Komplikácie pri operácii a astma

luluka
14. feb 2020

Ahojte. Chcem sa opýtať či máte niekto podobnú skúsenosť. Mám astmu resp. niekedy mi akoby opúcba hrdlo - hrtan, napr. keď dýcham ústami chladný vzduch alebo v noci mi z ničoho nič stiahne hrdlo, až tak, že sa zobudím na to. Pomáha mi na to inhalátor na báze kortikoidov. Typický astmatický záchvat som pri tom nikdy nemala. Teraz ma však čaká brušná operácia v celkovej anestéze, na ktorú mám ísť už v pondelok. Bojím sa však anestézy a hlavne intubácie či sa nevyskytnú nejaké komplikácie a či mám vlastne dobre zdiagnostikované ochorenie. Ďakujem za všetky rady a postrehy.

andraska
14. feb 2020

@luluka som astmaticka , a mamza sebou asi 9 operacii v celkovej anesteze. ked ides na predoperacne vysetrenie a mas pohovor z anesteziologom , mna sa dost podrobne pytal na moju zdravotnu anamnezu a zvlast ze som alergik astmatik, takze mi podali lieky pred operaciou ,ktore sposobia abysom nemala stiahnute tie dych.cesty , ako oni vedia co maju robit a na tovjom mieste by som sa zbytocne nestresovala dopredu , dolezite je nazamlcat fakty o alergiach na lieky a tiez o tvojm zdravotnom stave, musia vediet aby vedeli nastavit anestezu a tiez neboj sa ja tiez mavam spreje a zachvaty mavam astmaticke ked mam zataz alebo ked je nizk ytlak alebo ked sa moc namaham-.... uzivam vtedy ventolin a prejde to

zuzi56
14. feb 2020

Ja som bola na 3 op,
Oni ti dajú lieky do žily, neboj sa.
Hlavne by som si dala pozor na lieky kt. si alergická, mne sa už dva krát stalo, že si to vôbec nevšimli, no úplný debili, hlavne to povedz aj na sále ešte, aby si mala istotu.ja nemôžem nič kde je kys.salicilova

luluka
autor
14. feb 2020

@andraska ďakujem za odpoveď. Samozrejme som všetko povedala na predanesteziologickom vysetreni ale aj tak mam obavy, kedze je to divne ze mi opucha akoby hrdlo - nie priedusky. Aj alergiu som samozrejme spominala, tu mam na pele, travy, srst maciek a roztoce. Ale kazdopadne, dakujem za pozitivnu reakciu, hned mi je kusok lepsie. ☺

luluka
autor
14. feb 2020

@zuzi56 no ja pokial viem tak alergiu na lieky nemam tak snad bude vsetko ok. A tiez dakujem za poztitivnu odozvu. ☺

hrasocek12
14. feb 2020

@luluka ja mam tiez astmu a to vobec nevadi ze mas astmu 🙂 mam za sebou 3x celkovu anestezu 🙂 vobec sa neboj, ved budes mat robene predoperacne vysetrenie kde vsetko posudi este anesteziolog 🙂 nech dopadne dobre operacia 😊 drzim prsteky 🙂

luluka
autor
14. feb 2020

@hrasocek12 ďakujem pekne. Vyšetrenia už mám všetky za sebou tak snáď všetko pôjde dobre.

andraska
15. feb 2020

@luluka neboj sa to das ako nic jak sa hovori🙂
nech ti to dobre dopadne... hlavne sa neboj , doveruj dr. vsetko je riesitelne a hlavne v rukach doktorov a v neposlednej rade Bozich rukach, ked je raz napisane tak je napisane... nevyhne sa clovek osudu...hlaven sa neboj , mna sa tak mama pytala , ze ci sa nebojim , no ani nie, jedine na poslednej som mala zvlasny pocit ale to preslo za 30minut bolo po vsetkom.. .. ono to je take specificke chapem ta , ja som sa nebala o seba al e ze co bude s detmi ak sa mi daco stane rpeto som mala nepohodu ale co sa mna ako osoby tyka tak som sa nebala toho sla som tam ze mi sli pomoct ...maj pozitivnu mysel... ked som bola v nemocke moje problemy boli nic oproti tym co tam boli so mnou a mali ovela horsie diagnozi , tak som si povedal ked len toto...to je nic...tak tfuj tfuj tfuj

luluka
autor
15. feb 2020

@andraska snažím sa brať to pozitívne, tiež idem do toho s tým, že mi pomôžu, ale... mám za sebou zlé skúsenosti, ako 10 ročnej mi prasklo slepé črevo a nakoniec z toho boli dve operácie, 2 týždne na ARO a celkovo mesiac v nemocnici. 😕 pred 3 rokmi mi zomrel ocino tiež veľmi nečakane a pomerne mladý dostal infekčnú endokarditídu, takže mám naozaj veľký strach z takýchto vecí. Ale už to odkladám rok a nič sa nezmenilo, takže som sa rozhodla to podstúpiť. A ďakujem samozrejme. Zajtra mám nastúpiť do nemocnice, už len nedostať ms lebo mi to vyšlo dosť natesno.