• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Operácia cysty v ISCARE. Čo môžem očakávať ?

8. novembra 2008 
Ahojte, čaká ma pravdepodobne operácia cysty vaječníka v ISCARE Bratislava. Malo by sa to robiť tak, že mi vezmú aj výstelku cysty. Čo môžem od tej operácie očakávať ? Robí sa pri tom klystír, cievkovanie, holenie a aká je bolestivosť?

Ďakujem.
6. nov 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Kvetka, mne robili punkciu, uspali ma a asi o 15 minút bolo po všetkom. Robili to iba vpichom a odsali z cysty tekutinu. Nebolo to vôbec bolestivé, poležala som si asi hodinu po všetkom na lôžku, aby som sa dostala z tej narkózy.
6. nov 2008 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj, Majka, ďakujem za správu. V mojom prípade budú robiť väčší zákrok než len punkciu, ale aj tak ďakujem, že si sa ozvala. Bol s Tebou na izbe manžel?
6. nov 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby
Na základe čoho sa lekari rozhofujú, či urobia punkciu alebo sa vrhnú na rezanie?
6. nov 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Neviem, či v mojom prípade nezavážilo to, že asi budem v budúcnosti stimulovať vaječníky na umelé oplodnenie a ak by tam bola v tej cyste rakovina, tak by ma to mohlo stáť život, tak si to chcú preveriť dôkladne - to je moja teória. Lekár mi vysvetlil, že vysanie cysty by mohlo viesť k tomu, že sa cysta v krátkom čase obnoví, keďže by tam ostalo to tkanivo, ktoré tú cystu vytvorilo. A ja k tomu dodávam, že keby sa mi v tom krátkom čase podarilo otehotnieť, tak by to mohlo viesť k potratu. A ešte moja cysta je pomerne veľká /5 cm/ a nevedia do akej miery je zasiahnutý celý vaječník alebo nie, a tak to chcú pozrieť dôkladne, či bude treba zobrať celý vaječník alebo nie. :unamused:
6. nov 2008 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Kvetka, manžel so mnou nebol na izbe. Ja som mala cystu veľkú 8 cm a neviem podľa čoho to určujú, že či operácia alebo puncia, pretože mne už tiež stimulovali vaječníky. Ja som bola 3x na IVF. Výsledky z tej punckie tiež posielali na histológiu.
7. nov 2008 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Hm, tak z toho som jeleň. :astonished: Spýtam sa môjho lekára prečo mne to chcú robiť inak ako to robievajú zvyčajne. Ešte ma napadlo, že u nás v rodine je rakovina pomerne častá, ale nechce sa mi veriť, že by toto bol ten dôvod. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a veľa šťastia Ti prajem.
7. nov 2008 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj tebe veľa štastia Kvetka. Dúfam, že sa nebojíš. Všetko dobre dopadne. Uvidíš.
7. nov 2008 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Bojím sa len toho prípadného cievkovania, ale to sa chystám požiadať ich, aby to robili až budem v narkóze. Inak som úplne v pohodičke, lebo tento rok je to už moja tretia narkóza, takže som už na to zvyknutá: vyskočím na lôžko, napichnú mi žilu, pospím si a je to. Len do Iscare idem prvý krát, tak preto som sa pýtala na detaily nech viem, na čo sa mám pripraviť. Doposiaľ vždy keď som sa preberala z narkózy tak bol pri mne manžel, takže mi troška vadí, že ma nebude čakať na izbe, ale inak som fakt v pohode. Ďakujem.
7. nov 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mňa tiež už cievkovali, bolo to trochu nepríjemné, ale dá sa to vydržať. A narkózu som mala už 9-krát, takže som si už tiež zvykla.
8. nov 2008 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok