Onkocytológia - zlé výsledky. Poraďte, čo proti tomu?

tinni
20. jún 2007

Ahojte, mate s tym niekto problem? Ja mam 2-3, viete mo poradit, co proti tomu? 😕

geegee
16. okt 2007

ja mam stale vysledky 2, chodim kazdeho polroka na kontrolu - mama mala rakovinu - takze predpoklady na nieco take u mna su 😔

julova
16. okt 2007

eva, myslim ze to nie je problem...ja som otehotnela pri "trojkovej" cyto...a zatial teda co sa krcku tyka je vsetko v najlepsom poraidku...teda cele tehu je OK doteraz..klop klop klop 🙂...a aj mne Dr. povedala, ze tehu sa to kludne moze upravit na 1 s * 😉 😀

julova
16. okt 2007

bilka - dakujem za krasne pismenka 😵 😵 ...klop klop klop zatial je vsetko OK 😉....akurat ze sa ku mne nastahoval nejaky pliagovity streptokok 😖..ale preliecime...mam super Dr. verim jej 🙂...tak hadam vsetko bude az do konca bez komplikacii....leti to...uz mi svieti 30-ty tyzden 😅 ...a co Ty? ako si dopadla? uz vies nieco viac o vysledkoch? 😕

bilka
16. okt 2007

ahoj julova 🙂 ,
tesim sa, ze sa ti dari dobre a tvoje tehulkovanie az na toho drzeho koka uspesne napreduje ku krasnemu koncu. 😉 to bude asi streptokok agalactiae, ten robi sarapatu buducim mamickam, ale da sa v pohode vyliecit takze urcite aj tuto neprijemnost s tvojou dr zvladnete. drzim palceky, nech je vsetko OK aj nadalej!

ja som sa dozvedela ze mam v bunkach krcku ten najagresivnejsi typ HPV cislo 16 co sposobuje karcinom, moja dr caka este na nejake doplnujuce vysledky a potom mi povie, ci ma odporuci na konizaciu. zatial mi dala Indonal tabletky. mam z toho zmiesane pocity. nepacilo sa jej, ze som este nerodila a mala taku hlasku ze keby som mala doma dve deti, tak by sa so mnou nemuseli parat. neviem ako to presne myslela, ale mohla si to odpustit. 😖 ja viem, ze vek na dve deti uz mam, ale moj partner zatial dieta mat nechce, takze cela situacia je o to komplikovanejsia ☹ sama si ho nevycarujem.
mne osobne by sa taha tehulkovska liecba z trojky na jednotku pacila omnoho viac ako nejaka konizacia 😉 🙂 a moc ti zelam aby si po babatku mala tu jednotku a vsetko sa vratilo do normalu.
a este nieco, co sem asi nepatri ale musim vyjadrit velke sympatie tvojej rodinke, v 5 proti 5 ste boli najskvelejsia rodina aku tam kedy mali!!! velmi ste sa mi pacili, aj som mala tremu za vas. 🙂 😀

julova
16. okt 2007

jej bilka 😵 ...hej je to ten agalacitae...a myslis, ze aj pri nom treba obmedzt sladke ako napr. pri mykoze? lebo ja mam teraz neskutocny apetit a sladke mi ide jaaaj moc moc 😔 😀 ...sa divim, ze nemam uz +100 kg, ale len 8,5 😉

Ty si nas sledovala 😅 ...dakujem za kompliment 😔 😉 ...

moc moc drzim palceky, aby Ti liecba zabrala a aj partner coskoro zatuzil po miminku 😒 ...a ta Dr. si to veru mohla odpustit 😖...alebo si to povedat len v duchu, ked uz "musela" 😖....

a moc si cenim Tvoju empatiu, napriek vsetkemu, co prezivas...

bilka
16. okt 2007

fiiiiha tak s tym ze by bolo treba obmedzit pri nom sladke som sa nestretla, hoci som ho sama mala asi pred polrokom no nebadala som na sebe take mlsne chutky... 😀 kvasinky su zatazene na sladke ale streptokok? tak to by bola pre mna novinka. mozno tvoje mala slecna v brusku dostala chut na sladke a pyta si svoj pravidelny pridel. snad to bude len docasne. 😉

dakujem za palceky, v poslednej dobe som velmi smutna, moj priatel je nesmierne pragmaticky clovek, on sa nedokaze vcitit do zenskych pocitov ktore sa tykaju ohrozenia materstva a mna to velmi mrzi. z jeho strany si nevie predstavit mat dieta v tomto obdobi, pre neho by to bol problem a bodka. tym je to vyriesene. velmi tazko sa s nim komunikuje na tuto temu. ☹ kiezby ta tuzba na neho ako pises prisla...to by bolo pre mna velmi mile prekvapenie 🙂

jasnacka, sledovala som vas, zachytila som tu na konikovi, ze budes sutazit a nahodne som zapla tv v den ked ste sutazili prvykrat a od toho momentu som si vas uz nenechala ujst. skoda ze vam to velke finale o chlp uslo. 🙂 😉

julova
16. okt 2007

...ano veru - sladke jej chuti 😀...tak som rada, ze pri streptokokovi to netreba obmedzit 🙂...jej nebudem odopierat 🙂...

hm...taka som aj ja...nie je priatel nahodou v znameni LEVa? 😔 ...

ale co sa materstva tyka, tak je to pre mna velmi citliva tema....ale asi to vnimam inak ako zena LEVica....a moj uz manzelik vobec neprotestoval...ten ma zasa "smolu" ze mu tiez nejaky vacsi protest aj tak nepomoze 😉 ...ja som pragmatik a on rojko...ale kiezby Tvoj drahy zatuzil takto Ta prekvapit 😔

no veru..o chlp..ale vraj o rok sa mozme prihlasit zasa 😉...tak uvidime 😀....ale aj tak to bol super..nejaku korunku sme si odniesli a hlavne nech nam zdravico sluzi 🙂

bilka
16. okt 2007

joj, to by som od teba mozno potrebovala taku malu davku alebo lekciu zenskej pragmatickosti, ja som az prilis citovo nastavena a niekedy mi to ide aj pekne na nervy lebo mam pocit ze mi to komplikuje zivot. 😉 nie, nie priatel neni levik ale byk a ja tiez. takze sme dvaja tvrdohlavci. on ma blizsie k baranovi a je to teda poznat. niekedy s nim proste nepohnem! aj vo veci s tehotenstvom. ja nechcem tlacit na pilu, to nema zmysel,ale je to velmi zvlastny pocit, mat po boku partnera ktory dava otvorene najavo, ze aj keby sa mi veci komplikovali do takej miery ze by bolo treba mat baby cim skor, bolo by to pre neho nerealne...

u vas doma to mate veru pekne rozdelene, aspon sa harmonicky doplnate a ty si draheho usmernis ked je treba a v konecnom efekte obe strany su spokojne. 🙂 vzdy je dobre ked jeden partner stoji nohami na zemi pevnejsie. ktovie aku kombinaciu rojkovstva a racionality od vas zdedi vase dievcatko 😉 ja som doteraz nemala stastie na partnerov rojkov, to je pre mna nieco nepoznane a viem si predstavit ze pekne, no v kombinacii so mnou by to bola asi do zivota neprakticka kombinacia, prilis by sme rojcili 😉

ja myslim ze buduci rok bohatsi o skusenosti z tohto roku, v sutazi vypalite stv-ecke rybnik. nech sa tesia 😉 ale ako pises podstatne, je ze ste zdravi a lubite sa. 🙂

a co ti dala dr na toho koka? uz ho lieci? ja som mala krem Dalacin. neviem ci sa moze dat aj tehulkam, ale velmi dobre mi zabral. uz je po kokovi 😀

julova
16. okt 2007

no popravde ten moj je rojko niekedy az nadmieru 🤐 😀 ...ja som taky "samonasieraci" typ niekedy (casto 😀 )..vybusny impulzivny lev a niekedy na nom vidim,ked vrcim, akoby sa ma bal 😀...a vtedy sa len stiahne a caka kedy prehrmia moje emocie 😀...nuz darmo - "nedrazdi levicu bosou nohou" 😀..ale pravda je, ze ho riadne drzim pri zemi..on je strasny dobrak a naivne si mysli, ze ked on je taky, tak aj ludia okolo su taki 😉..tak dostava dennu pridel asertivity aby prezil v realite 😉...on je tak citlivy a romanticky, ze dokaze aj niekolko minut obdivovat ako pada v jeseni listie...na to ja zasa nie som 😀...ale nejako to doplname, a robime si srandu, ze je to u nas akosi naopak...ze on je baba s pipikom a ja chlap bez neho 😀 😀...veu som zvedava, po kom bude nasa mala...asi by bolo optimalne,keby sa to tak zmiesalo 🙂..aby nebola moc "tvrda" po mne a ani moc ufnukana po muzovi...

no uvidime - lebo sme v tej sutazi zistili, ze je to aj dost o stasti a o tom, ako sa "mila mila tabulka" rozhodne, ktoru odpoved uzna za spravnu... 😉..ale uz len kvoli tej zabave by sme do toho isli este raz 🙂

Dr. mi dala len prevnetivne cipky Floragyn...nechcela mi davat teraz ATB...tak uvidime...na dalsej poradni urobi kultivaciu, tak uvidime, ci pomohlo...a este som vraj mala mykozu (nic som necitila) tak mam doma aj krem Candibene..tak si davam aj to...

najla
3. nov 2007

Ahoj dievčatá,som tu nová.
Tento týždeň som si bola pre výsledky z cytologie.Vystrašil ma výsledok 3a.Nemám sa o tom s kým porozprávať.Neviem aké je to zlé.Tak som hľadala na internete až som našla Vás.Prečítala som celú stránku,tak mi trochu odľahlo.Väčšinou ste tu mladé žienky a mnohé ešte nemáte detičky,na rozdiel odomňa.Ja som už po 40-ke a mám dve veľké deti.Ale aj pre mňa je 3a strašiak.Teraz ešte idem na opakovaný ster a uvidím ako to dopadne.
Podľa dátumu posledného ohlasu,tu už dlho nik nebol.Možno si ale niekto prečíta moje riadky.Ďakujem Vám za informácie,špecialne kafe o konizacii.Držím Vám všetkým palce.

cigaretka5
25. jún 2008

kocky moze nejak zla cytologia ovplyvnit snazilkovanie ?

denisocka
9. sep 2008

čo znamena cyto III D?

enjoy
9. sep 2008

denisocka, vysledok cytologie III D znamena podla Mnichovskej klasifikacie cytologie, dysplaziu medzi miernym az stredne zavaznym stupnom / CIN I- CIN II/ , co v preklade znamena ze sa bunky krcka svojou morfologiou a vzhladom pod mikroskopom zacinaju podobat na rakovinove bunky ale este sa tak agresivne nechovaju, cize epitel krcku maternice vykazuje zmeny ktore nie su zatial rakovinotvorne a mozu sa upravit ci uz spontanne alebo po liecbe, no upozornuju na to, ze ich treba sledovat pretoze by mohli casom prejst do nadoroveho procesu.
pri takomto naleze sa odporuca doplnit cytologiu aj bioptickym vysetrenim vzorky tkaniva z krcka a typizaciou na HPV virus. cytologia by sa mala v takomto pripade kontrolovat kazde tri alebo sest mesiacov.

certica
9. sep 2008

ja sa chcem spytat, preco mi vychadza (na zac. tehu aj teraz po porode vobec prvykrat v zivote) cyto II., ked som si neni vedoma ziadneho zapalu, nachladnutia, mykozy a pod.

annabell
9. sep 2008

Certica dvojka je v poho to ma vacsina dievcat a zien.Jednotku ma malo kto..

denisocka
9. sep 2008

dík

certica
9. sep 2008

annabell, ja som praveze mal az do tohoto druheho tehotenstva vzdy 1-tku, preto ma to zaujima, ale tiez mi dvaja gyn. povedali, ze je to ok

annabell
9. sep 2008

AHA TAK TO SA TI URCITE ESTE UPRAVI.TO JE TYM DRUHYM TEHOTENSTVOM.

adinka3
11. sep 2008

ahojte, táto téma sa znovu otvorila. To je fajn. Mohla by sa znovu ozvať tinni, že ako dopadla.
najviac info by mala dať gyn. lekárka. Ja som tým všetkým prešla, nič príjemné, ale aj také sa stáva..
všetkým, čo máte problém držím palce, aby to dobre dopadlo. 😉

marse
12. sep 2008

aj mne dopadla zle onkocytologia a posielaju ma na onkologiu na Kramare v BA. tam sa z mojim krckom budu zaoberat podrobnejsie. snad sa to uz teraz dotiahne do konca, uz to zazivam druhykrat, predtym som pred planovanym zakrokom otehotnela a tak sa to odlozilo tak uvidime co bude teraz. ale je to zevraj horsie lebo mam este navyse na kazdom vajecniku cca 20 cyst, vsetko sa mi zrejme bude musiet odobrat, drzte mi palceky ☹

adinka3
12. sep 2008

marse, to ti zrejme najprv urobia konizáciu a potom sa uvidí. A cysty sa možno strebú.. mne to vravela lekárka, že cysty sa niekedy strebú. Tak držím palčeky, nech to dobre dopadne. 🙂

junovka
12. sep 2008

ahojte baby 😉

Ja som sa chcela vas opytat, ako ste zistili, ze mate zle vysledky?To vam povedal gyndos, alebo ste to zistili z papieroch??Lebo ja som bola dnes na gynde, citala som si vysledky z minuleho roka a nikde som nevidela, zeby dajaka 1,2....proste , kde by to malo byt napisane???Mne satci, ze gyndos mi povie, ze mam vysledky dobre.Myslite si, ze by mi klamal? 😕 Vdaka

adinka3
13. sep 2008

junovka, keď ti povie, že dobré, tak máš 1 alebo max. medzi 1-2. Keby bolo niečo iné, informoval by ťa o tom. Určite by ti neklamal... 😉

iris
8. okt 2008

ahoj holky, taky mi vyšla špatně cytologie - ale nevím, na jaký stupeň a písmenko, to mi dr. neřekla, udělala mi druhý stěr a vyšlo to prý napůl, víc mi po telefonu neřekla, ale mám si přijít pro papír na onkologickou prevenci, tak se dost bojím...

adinka3
9. okt 2008

iris neboj. Pôjdeš si pre papier, na vyšetrenie a potom uvidíš. Mne stery robili asi tri razy po sebe...

iris
14. okt 2008

na další stěry jdu 30.10., do poradny pak 2.12., uvidíme, doktorka říká, že tam mám nějakou maličkost, prý to není nic hrozného, nicméně to, že musím na COP mě děsí a nechává mě v hrozné nejistotě

maminkatn
31. okt 2008

ahojky,,,,,,babulky,,na tejto teme,,, 🙂
som rada ze som na konovi nieco taketo nasla bo mi nevie nikto povedat co a ako..bola som na stery v aug,,,,a dr.mi poslal karticku,,ze mam prist..po trox,mes.na kontr,stery ze to pojde do piestan na typizaciu,,,ze co tovlastne je.....a povedal mi aj ze su tam bunky,,,co tamnemaju byt,,,,bojim sa jak cert,,,,mam uz tri decka skoro dospele,,,,aj vnucku,,,,a a mam strax,,,,co z toho bude,,,,, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
a mamist aj na operaciu.....konecn....ako po porodox,,,a este asi nebudem mat vysledky,,,,pustia ma na tu opraciu ci nie,,,neviete,,,som objednana od jula...a toto sa mi az potom vyskytlo....vobec som nemama taketo problemy,,,len som mala silnejsi menzes,,,a aj ma cistili...pred 2 rokmi,,,,a brali mi aj dva myomy,,,a teraz mi dr,povedal ze mamm aj na krcku myom,,,,moze to byt ten zly vysledok,,,z tohoôôôa este aj ranku na krcku po porodox,....nevie mi niekto poradit alebo povedat nieco viac,,,,som zufala a bojim sa,,,,,v pondelok..idem na ten druhy ster,,,,odpiste mi niekto...prosim,,,,,,, ☹ ☹ ☹ ☹

evaviki
31. okt 2008

maminkatn kuk do IP

maminkatn
4. nov 2008

mno....evaviky....som kukla.....a uz som aj bola na tom odbere,,,,ta neistota je strasna,,,, ☹
neviem na com som....ale isto mi povedal dr..ze si mam dat do poriadku najskor,,,zenske veci.....a az potom ostatne,,, 😒 neviem,,ak ebudu vysledky,,,,,budu to dlhe dva tyzdne,,,,, 😒 😒 😒 😒 😒
a strasne,,,,,az okolo 18 nov.mam zavolat ohladfne tyx vysledkov,,,,,,musim to vydrzat dovtedy,,,bo neviem na com som,,,, ☹ ☹ ☹

luciar79
4. nov 2008

ja som to mala tiež medzi 2-3, rakovinu máme v rodine. poslali ma na "oškrabkanie" krčka, robí sa to v narkóze, že aby to mohli dôkladnejšie preskúmať. tu v skalici mi to spravili naprd tak som išla do blavy do národného onkologického. tam mi to spravili zas. Potom som išla na kontrolu a docent povedal že mám krčok jak nový. a na ďalšiu kontrolu už som nešla lebo som bola tehotná 😀 . mali podozrenie že mi hodnoty dvíha HPV vírus, ale to sa nepotvrdilo. ževraj sa ten krčok dosť poničí pri pôrode a potom to takto všelijako ukazuje. Netreba sa báť a hlavne sa sledovať a na každý odber sa pýtať ako dopadli výsledky.