj 2021

@yvfkfk chceš girurgicky alebo vypalovaním?

liz_lemon
6. máj 2021

@yvfkfk ja by som pockala tak do oktobra, ja som si davno dala odstranovat na tele v aprili, a uz aj to sa lekarovi velmi nepacilo
inak co sa tyka laseru, tak to dermatologovia velmi neodporucaju, lebo vtedy sa znamienko spali, a nie je ho mozne poslat na histologiu, a ak by s nim nieco bolo, tak sa na to nepride

maminatimka
6. máj 2021

@liz_lemon tebe to robili chirurgicky? Ostali ti jazvy? A koľko dní si mala tam stehy?

simca06022011
6. máj 2021

No ja napr na tele zákroky mam radšej v lete 😄 aj znamienka som si dávala preč v lete, laserom na nose tiež v lete. Nemalo by s tým ist na slnko aby neostali fľaky. Ale. Tak to si dokážem odsleodvat, zakryť,... Tam kde som mala stehy, som počkala kým sa to vyberie.

avril299
6. máj 2021

mozes, ale budes musiet pouzivat krem s vysokym faktorom a nejaky cas to nosit prelepene pre istotu, pretoze sa Ti tam moze vratit pigment... mne sa vratil aj bez slnka :D som si davala na stehne v decembri odstranit

liz_lemon
6. máj 2021

@maminatimka ano, chirurgicky, su jazvy, nic dramaticke, ale nebolo to na tvari stehy cca 10 dni, neviem uz presne

maminatimka
6. máj 2021

@liz_lemon no ja chcem na tvari až 4 ☹ takže ostanu jazvy ☹ ach ☹

liz_lemon
6. máj 2021

@maminatimka ja by som s tvarou isla asi radsej k plastickemu chirurgovi

1angelika
6. máj 2021

@maminatimka mne vyberali 5 na tvári a nevidno to absolútne...rieš to na plastickej chirurgii

simca06022011
6. máj 2021

@maminatimka nemusia, otcovi odstarnovali kopec na tvari a nema nic.. ja sa chystam tiez. Dokonca mi vyberali nador a ten chirurg to tak zasil ze vidno iba mini ciarku (a to bol rez cca 15cm. Vela zalezi aj ako sa ti hoja rany, aky mas sklon k jazvam 🙂 neboj a porad sa tam 🙂

matulinka83
6. máj 2021

@maminatimka Tak ja som bola na súkromnej plastickej chirurgii, odstraňovali mi laserom 5 znamienok, vlastne sa tie znamienka spália, pod každé znamienko som dostala injekciu na umŕtvenie, pri zákroku som cítila len slabucke štipkanie, nič strašné, akurát to dosť smrdelo, keďže sa to znamienko spáli.
Tri dni som ich musela nosiť prelepené leukoplastom a nesmeli sa dostať do kontaktu s vodou.

3petka
6. máj 2021

@yvfkfk ja som bola s jedným z dôvodu že som si ho strhla a popri tom mi ešte zobrali ďalšie dva ktoré sa kožnej nepozdávali. Bolo to v letných mesiacoch a úplne v pohode. Snažila som sa nebyť prvých pár dni moc na slnku. Jemne som si ich umývala. A preliepala som si ich lebo sa mi nit zachytávala o oblečenie...

maminatimka
6. máj 2021

@liz_lemon
@1angelika
@simca06022011
@matulinka83 ano jedine plasticky chirurg, nebudem to riskovať kedže je to na tvari, aj dermatolog mi to odporučil..len neviem ako sa mi hoja rany :-/

bagre
6. máj 2021

ja som bola na jeseň.. ale záleží aj od toho nakoľko si vonku... a kde sa znamienko nachádza /či sa nedá prirodzene čiastočne prekryť/

cimage
6. máj 2021

@maminatimka ja som bola u koznej a robila mi to laserom. Som spokojna, naozaj tam nic nemam. Minuly rok tam este bol fliacik, ale dnes som si to pozerala v zrkadle, ked som pisala na tuto otazku a nic tam ani ja sama nevidim, kedze viem kde bolo. U nasej sa plati 40e prve znamienko a dalsie uz za 20e.

yvfkfk
autor
6. máj 2021

@maminatimka laserom by som chcela aby som mala co najmensiu jazvu, a pozerala som si esthetic kliniku pri hrade.. tam mala znama dobru skusenost ale iny zakrok. Inak vobec nemam na kliniky echo a skusenosti

yvfkfk
autor
6. máj 2021

@cimage super cena.

Mne to moja kozna odmietla robit, ze je to na tvari a ak to chcem naozaj top,odporucila mi par najvychytenejsich klinik.

Jasne, ze su ceny vyssie, ale som to ochotna zaplatit ak to ma byt top praca. Druha vec je, ze ja na ine zakroky vobce nechodim tak aspon nemusim setrit na tomto jednom 😂

1angelika
6. máj 2021

@maminatimka na tvári už absolútne by som neriešila v lete...

ivaa_
6. máj 2021

@cimage kde si prosím bola na odstránení🙂

alexas56
6. máj 2021

ja som bola pred 2 tyzdnami na odstraneni chirurgicky a o tyzden idem 2 chirurgicky a 1 laaserom🙂

cimage
7. máj 2021

@ivaa_ v Galante

gabika279
28. jún 2021

Ja mam z tvare odstranenych 5 znamienok boli isto velke jedno mali az 0,7mm a jazva ziadna 🙂 ani po jednom... Tvat sa velmi dobre hoji a dala som si ich vybrat na plastickej chirurgii s histologiou lebo mam odstranene laserom dva a tie narastli znovu.. Laserom by som si uz ozaj nedala