Omladzujúce odkyslenie-Kurt Tepperwein, máte skúsenosť?

maricca55
29. jan 2013

Budem rada ak sa budete zapajat do diskusie o odkysleni organizmu,s vasimi skusenostami,radami atd 🙂 🙂 🙂 🙂

daneso
7. máj 2013

@maricca55 tak ten som absolvovala takto pred rokom Hurom za 400 eur teraz je tusim za 300 alebo 350 🙂 Ja asi az z dalsej vyplaty budem kupovat mixer .Sušičku na ovocie a placky mam taku lacnejšiu( Concept) ale s nastavenim teploty a na take domace sušenie staci 😵

maricca55
autor
7. máj 2013

@daneso pozrela si moj mixer?co povies?dobre vyzera?ten hurom aj mna laka,na vianoce by som ho chcela🙂))si s nim spokojna,vsak?

daneso
7. máj 2013

@maricca55 ten mixer vyzera paradne za tu cenu . Ten by som zobrala hned dolezite je ci rozmixuje aj tvrde ako lad co tam pisu. Hurom je paradny za tu cenu super!!!!! Omega a Angel su sice TOP ale maju aj top cenu 😲 .

nanyka
25. máj 2013

@maricca55 ako si spokojná s mixérom? 🙂

maricca55
autor
25. máj 2013

@nanyka janka ahoj,no nakoniec som objednala catler BL8011 a este cakam na zasielku🙂ale dam vediet...

nanyka
26. máj 2013

@maricca55 super, má 1200 wattov, čiže je dostatočne výkonný, to by ti malo rozmašírovať všetko 😉

maricca55
autor
26. máj 2013

@nanyka to aj potrebujem🙂

maricca55
autor
28. máj 2013

catler BL 8011 vyskusany-namakana vec 🙂 🙂 🙂 🙂 take jemne smothies som este nejedla 😵 zajtra skusam dalsie veci...

nanyka
28. máj 2013

@maricca55 super, teším sa s tebou 🙂

fiffinkaa
3. jún 2013

Ahojte kočky ..čítam že kupujete mixér? načo? ja som si kúpila odšťavovač, každý den robím rodinke ovocno zeleninové šťavičky, super investícia a max. spokojnosť.
@maricca55

maricca55
autor
3. jún 2013

@fiffinkaa noo,ja som si kupila catler...akurat som dokoncila mandlovy syr-super pomixovalo...ja som s nim velmi spokojna...ty si aky kupila odstavovac?

fiffinkaa
3. jún 2013

@maricca55 aj ja catler :D , vyhral v testoch odšťavovač roka a tiež max. spokojnosť..a výborna výťažnosť šťavy, z 1 kg jablk je 800ml šťavy, čo je super..teším
ako využívaš mixer??

maricca55
autor
4. jún 2013

@fiffinkaa tak to je super 😀 ja mixer vyuzivam kazde rano-lebo pripravujem na nom smothies ,alebo kase na ranajky...a ked uz bude riadna sezona ovozelu,tak aj 2 x denne pojde-na zeleninove smothie🙂dnes sa chystam na zelerovu natierku,tak som zvedava-ale urcite bude perfektne zmixovana 😵

fiffinkaa
4. jún 2013

@maricca55 ..supeer!! zdravo-hravo 🙂

nanyka
9. jún 2013

@fiffinkaa mixér je dôležitý, lebo mixované smoothies majú iné účinky než šťavy 😉
smoothie obsahuje vlákninu, ktorá je dôležitá, tým ale nepodceňujem šťavy, tie sú tiež super, smoothie je skôr náhrada za hutné jedlo..
šťava je tiež namiesto jedla, ale pôsobí inak na tráviaci systém, ja si dávam napr.len šťavové dni na prečistenie ... smoothie konzumujem každý deň, hlavne zelené, je to bomba 🙂

fiffinkaa
9. jún 2013

@nanyka ano máš uplnú pravdu, len napríklad na smoothies by sa malo používať len bio ovocie a bio zelenina, kdežto pri odšťavovači môžeš aj postrekované, pretože to postriekané ide do odpadu a šťava je vlastne len z čistých enzýmov, vitamínov a živín..čo je super..čítala som to v knihe od Walkera, on sa zaoberá liečbou pomocou zeleninových štiav...takže jasné mixer je super určite áno, no len z finančného hladiska by som si bio ovocie a zeleninu nemohla dovoliť, dokonca ani neviem kde sa predáva..viem že pár druhov sa dá zohnať trebars v tescu, ale stretla som sa s tým minimálne a tá cena 😝

fiffinkaa
9. jún 2013

@nanyka aký recept máš na zelené smoothies?

nanyka
10. jún 2013

@fiffinkaa na smoothies sa musia bio používať v prípade, že ich neošúpeš, inak môžeš i tak...ono šťavy sú super (sama teraz idem detox čisto na šťavách, je sezóna, tak to ide veľmi ľahko 🙂 ) , no keďže šťavy nemajú tú vlákninu, tak treba dať pozor, aby to človek nepreháňal s ovocnými, lebo ti to rozhádže cukor v krvi - zbytočne vyletí hore a potom zase rapídne klesne, čo je nežiaduce...preto ovocné napr.mixujem s listovou zeleninou alebo si ich nariedim vodou a popíjam pomaly..
takže šťavy max. 1 ráno pri klasickej strave alebo potom ten šťavový detox, to je fajn, Walkera mám prečítaného, je to fajn, hlavne ak si človek dačo chce vyliečiť 🙂

smoothies majú komplet inú funkciu, preto sa netreba rozhodovať či tie či šťavy, ako som písala, každé má inú funkciu, osobne ich kombinujem, smoothies mám ako celé jedlo, je to lepšie stráviteľné než strava v celku, keďže samotné jedlo je rozmixované... potraviny nakupujem od malopestovateľov alebo v bio kvalite, a keď nemám možnosť, jednoducho to ošúpem, vtedy je to v pohode, nemusíš sa obávať..

recepty si vymýšľam z hlavy, jem to, na čo mám chuť.. ak by si chcela recepty, kúp si knižku od Victoria Boutenko: Zelená pre život - tam je popísané o zelenom v strave fakt veľmi veľa, je to super kniha a je tam i veľa receptov...je k dostaniu v kníhkupectvách

aknavij
11. jún 2013

@nanyka Ahoj, pokusam sa aj ja o alkalicku stravu, ale len zacinam, je mi vsak uplne super ked sa takto stravujem, netoci sa mi hlava, mam viac energie, ale velakrat, hlavne poobede dostanem neovladatelnu chut na nieco sladke, mozes mi dat prosim tip na nejaku zdravu maskrtu, lebo potom ked zhresim, uz to ide dolu vodou. A este aku literaturu odporucas okrem tej Burotenko?-nieco o alkalickej, mas nejaky zoznam knih? Lebo to mne vela pomaha, ked citam vas tu na diskusii, alebo keby mam knihu, tak ma to viac motivuje drzat sa toho a nezhresit:-! dakujem krasne.

nanyka
7. aug 2013

@aknavij skús si prečítať celú diskusiu, tam sú všetky knižky už spomínané 😉
ak máš veľkú chuť na niečo sladké, je možné, že doobeda neješ dostatočne a telo pýta...alebo potom môže byť, že to pýtajú parazity - napr. kvasinkové infekcie sú typické, tie vyslovene vyžadujú cukor...tieto symptómy by mali pominúť, keď telo budeš mať prečistené a v rovnováhe 😉
treba vydržať..a ak to fakt nejde, tak si daj nejaké ovocie či napr. v DM dostať Simply Raw tyčinky - sú sladké, na báze datlí..ak si dáš jednu, tak až tak moc nezhrešíš.. jedna stojí 1,35 myslím.. ale ak by si vydržala, bolo by lepšie, lebo takto sa nikdy nezbavíš tých chutí.. 🙂

moly26
14. aug 2013

ahojte 🙂 mala by som otazku na tie ktore sa vyznate, najskor by som sa vsak trosku rozpisala.

Nedavno som sa dostala k tejto teme, uz dlhsie sa mi prejavuje zopar zdravotnych tazkosti, co ma prinutilo googlit googlit a googlit :D nikdy som sa nestravovala prikladne, maso jem tak 4 krat tyzdenne, sladkym tiez nepohrdnem, vyrobky z bielej muky boli u mna az do minuleho tyzdna taktiez na dennom poriadku. Az ked som sa dostala k teme prekyslenie, otvorilo sa mi kopec novych suvislosti atd....cez vikend som sa zacala stravovat tak trochu zdravsie - avsak stale nic prevratne - nejake to celozrnne pecivo a viac zeleniny na ranajky a vecere, zo dva krat citronova stava, obedy som vsak este ponechala po starom (cize aj masite), ze reku idem na to pomalicky :D

Moj problem momentalne vsak spociva v lakmusovych papierikoch. V pondelok som si kupila tie so sirokou stupnicou (t.j. od 1 do 12 pH, farebne odlisene iba po jednotkach - dost nepresne) a hned v utorok rano som ich vyskusala - nevedela som to presne rozlisit, raz sa mi zdalo ze sa ta farba podobala viac na 5tku, raz na 6tku, Tak som si kupila este tie co su od 5,4 do 7,4 pH a hned dnes rano (v stredu) som ich samozrejme otestovala. Hodilo mi to vysledok 6,3 pH, co sa mi nechcelo verit, kedze som sa lepsie stravovat zacala len posledne tri-styri dni, a to tiez nie celkom idealne a docitala som sa, ze od takych 6 pH rano je u neprekysleneho cloveka este tolerovane. Zaroven som vsak vyskusala tie stare lakmusy so sirokou stupnicou, kde mi to rano ukazalo 7 pH. Naranajkovala som sa ovsenych vlociek s medom a 2 banany a jablko. Teraz pred obedom som sla znova merat a v prvej chvili mi to na tych presnejsich papierikoch hodilo pH 6,9, avsak tak do minuty ten papierik uplne omodrel - t.j. dostal sa na uroven 7,4 pH, co je maximum stupnice. Sirsi lakmus mi zas ukazal pH 7...a tak mi to je cudne, zeby som mala taketo idealne pH, preto sa na vas tu obraciam, ked som pred par dnami citala celu tuto diskusiu, niekto tu kdesi spominal, ze pri prilis prekyslenom organizme, mozu tie lakmusy ukazat uplne zasadite hodnoty... 😒 myslite, ze je to tak aj v mojom pripade? Ale potom sa mi vynara otazka, ze preco tie lakmusy so spektrom 1-12 mi ukazuju tiez 7, a nie este vyssie....

prosim odpovedzte co si o tom myslite/pripadne ake mate skusenosti s tymi lakmusovymi papierikmi, neviem si to vysvetlit... 😨

moly26
14. aug 2013

@nanyka
@fiffinkaa
@maricca55
@tinkax
@zdenka99

dovolila som si vas tu otagovat, nakolko uz asi prlis nekontrolujete tuto diskusiu...tak ak by ste mali cas, sa mi vyjadrit k predchadzajucemu prispevku, bola by som velmi rada, vdaka a pekny den 🙂

zdenka99
14. aug 2013

@moly26 Ahoj, som rada, že ľudí, ktorí sa zaujímajú o prekyslenie pribúda🙂 Žiaľ, ja lakmusové papieriky nepoužívam, takže v tomto ti nepomôžem. Stále sa ich chystám kúpiť, ale akosi som sa k tomu nedostala.
Prajem veľa síl, aby sa ti podarilo vytrvať na ceste za zdravým životným štýlom. Je to veru ťažká cesta. Tak sa drž. Papa.

fiffinkaa
14. aug 2013

@moly26 stupen prekyslenia robí pán Jozef Mišeje aj na dialku, nájdi si na nete jeho stránku a pošli mu mail..rád poradí aj v oblasti zdravej výživy..robí diagnostiku na vit c, jod, prekyslenie atd..

maricca55
autor
14. aug 2013

@moly26 ahoj ked ide viac farba do modra tak je zadadite ph-dobre...aj ja mam lakmusove papieriky a neda sa to zmerat presne...tak aspon priblizne podla tych farieb sa riadim ...a zlta je prekysleny...ja si ten pasik polozim na umyvadlo a porovnam to so stupnicou a ked papierik vezmem z umyvadla vzdy mi tam ostane modra alebo do zlta farba..... 😉

rolla20
15. aug 2013

@moly26 mam tiez obidvoje lakmusove papieriky a neda sa presne podla nich zhodnotit ci si alebo niesi prekyselena. Najidealnejsie je, merat si z ranneho mocu, vtedy aj mne vychadza 5-6, postupne sa to zacne neutrallizovat az do zasady. Ak mozem poradit, tie lakmusove papieriky maj len na spestrenie, neriad sa nimi, radsej viac studuj o tom prekyseleni 😅

ivkaa1
19. sep 2013

Ahojte máte niekto skúsenosti s panenským olejom (sezamový, ľanový...) na prečistenie orgánov?

romco3
15. júl 2014

no ja neviem, ked som bol na vysetreni u urologa, tak mi robil test mocu a ph mi vyslo tusim 7

ameanda
6. nov 2014

@emilyz
nestraca sa vit c pri vareni tych sipok?