Opakované mykózy - čo pomôže?

adka12
25. nov 2010

Mykózou trpím už asi 4 roky :( nie a nie preliečiť... po pôrode som na tom tak, že sa vracia každý mesiac, a už mi z toho začína prepínať... kúpila som si koloidné striebro. Je ešte niečo, čo vám pomohlo? Podotýkam, že som už vyskúšala všetko možné aj nemožné ☹
Ďakujem za každú radu 😉

junovka
25. nov 2010

@adka12 pri prvom som mala taketo neustavicne problemy....az nakoniec kamen urazu bola u mna mykoza/plesen/ na nech.lozku na nohach. Ked sa mi nechty krasne vyliecili , tak aj mykozy sa stratili 😉

adka12
autor
25. nov 2010

takže vaginálna mykoza bola vlastne spôsobenou mykozou na nohách?

lindt
26. nov 2010

a skusala si aj prisnu protiplesnovu dietu? Ja som zacala, ale nie az tak prisne,mam pocit, ze mi mykoza zmizla (klop,klop), ale snazim sa jest co najviac zeleniny a ovocia, zo sladkeho som zhresila- bebe keksy. SNad mi to pomoze,lebo po troch roznych antibiotikach(zapal pluc) sa s tym mordujem uz dlho...☹

kathynka
26. nov 2010

mne pomohli kapsule candivac...stoji to asi 17e, uziva sa to 3 mesiace - 20 dni uzivas, 10 dni prestavka...a takto pocas 3 mesiacov...na mna toto fakt zabera, je v nich priamo ta kvasinka, co sposobuje mykozu...

macka381
26. nov 2010

To som nevedela, že tam môže byť spojitosť medzi mykózov na ženských orgánoch a mykózov nechtov 😢 Ja som totižto nedávo prišla na to, že mám mykózu na nechtoch nôh, ale prišla som na to dosť neskoro až po dvoch rokov a do toho som otehotnela, takže asi budem musieť isť na kožné, lebo približne od tej doby mám mykózu v poštve a už je to už dosť nepríjemné.

junovka
26. nov 2010

@adka12
@macka381 ked mas mykozu v tele/ na tele, tak vlastne je to bakteria, ktora putuje po tele...a je otazka casu, ze kde sa este uchyti.Ja som ju mala na nechtach-nohy a potom v posve.Ked sa vyliecili nechty po hodne dlhom obdobi, tak sa hned zacala liecit mykoza v posve 😉

tessinka
26. nov 2010

Ja som s tým bojovala niekoľko rokov.. Bolo to zúfalé a tiež mi z toho prepínalo... Veľa som aj za tým chodila, lebo ma to trápilo a otravovalo... Sladké moc nejem, jogurty milujem, aj sa zdravo stravujem... "Vyliečila " som sa nečakane: alergologička ma prehovorila na tabletky proti alergii,, užívam ich celoročne, ale nemusím každý deň, ale pravidelne, mám sennú nádchu, a odvtedy je aj s mykózami koniec... už niekoľko rokov. Preberali sme to s alergologičkou aj gynekologom, a vraj sliznica ako sliznica, očividne to bolo alergického pôvodu. Skúste sa popýtať aj na toto a pohľadať takústo súvislosť. Ja som už vyskúšala všeličo, ale toto ma prekvapilo. Som fakt rada, že to prešlo 🙂 .

strunka
27. nov 2010

Ahojte 🙂
ja mam s tymto problemom tiež bohate skusenosti, uz vela rokov sa mi to opakuje. Povodnu pricinu mi asi zistili az teraz, ze to suvisi s travenim a vsetkym moznym, ale chcela som povedat ze mne na dlhsi cas pomohla kura z tantum rosa, su to take vyplachy posvy na prirodnom zaklde, je tam aj treochu latky ktora utlmuje palenia a bolest, teraz sa to doporucuje aj ako opachy po porode z vonku atd. ja som to brala uz pred niekolymi rokmi a potom som mala niekolko mesiacov s kvasinkami pokoj, tak ak si este neskusila, mozno to stoji za to 🙂

hviezda22
28. nov 2010

Mne pomahaju probiotika, a su tabletky, ktoré sa užívaju raz mesačne oralne, napr. Diflucan, ale su aj iné lieky s rovnakym zložením. Napíše gynekolog, treba preliečit aj partnera, vačšinou stačí jedna jedina, max. tri. Velmi to pomože, aj na niekolko mesiacov, niekomu aj navždy.

macka381
29. nov 2010

No keby mi probiotiká pomáhali, tak som už dávno vyliečená 😒 U každého osobitne sa musí nájsť problém v tele niekde inde, len ho treba pohladať. Ja už tým trpím dva roky, ale len rok sa moja gynekologička snaží to nejak intenzívnejšie liečiť, ale zatial bez úspechu. Teraz musím hlavne vyliečiť tú mykózu na nohách a možno sa časom pohne aj mykóza v pošve. Inak mi už ostáva len potvrdiť alergiu na pleseň, čoho sa najviac obávam a dúfam, že až tam sa nedopracujem.
Inak som už na tie mykózy vyskúšala kade čo, väčšinou predpísané od gynekologičky, ale zatial bez úspechu, tiež som obmdzovala sladké, ani to nepomohlo, či viac ovocia a zeleniny, nič nepomáha zatial. Už mi len ostáva veriť, že raz sa najde, ten problem v mojom tele a hned bude po probléme 😉

beaska
29. nov 2010

ja som mala dlho takyto problem, potom som brala rok a este beriem tabletky biogaia, drahe no ucinne, mam totiztoaj traviaci problem..... no a nepouzivat vonave mydla ,ja mozem len lactacyd gel, neparfumovane vlozky, neprehanat s vonavym praskom na pranie, a hned sa treba umyt po velkej toalete.,snad som trocha poradila. 😅

valika_val
4. dec 2010

baby, ja nedam dopustit na kuru Femivaxin a potom preventivne na zlepsenie prostredia Kitovuli 😉

zubky
14. jan 2011

ahojte, tak ja mam takyto problem uz veeelmi veelim dlho. Ani neviem kedy sa to vlastne zacalo. No vsetcia mi vraveli ze po porode to preje a mne sa zda ze je to este horsie je pravda ze asi taky rok po porode nist ale teraz kazdy kazduciciky mesiac sak uz sa pomaly hanbim chodit aj gynekologovi. Je pravda ze nie som najchudsia dokonca ze vobec nie som chuda ze by to bolo sposobene tym? Skusala som aj ja obmezit sladke aj vyrobky z bielej muky no posledny rok je to stale horsie a horsie kazdy mesiac ako keby po menstruacii. Investovala somaj do "zazracnych vloziek"anionovych, neviem ci poznate no zatial nic a uz ich mam asi pol roka tie vlozky myslim intimk musim nosit stale tak uz fakt neviem okrem toho sa obavam dna ked budem znova tehu ved tolko problemov to je potom s tou nestastnou mykozou. Gynekolog uz tiez skusal vselico a vzdy mi len povie ze mam prist ked mam hned priznaky a nie cakat no ale poznate to ved sa uz aj hanbim tam prist ze zasa mam to iste... Takze podarilo sa vam tejto pliagy nejako zbavit? dakujem vam

usiko
27. jan 2011

ahojte, mne sa podarilo...napisem co zabralo.....

Takze, mavala som mykozy cca 8-9 rokov s mensimi a vacsimi prestavkami...ale posledne dva roky aj kazdy mesiac....vzdy mi na to lekar nieco dal , vzdy nieco ine....a vzzdy sa vratili...brala som aj tabletky,aj partnersa kremoval ale stale boli napat.....to uz nevravim ze som nosila len bavlnene spodpradlo,ziadne tangace, ziadne silonky, nejedlaspm sladkosti, po stolici som sa utierala spradu dozadu...sak ved tie rady poznate.....ale nic,vzdy bola mykoza spat....

Vtedy nam znama povedala ze jej nevesta bola V hagoch na oddeleni a jej pomohli...tak som tam zavolala /nemala som znamosti,len som zavolala/, objednala sa k Mudr. Rudolfovi Adamovi, vtedy tam bol primar,isla som na vysetrenie a este aj vtedy som mala mykozu,aj ked vivnutri, ani som o nej nevedal, povedal ze to dame do poriadku a objednal ma na hospitalizaciu.....tak som tamdosla...vysetrili mna, 24 hoidin zbierali moc a ked zistili ze problem je len mykoza, tak mi nasadili liecbu: kazdy den vecer do posvy antibiotikum Bismoral spolu s Candibene tabletkami....ale neviem ake silne/ po celu dobu v nemocke /10 dni/...znie to jednoducho a fakt to take bolo. Diagnozu mi stanovil, ze mam ponicenu sliznicu posvy z tolkych liekov za tie roky a treba ju dat do poriadku......po tychto 10 dni som bola cista, a kazal mi mesiac davat do pozvy Gynoflor obden, pred menzesom kazdy den par dni......takze toto som dodrziavala, spolu s tym, ze kedze som bola pacient s chron. mykozou,takgynekolog mi vypisoval Mycomax/fluconazol tabletky a davala som si jednu pred menzesom kazdy mesiac po dobu viac ako roka.... /tie sa papaju, mykomax je uz volne predajny/...spolu s tym,ze pred sexom, /romantika neromantika/ sme obaja cisti, teda osprchovani...ak nie je moznost, tak aspon dokladne umyti tam 'dole'....partner to respektuje, pretoze vie, ze z nehygieny mi tam moze zaniest nejaku infekciu a budem mat problemy /viete nieco o intimnej hygiene muzov, ze? nemusim blizsie vysvetlovat , sak asi vsetky im periete spodky 🙂 🙂 cest vynimkam 😎 /.....takze teraz uz neberiem nic, len mam stale poruke Mykomax, Canesten TBL a krem a GYnoflor. Gynoflor si dam, ked ma napadne,ze uz som dlho nedala, tie prve dve su pohotovostne lieky keby som ochorela mykozou.....ale povacsine ich vyhodim pre davno presku expiraciu,lebo mi icch netreba......takze tak...mykozu som nemala uz cca 3 roky,predtym som mala raz ale nie sme si s lekarom isti, ci to bola mykoza, lebo liecbu som si sama naordinovala, a on tam nic nenasiel.....

takze tolko ako som sa ja tej hnusoty zbavila ....... drzim palce a ak mate otazky a budem vediet, rada zospoviem,lebo viem, ako som ja plakavala ked som stale ochorela a viem, ake to bolo tazke..... 🙂

usiko
27. jan 2011

@zubky okrem toho, co som napisala v predchadzajucom prispevku, este musim poznamenat,ze aj probiotika som uzivala skoro na 'kila' a nepomohlo to...ono nikto nevie,ci v tom este nejake zive laktobacily su...a ci nekupujeme zbytocne cukriky.......znad BioGaja kvapky su este pouzitelne,...davam to male po ATB a neboli ju nic, aj pekne kaka....

A este proti mykoze/okrem toho,co uz som spominala/ na umyvanie intim,partii zasadne laktacyd alebo saforelle gel.....na utieranie mat samostatny uterak.....a ked ma este nieco napadne,tak este napisem...ale ta kura v Hagoch pomohla.....

zubky
28. jan 2011

@usiko ahoj ,
Tak som rada ze niekto odpisal... A v tych hagoch ako dlho si cakal kym ta zoberu? a to si tam bola tych 10 dni? a preco si musela byt hospitalizovana teda? asi aby sa to preliecilo ze?

ja mam gynoflor momentalne a rozymslam ze si idem kupit to co si pisala ze Mykomax...
aj u nas funguje romantika - neromantika vzdy sa treba umyt. Na intimnu hygienu nepouzivam nic len cistu vodu a teraz som si kupila ale nie saforelle ale jooj take nieco probioticke... samostatny uterak mam tak isto..

tak veru porozmyslam o tych hagoch alebo sa spytam aj lekara mojho ci o tom pocul nieco? hadam poradi aj on hi este raz veelmi dakujem 🙂

usiko
28. jan 2011

@zubky no ahoj, ja nie som si ista, ci tie Hagy este funguju /bolo tam gynekologicken oddelenie/ a ten Mudr rudolf adam sa specializoval na taketo pripady, tiez na neplodnost a tak....takze ak Hagy uz nefunguju, ja by som urobila toto:

- bud by som niekde na nete nasla kde ordinuje Mudr. Rudolf Adam a zavolala, pripadne napisala mu a objednala sa na vysetrenie.....

-alebo /asi lahsia cesta/ sa porozpravala so svojim gynekologom, alebo ak mas znamu lekarku, tak si dala vypisat Bismoral antibioticke tablety /pripadne ich ekvivalent/ na 10 dni....podla mna zozenies, ak mas znamu aj v lekarni.....a este od lekara gynekologa Candibene tablety do posvy, a to by som si 10 dni davala do posvy... nevravim, ze partner cca 7 dni natierat canesten/candibene krem...vies kde...

Mykomax stoji cca 5 eur hore dole......ked mi bolo najhorsie,m jedla som tyzdenne jednu, asi tak mesiac...ono je to antimykotikum systemove, takze vyzabija plesne aj inde v tele...no a kedze ho beries tyzdenne, tak sa ti mykoza nevrati...no a potom raz mesacne...pred menzesom tesne alebo ked nevies odhadnut tak lepsie je ked menzes dostanes, lebo pred menzesom je ta sliznica taka ze viac nachylna na plesne.....


10 dni som tam lezala, skor preto aby som mala klud, a aj preto, aby si nemocka vedela vykryt ostatne tazsie pripady poistovnou...a zrejme aj moj.....takze nie, nemusela som tyam lezat zo zdrav, dovodov, ale aby bolo papierovo vsio ok...

napisem ti do IP telefon na tie Hagy, aspon taky telefon tam bol, ked ja som tam sla. nan zavolaj, a pytaj sa na objednanie na vysetrenie ku Adamovi...uvidis, co a potom budeme riesit dalej....

usiko
28. jan 2011

@zubky joj a ako dlho som mcakala? si uz nepamatam, myslim ze na prve vysetrenie cca 3 tyzdne a potom na hospitalizaciu sa ma opytal, kedy mozem a vtedy ma tam dal...oni ked maju volne postele tak nie je problem.....vies, si clovek povie, ze 10 dni v nemocke? to radsej nie! alebo kto sa mi postara o babo? nooo, ti poviem, ze aj teraz, ked mam malu Alexu, by som tam isla na tych 10 dni...proste tento zivot orpti tomu s kvasinkami je neporovnatelny...malu by som zverila mame alebo svokre a isla by som....som tomu cloveku neskonale vdacna...fakt 🙂

zubky
2. feb 2011

@usiko ahoj veelmi pekne ti dakujem za vsetky info akonahle sa maly dostane z choroby ☹ tak sa idem objednat ku gynekologovi a porozpravam sa s nim ze co a ako... a kedze dufam ze je super hi tak mi povie ked uz nic ine aspon svoj nazor... Mailik som si vytlacila teda napisala ze ako si brala tie tabletky vsetky teda cipky... Candibene mi daval uz raz ale to uz bolo davnejsie... Takze vypytam obe a uvidime co povie. Este taka intimna otazka kedze si mala v tele dva cipky predpokladam ze na noc tak rano a cez den to s teba netieklo vsetko? .... Jaaj uz stem aby bol zdravy a ja skoncila svoje dni a utekam ku gynekologovi hi svetielko nadeje si mi dala dakujem ti.. No musim koncit maly velky chlap sa asi zobudil prave a kaslemeeee :( takze zatial paa 🙂

onlika
2. feb 2011

baby, co sa tyka tych probiotik, tak nie vsetky maju rovnake zlozenie, na vaginalnu floru tam musi byt LActobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, LActobacillus casei a L. acidophilus v mnozstve aspon 6 miliard. Tablety musia byt s enetrickym obalom, t.j. rozpustaju sa az v creve, voci zaludocnej kyseline su odolne. Tablety treba uzivat mesiac nepretrzite a vhodne je ich doplnit aj vkladacimi tabletami s obsahom laktobacilov, napr, ten Gynoflor.
Samozrejmost je bavlnene spodne pradlo, v case prepuknutej mykozy obmedzit sladke, na intimnu hygienu ja pouzivam Chilly intima antibacterial a ten mi pomaha, tiez som inak na mykozy trpela casto.
Inak je na zvazeni aj vysetrenie imunity, opakovane mykozy byvaju aj pri problemoch s imunitou.

usiko
2. feb 2011

@zubky no samozrejme ze tieklo...som mala vlozky cely cas lebo tam toho bolooo🙂))

martija
2. feb 2011

ja som dostala cipky teraz od gynekologa som tehu, a mam ich brat mesiac. povedal,ze kanesten je dost silny, takze mi dal borax? neni som si ista tym nazvom,ale su robene v lekarni a su ako zelatina,drzia sa v chladnicke. ale co som u cipiek nezazila,tak tie v lahu sa zo mna leju, uplne neprijeme, tak dufam,ze mi pomozu,lebo pocas celej noci sa citim ako pocikana 😒

zubky
7. feb 2011

@martija držím palce aby zabralo a gratulujem k tehulkovaniu a dufam ze tie ostatne mesiace budu uz len o užívání si tehulkovania 🙂

zubky
7. feb 2011

@usiko hi hi som si aj myslela no zajtra sa objednavam tak som zvedava ze kedy ma zoberie 🙂

arizona
7. feb 2011

ahojte, tiez som mavala problemy s mykozou, tak som behala na gyndu ako na klavir. v tom istom case som sa ale "liecila" aj na imunologii (alergologii) a raz sme hodili pokec, pri ktorom zo mna vyslo, ze mavam casto mykozy - dovtedy ma to nejako nenapadlo, rozpravat o takychto problemoch s imunologickou... takze: povedala som jej to a dala mi vymenny listok aj s nejakymi dalsimi mojimi vysledkami na gynekologiu, aj na hygienu. v den terminu dohodnutom na hygiene, mi na gynde mali zobrat stery a s tym som mala ist na hygienu, kde mi mali spravit dalsie stery z ust (mala som prist neumyta!!!) a neviem odkial este... tam mi mali spravit "na mieru" nejake "ockovanie". neviem, ako to malo pokracovat dalej, lebo asi 2 tyzdne pred terminom som si nasla na teste // 😉 a odvtedy za vyse 2,5 roka som mala doteraz mykozu raz (pred par tyzdnami) a tu som dala do poriadku za vikend canestenom 😅 😀
takze ak niekto chodi na alergologiu a mykoza ho vytaca, skuste sa popytat aj na toto, ci by s tym nieco nevedeli urobit... 😎 mozno by na takyto sposob mal paky aj obycajny gyndos, len to treba vediet a nenapadne sa trosku "informovat" 😉 btw. imunologicku a ani gyndu nemam nejako extra platenu, su to take tie "klasicke" lekarky...

arizona
7. feb 2011

@martija mala som raz tobolky, ktore ked sa vnutri rozpustili, tiez tiekli a chodila som ako pocikana 😖 a pomohli 😉 tak asi nevadi, ze sa leju 😅

usiko
8. feb 2011

@arizona No,mylim, ze sa to vola autovakcina......mne ju tiez mali vyrobit ale imunologicka povedala,ze bude to ako posledna moznost, lebo ak nezaberie, tak sa mykozy este zhorsia,lebo sa do tela dostanu dalsie kmene vakcinou.....nastastie sa mi podariloich zbavit takze autovakcinu netrebalo......ale uz som citala, ze su zeny, ktorym pomohla.......takze zubky aj toto je moznost..... 🙂

arizona
8. feb 2011

@usiko jasne, autovakcina 😀 😀 som si nevedela spomenut na to spravne slovo 😅 dik 😉

martija
8. feb 2011

@zubky @arizona dakujem. co mi vsak trosku vadi je,ze ma ta voda,co zomna vyteka pali a stipe, neviem,ci je to ok,alebo nie. Som si povedala,ze par dni pockam,a ak neprestane,tak zavolam radsej dr. ani neviete,ako vam zavidim tym,co ste sa tej pliagy zbavili. ja som si to tiez chcela dat doporiadku,lebo mam aj jeden necht taky nepekny, a niektore dievcata spominali,ze aj toho sa treba zbavit, teda mikozy na nechte, lenze kedy, ked som bud stale tehotna,alebo stale kojim 😒

arizona
8. feb 2011

@martija mna zvykli niektore cipky tiez palit, ale po 2-3 dnoch to preslo... asi sa trosku davalo vnutorne prostredie doporiadku... ak by to palenie malo trvat dlhsie, radsej s tym chod k lekarovi. skus skocit aj na kozne, mozno sa ten necht da dat do poriadku aj pocas tehotenstva, alebo to povedz gyndosovi, ze mozno to mas z toho nechtu. za pokus to stoji, mozno su nejake zazracne masticky pre tehotne alebo dojciace maminy 😉 drzim palce, nech sa z toho co najskor dostanes!!! 😎