Operácia cysty v ISCARE. Čo môžem očakávať ?

Ahojte, čaká ma pravdepodobne operácia cysty vaječníka v ISCARE Bratislava. Malo by sa to robiť tak, že mi vezmú aj výstelku cysty. Čo môžem od tej operácie očakávať ? Robí sa pri tom klystír, cievkovanie, holenie a aká je bolestivosť?

Ďakujem.
majka11
6. nov 2008
Ahoj Kvetka, mne robili punkciu, uspali ma a asi o 15 minút bolo po všetkom. Robili to iba vpichom a odsali z cysty tekutinu. Nebolo to vôbec bolestivé, poležala som si asi hodinu po všetkom na lôžku, aby som sa dostala z tej narkózy.
kvetaautor
6. nov 2008
Ahoj, Majka, ďakujem za správu. V mojom prípade budú robiť väčší zákrok než len punkciu, ale aj tak ďakujem, že si sa ozvala. Bol s Tebou na izbe manžel?
aduska222
6. nov 2008
Ahojte baby
Na základe čoho sa lekari rozhofujú, či urobia punkciu alebo sa vrhnú na rezanie?
kvetaautor
6. nov 2008
Neviem, či v mojom prípade nezavážilo to, že asi budem v budúcnosti stimulovať vaječníky na umelé oplodnenie a ak by tam bola v tej cyste rakovina, tak by ma to mohlo stáť život, tak si to chcú preveriť dôkladne - to je moja teória. Lekár mi vysvetlil, že vysanie cysty by mohlo viesť k tomu, že sa cysta v krátkom čase obnoví, keďže by tam ostalo to tkanivo, ktoré tú cystu vytvorilo. A ja k tomu dodávam, že keby sa mi v tom krátkom čase podarilo otehotnieť, tak by to mohlo viesť k potratu. A ešte moja cysta je pomerne veľká /5 cm/ a nevedia do akej miery je zasiahnutý celý vaječník alebo nie, a tak to chcú pozrieť dôkladne, či bude treba zobrať celý vaječník alebo nie. :-|
majka11
7. nov 2008
Ahoj Kvetka, manžel so mnou nebol na izbe. Ja som mala cystu veľkú 8 cm a neviem podľa čoho to určujú, že či operácia alebo puncia, pretože mne už tiež stimulovali vaječníky. Ja som bola 3x na IVF. Výsledky z tej punckie tiež posielali na histológiu.
kvetaautor
7. nov 2008
Hm, tak z toho som jeleň. :-o Spýtam sa môjho lekára prečo mne to chcú robiť inak ako to robievajú zvyčajne. Ešte ma napadlo, že u nás v rodine je rakovina pomerne častá, ale nechce sa mi veriť, že by toto bol ten dôvod. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a veľa šťastia Ti prajem.
majka11
7. nov 2008
Aj tebe veľa štastia Kvetka. Dúfam, že sa nebojíš. Všetko dobre dopadne. Uvidíš.
kvetaautor
7. nov 2008
Bojím sa len toho prípadného cievkovania, ale to sa chystám požiadať ich, aby to robili až budem v narkóze. Inak som úplne v pohodičke, lebo tento rok je to už moja tretia narkóza, takže som už na to zvyknutá: vyskočím na lôžko, napichnú mi žilu, pospím si a je to. Len do Iscare idem prvý krát, tak preto som sa pýtala na detaily nech viem, na čo sa mám pripraviť. Doposiaľ vždy keď som sa preberala z narkózy tak bol pri mne manžel, takže mi troška vadí, že ma nebude čakať na izbe, ale inak som fakt v pohode. Ďakujem.
majka11
8. nov 2008
Mňa tiež už cievkovali, bolo to trochu nepríjemné, ale dá sa to vydržať. A narkózu som mala už 9-krát, takže som si už tiež zvykla.

Začni písať odpoveď...

Odošli