Odstránenie znamienok na krku

janes87
21. apr 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak si chcem dať odstrániť znamienka na krku a neviem ako postupovať... Je potrebný výmenný lístok od obvodnej lekárky a následne s tým ísť ku kožnej alebo sa objednať priamo u nej ? Máte nejaké tipy na kožné lekárky ? Je tento zákrok hradený poisťovňou ? Koľko približne stojí odstránenie jedného znamienka ? Za odpovede ďakujem 🙂

katie253
21. apr 2022

@janes87 výmenný lístok nepotrebuješ, stačí ísť rovno na kožné. Tam to pozrú, rozhodne lekár ako sa môžu odstrániť, či chirurgicky alebo sa môžu odstrániť laserom a dajú k tomu papier. Ja som bola vyberať na plastickej chirurgii, aj tam by mi vedeli pozrieť znamienka, ale platilo sa za to 45€, na kožnom to bolo zadarmo. Za odstránenie chirurgicky som platila 75€.

marisella2905
21. apr 2022

@janes87 Ja som mala výmenný lístok od kožnej na odstránenie 1 znamienka, ale už keď som bola pri chirurgovi, tak som sa ho hneď opýtala, či si môžem dať odstrániť aj iné znamienka, tak povedal , že áno. Nakoniec som si dala dokopy odstrániť 9 veľkých znamienok. Za 1 znamienko som u neho platila 10€. 3 znamienka boli na krku. Možno sa dá odstrániť znamienka aj bez výmenného lístka. Stačí zavolať do ambulancie a sestrička Vám určite podá bližšie informácie.

janes87
autor
21. apr 2022

@katie253 ďakujem za postačujúce informácie

marca12
21. apr 2022

Netreba vymennu listok,objednas sa,vysetri znamienka a objedna ta na termin. U nas sa plati 20€ za tri znamienka. Davala som si vyrezat,laseru velmi neverim,ale niektore sa daju aj laserom odstranit

janes87
autor
21. apr 2022

@marisella2905 ďakujem za odpoveď

michaelam2
21. apr 2022

@janes87 ja ani priatel sme napriklad za vyberanie znamienka neplatili nic a tiez nam to vyberali na plastickej chirurgii…tak len chod ku koznej, da ti vymenny listok a obvolaj si plasticke chirurgie u vas

zuzubb007
21. apr 2022

K vseobecnej, ku koznej vymenny listok a na chirurgiu, len upozornujem mne tento proces trval pol roka

lejllamt
21. apr 2022

@janes87 najlepšie ku kožnej nech sa na to pozrie.... ona rozhodne ako to odstrániť (niektoré druhy ti možno odstráni priamo tam) a či si ich dáš vybrať na bežnej chirurgií alebo radšej na plastickej je na tebe....z mojich skúseností neodstraňujú viac ako 3 naraz.... cena záleží od konkrétnej ambulancie....mala som tak 2 max 3 stehy a po týždni vybrať.... hotovo