Opakujúca sa vaginálna mykóza a účinná liečba

mamama2
14. máj 2014

AHojte.isto ma alebo mala vacsina zien tento problem.opakujuca sa mykoza.zaujimalo by ma co pomaha ked ked nepomahaju uz ani lokalne atb.niekolko rokov mesiac co mesiac recidiva.kozne vysetrenia.imunologicke aj alergologicke.vsetko v poriadku.mamicky poradte..

buba08
8. jan 2017

@sagitka kvapkas olej do sedacieho kúpeľa?

sagitka
9. jan 2017

@buba08 Oreganový olej konzumujem, snažím sa 3x lyžičku denne ale niekedy zabudnem tak si dám lyžicu ráno a menšiu lyžicu večer (napr.), užívala som začiatkom januára aj zelerový olej, tiež je na zápaly močových ciest, plesne a mykózy v organizme. Konečne mám pokoj. Oregánový olej budem naďalej preventívne užívať. V zálohe som už tiež mala aj Novo Zélandský med Manuka, pozri si o ňom na internete. Určite by som do toho šla ak by náhodou nezaberal oregánový olej. Ak by si chcela, napíšem Ti aj značku oleja, ktorý používam.

sagitka
9. jan 2017

@buba08
Do sedacieho kúpeľa som zatiaľ oregánový olej nepoužila ale do vane dávam 2-3x do týždna 2 lyžice kokosového oleja a tiež sa s ním celá natieram aj vnútri- je úžasne upokojujúci.
+2x do týždna pridávam do kúpeľa soľ z mŕtveho mora, to som začala len nedávno pri opakovaných mykózach

buba08
9. jan 2017

@sagitka ahoj, vďaka, napis mi prosim do IP značku oleja, ktorý používaš. Dakujem 🙂

buzasovadominika
11. feb 2018

Vaginalnu mykozu sim mala 2 krát a vždy to bolo z užívania antibiotík ( pretože som nebrala probiotiká ) . Prvý krát má liečil gynekológ . Ale keďže momentálne som bola mimo mesta tak som si s tým musela poradiť nejak “samá”. Prvé čo bolo išla som do lekárne a kúpila som si veľmi odporúčaný canesten combi ( obsahoval nejakú 48 hodinovú tabletu a krém ) . Pre mna zbytočná strata peňazí . Keďže išlo len o 1 tabletu a ten krém neviem nejak tomu neverím . Asi 3 dni na to keďže to neprešlo som išla do onej lekárne a poradili mi idelyn ( obsahoval 10 tabliet ) a intímne vlhčené vreckový a a ešte k tomu užívanie ženských probiotík 1X konkrétne Probio Femina . Ďalej som ešte užívala 1X Bion3 . Ide o výživový doplnok obsahujúci zinok a ďalšie potrebné latky na obnovenie mikroflory . Plus probio jogurty a nápoje a vynechala som sladké . Na 2 deň od užívania je mi rozhodne lepšie 🙂 takze za mna odporúčam . Myslíme si že mykózy sa nezbavíte keď budete používať len krémy . Treba to liečiť aj z vnútra . A nie len vaginalnymi tabletami ale aj jednoznačne probiotiká vo vyššej dávke keďže je narušená mikroflora .