Operácia haluxov

januliatko111
4. mar 2013

mate niekto osobnu skusenost s operaciou haluxov (vybocenych palcov)?

sari24
4. mar 2013

@januliatko111 ahoj 🙂 nemám s tým skúsenosť, ale mám haluxy. Ortopédka mi dokonca povedala, že takú deformáciu akú mam ja ešte u tak mladého dievčaťa nikdy nevidela (mohla som mať vtedy 17 rokov asi, alebo 16). Odporučila ma na operáciu aj sme to zvažovali avšak ide o to, že po operácii po nejakej dobe, tie kosti môžu opäť narásť. Po operácii je samozrejme obmedzený pohyb, nohy v sadre, celé je to proste komplikované. Nakoniec som sa zhodla i s maminou, že to nechám tak. Mám ich síce veľké, ale nejak extra mi to život nekomplikuje. Rozbolia ma len po dlhšej chôdzi alebo ak mam nepevnú obuv na nohách (žabky, baleríny). Tie sa napr. vôbec neodporúčajú, ale niekedy ich na nohy dám 😅 Ale ak máš s tým veľké problémy, ak sa ti už prekrižujú prsty na nohe, poradila by som sa s ortopédom, len bude treba po operácii asi aj nejakú tu rehabilitáciu. Čo mi tak pomáha, tak kúpila som si odťahovače prstov. Dávam si ich sem-tam na noc. Zozačiatku to bolo bolestivé, lebo kosť nie je zvyknutá byť v takej polohe, ale má to kus dopomôcť, aby sa prsty nezdeformovali úplne a potom ešte vložky do topánok 😉 Len toľko viem k tomu povedať.

sonicka13131
4. mar 2013

Ahoj ja mam s operaciou skusenost. Mam operovane na oboch nohach a som spokojna aj po zdravotnej aj po estetickej stranke. Ak chces nieco blizsie vediet rada ti odpoviem.

januliatko111
autor
5. mar 2013

@sari24 dakujem. No mne by to akoze nevadilo kvoli tomu ako to vyzera alebo kvoli topankam...len ma to teraz cca posledny rok zacalo dost boliet a teda ked to boli tak naozaj hnusne :-/
A praveze ja mam pocit ze ked nosim v lete zabky tak je to ok 🙂 a teda som myslela ze ak by som si to dala spravit tak radsej teraz kym som doma...s malou by mi niekto pomohol kym by som bola o barlach, ked uz zacnem chodit do roboty bude to komplikovanjsie...ale vela ludi co si to dali robit ma odhovara..ze to strasne boli, dlho sa to hoji, mozem to znivu narast a nikto ti ani nezaruci tze po operacii to boliet nebude....tak neviem teda :-/ skor to asi necham tak...

januliatko111
autor
5. mar 2013

@sonicka13131 ahoj, ak by sa ti chcelo mozes mi napisat do IP kde si si to davala robit (vidim ze si tiez z BA), ako dlho sa to hojilo, teda kolko si musela chodit s barlami, ako velmi to bolelo 😉 ci to mas odvtedy ok (teda neviem kolko casu odvtedy preslo) ci ta to uz odvtedy neboli a keby si sa mhla rozhodnut znova ci by si si to dala spravit zas 🙂)) pripadne vsetko s tym suvisiace co ti napadne 😉 dakujem 🙂

natinka86
6. mar 2013

Mne robili Haluxy v 19.rokoch aj mi dávali klince a drôty a potom mi ich vyberali. Bolest ako po zlomenine. Potom sa to na chvílu spravilo a opat sa vrátilo spat.

reklamka
6. mar 2013

@natinka86 - ja mam podobnu skusenost, bolest skoro rok jak svina pri chodzi a aj tak to nie je ono. zle mi to spravili. nikdy ale fakt nikdy nikomu neodporucam toto absolvovat. u mna to malo skor horsi efekt. 😒 a ta bolest, jednak pri operacii a este viac potom. 🙄 ☹

lenosko
6. mar 2013

Ja som mala hnusne a bolave haluxy, od zakladnej skoly. Az pred 2r som si to dala opravit. Osekat hrce, napravit vnutro...Operovali ma 4.1.2011 v Malackach, sukromna chirurgia. Prisla som cca o 12h, odchadzala v ten isty den o 18h. Stalo to 890eur, ale to je za narkozu a titanove vlakna a podlozky na spevnenie kosti, nech sa nerozbehnu naspat. Dostala som pooperacne topanky, barle, lieky a,po 10dnoch kontrola a vybratie stehov. 17.1. som uz obula siroke turisticke topanky a musela som ist na 2 pohovory. Aj ked nohy odpuchali este pol roka, stalo to za tie prachy lebo mi nemuseli lamat kosti. Ani to tak nebolelo. Mne este urobili obidve naraz, teraz uz len po jednej robia.

almika4
24. máj 2013

@lenosko ahojky, akurát som našla túto tému ohľadne haluxov, ktoré je veľmi akutálna pre mňa. Tiež som našla články o súkromnej klinike v Malackách a tak som rada, že som našla niekoho, kto to skutočne absolvoval. Chcela by som sa ťa opýtať, ako teda prebiehala operácia - robili ti to v lokálnej alebo celkovej narkóze a aká bola hlavne rekonvalescencia. Je to teda pravda, že ti zaručujú, že sa ti to nevráti späť? A ako vlastne prebiehala operácia, myslím tým, že ti teda oni sekajú tu kosť alebo ako...? A prečo si mala ešte pol roka opuchnuté nohy. A hlavne ako dlho ti trvalo dostať sa "do normálu" - teda postaviť sa na nohy a obuť si normálne topánky. Mňa to trápi na jednej nohe..... Budem ti veľmi povďačná za podrobné informácie (môžeš mi napísať aj do IP). Ešte raz vďaka za tvoju odpoveď!!!

daturka1
24. máj 2013

som po dvoch operaciach haluxu na tej istej nohe...klasickou metodou,lamanie,srobovanie,osekavanie...az na to,ze som enmala nohu v sadre,ale len v obveze....neskutocna bolest po operacii,kokteil oblbovakov nepomahal,nakoniec pomohli moje tabletky na spanie(po schvaleni zdrav.sestry) az potom som konecne zaspala....dovtedy mi sklbalo celym telom od bolesti....apropo noha je znova zdeformovana,palec smeruje kam nema....casom ale chcem postupit operaciu v Malackach

katarina0205
3. jún 2013

@lenosko Ahoj, citala som,ze si absolvovala operaciu v Malackach. Mam haluxy na oboch nohach, este nemam kladivkove prsty, ale mam problem obut topanky, po dlhsom case ma bolia nohy v kazdych:( Uz som bola v Malackach na konzultacii,ale nemala som uplne super pocit z lekara, tak som sa trosku zabrzdila v rozhodnuti. Velmi by mi pomohlo, ak by si si nasla cas a napisala mi, ako to cele prebiehalo, najma to, ci teraz mas bolesti, ci ti znova kosti nerastu a presne ma zaujimaju veci ako "januliatko" 🙂 ohladne cien atd uz viem od lekara, skor ma zaujimaju osobne pocity a tvoj nazor na kliniku a lekarov. Nejde mi do hlavy, preco by to nerobili aj inde, ak je to taka super metoda, stale sa bojim, ci to lamanie kosti je najlepsie riesenie, ale uz dalsiu zimu v cizmach asi nedam:( Chcem tam ist este toto leto, kym maju deti prazdniny a nemusim sa bat o logistiku s nimi atd;) pracujuce zeny asi vedia o com pisem🙂 Dakujem krasne vopred za cas a chut zdielat vlastne pocity, som vazne stastna, ze som nasla toto forum, lebo najst nieco k tejto teme z praxe je dost velky problem. Krasny den a verim, ze najnovsie sa ozvem uz bez haluxov. ak si to dam robit teraz v lete v juli-auguste, je realne, ze budem ok uz v septembri? Katarina

lenosko
18. jún 2013

@katarina0205 ahoj, prepac ze pisem tak neskoro, az teraz som tu cez notebook. Doktora sa neboj, je uplne v pohode. Teda ak myslime toho isteho - MUDr. Pulman. Ja uz by som inde ani nesla, tie "klasicke" metody su horor a vysledok je docasny. Inde to nerobia preto, ze by niekto musel ist na skolenie(?) tam kde to robia a hlavne poistovna nepreplaca tie titanove vlakna a podlozky co fixuju kosti aby sa zas nerozbehli. Poistovna posle prachy za tu "klasiku", doplatis si material a narkozu. Vyuzi letny termin, nebudes mat problem s topankami ako ja v zime 🙂

blv55
29. jún 2013

@sonicka13131 ahoj mozes aj mne dat blizsie info...kde ti to robili, kolko si bola pn, a tak... dakujem 🙂

sonicka13131
29. jún 2013

@blv55 Ahoj mne to robili v Zh obe nohy pn 2 az 3 mesiace... noha v sadre a barle fungovali nonstop. Najlepsie to je na jesen ci zimu si dat ked ta to tak nelaka von.

maca_p
29. jún 2013

a ja som si naivne myslela pri kupe uz asi 4 topanok ze vsetci vyrobcovia vyrabaju na prd vsetky prave topanky... tiez uz s tym budem musiet nieco robit...

zdrava
15. júl 2013

Dobrý den.
Neviem, či je mojím problémom halux, nikdy ma to nenapadlo, ale mám asi rok problémy, že ma bolia nohy vo vysokých topánkach, ktoré som nosila celý život. Potrebujem ich vo svojom povolaní. Okrem toho sa mi aj páčia. 🙂
No v poslednej dobe sa im vyhýbam ako viem, lebo sa mi v nich ťažko chodí, mávam pichanie zo spodu na chodildle a pred včerom som neobula jednu topánku (ľavú), kôli kosti na nohe - halux? Tak mi hneď predavačka (moja klientka) povedala: halux? Takže ani neviem, či ho mám, ale minimálne mám problém s topánkami, čiže asi sa pôjdem dať vyšetriť.....:(.
Čítala som tu o kostihoji lekárskom. Máte s tým, prosím, niekto skúsenosti? Moc ďakujem a prajem krásny týždeň.

anonymka960
14. aug 2013

Ahojte. Mám 15 rokov, aktívne športujem - hrám futbal. Mám haluxy na oboch nohách. Vadí mi to hlavne pri tom futbale, často ma to bolí, mávam to napuchnuté a podobne, proste bolestivé. Bola som aj v Malackách u ortopéda u p. Kusína ktorý skonštatoval že na môj vek to mám už ozaj v pokročilom štádiu. Povedal že už by sa zišla operácia ale po konzultácii s jeho kolegami sa do toho nikto nechce pustiť lebo že som ešte mladá a operácia by sa nemusela podariť. Je dosť velká šanca že by sa to nepodarilo. 50 na 50. A už cca 5 rokov nosím na noc narovnávače ale nevidím nijaký výsledok. Poraďte mi, mám riskovať operáciu či čakať aj napriek bolesti??

katarina0205
12. sep 2013

@anonymka960
Ahoj, ja som absolvovala operaciu 13.8.v Malackach, zatial len lavu nohu. Naozaj to nebolo ňic hrozne, ak neratam hned prvy den, kedze som odtial isla domov v aute a nohu som si nechala spustenu na dlazke, nahrnula sa mi do tej rany krv a potom som mala vesele poobedie:( Ale to bol iba prvy den v den narkozy, dala som si analgetika a bola som ok. Na stvrty den uz som chodila bez barli. Este som nevyhrala, lebo musim este 1 tyzden nosit tu specialnu topanku, ale chodi sa v nej v pohode, len noha mi trosku trpne, najma palec. A bolesti sa nikto nebojte, je to ok, aj ked ja mam prah bolesti nizsie ako standard, toto bolo vazne viac-menej nebolestive. Ale vzhladom na Tvoj vek 15 rokov a na odporucanie lekarov pockat s operaciou, neponahlala by som sa a este by som pockala. Na co riskovat, ked by mohol vzniknut nejaky problem? Radsej vydrz, nos zatial tu ortezu aspon na noc( ja ju mam teraz tiez, aby sa mi palec nevracal spat k prstom, lebo to mu bolo prirodzene), a po case mozes ist na tu kliniku, ja dam isto vediet, ako mi to dopadlo a ci dam buduci rok aj pravu nohu. Vsetkym drzim palce, aby sa rozhodli spravne, ja viem, co to je a ako to vie potrapit. majte sa, Katarina

savia
21. sep 2013

Ahojte, aj ja som po operácii halluxu na pravej nohe, dnes je to 10.deň, bolesť ustupuje pomaly, chodím o barlách, v pooperačnej topánke,na pätu sa pokúšam stúpiť,ale noha ešte bolí, dúfam, že to už onedlho pôjde🙂 Operácia bola v lokálnej anestéze, všetko prebehlo v poriadku, nie je to až také hrozné, počula som však všetko, pred zašitím som dokonca videla aj ranu🙂

maria43
11. okt 2013

@savia ahoj, a kde ti robili tie haluxy? ja si ich tiez chcem dat operovat, najlepsie obidve naraz.

savia
11. okt 2013

@maria43 ahoj, mne ho robili v KE-Šaca, tiež som chcela obidve naraz, ale lekár mi to neodporúčal...

matapavlikova
14. okt 2013

@lenosko
Ahoj prosim ta ako si odvtedy s tou operaciou spokojna? bola si u Mudr. Pullmana? lebo som doteraz bola na 100 percent presvedcena ze na tuto operaciu s titanovymi dostickami pojdem, no v inej diskusii som sa docitala ako asi u 4 pacientiek ktore boli v MAlackach operovane, tak cca do dvoch rokov sa im kost vratila do povodneho stavu spolu aj s bolestami. Dakujem

matapavlikova
14. okt 2013

@katarina0205
Ahoj KAtka, p. Pullman ti to robil tou metodou s titanovymi dostickami? Kolko si prosim za to platila?

lenosko
14. okt 2013

@matapavlikova ja som spokojna, nohy drzia, dosticky a vlakna tiez. bolesti ziadne, ani hrce nedorastaju. 4.1. 2014 to budu 3 roky od operacie...

katarina0205
15. okt 2013

@matapavlikova
Matka, ahoj, uz vraj nepouziva titanove dosticky, ale len take vstrebatelne svorky, ak mas pevne kosti, da Ti vstrebatelnu, ak nie, vraj titanovu, ktoru v niektorych pripadoch musi potom aj vyberat. Jedna noha ma vysla 350€. Druhu nemam v takom zlom stave, sam lekar povedal, ze netreba ju este riesit, tak chodim zatial na rehabku k jednej skvelej zene v Devinskej Novej Vsi, ktora Dormovou metodou vracia kosti a klby na povodne miesto. Je to trosku bolestive, ale urcite menej ako depilacia noh 🙂 a vidim hned vysledky, nohy ma menej bolia a pohyblivost operovanej nohy sa mi postupne vracia do normalu. Este nemozem obut vacsinu topanok, ale uz ma noha menej boli;)

katarina0205
15. okt 2013

@matapavlikova ak budes mat este akekolvek otazky, pokojne sa ozvi, ja ta uplne chapem, sama som mala dilemu, ci sa na to dat alebo nie, ale som rada, ze som sa odvazila, lebo naozaj to bolo ok. Akurat je problem, ze si min.6 tyzdnov odpisana a odkazana na vozenie inymi ludmi, ak teda nemas automaticku prevodovku v aute. Kratke prechadzky uz dokazem absolvovat v pohode a dokonca sme boli uz aj na bicyklovom vylete (35km). Takze sa vraciam do normalu...snad coskoro budem moct obut aj ine topanky (ale balerinky som uz dala, aj ked to je vraj najmenej vhodna obuv, ak mas problem s haluxami;))

nenushiik
19. okt 2013

@januliatko111
Ahoj... mam 23rokov,halux ma trapil od mala... poviem ti,este teraz lezim v nemocnici,operovali ma 2dni dozadu.
Nepoviem,samozrejme ze po operaci ta caka bolest, dlhe liecenie, ale ja osobne si myslim ze sa to da vydrzat.
Halux ta bude po case boliet ci tak, ci tak, takze myslim ze operacia je aj tak s odstupom casu jedine riesenie.
Caka ma este operacia lavej nohy,takze uz viem co ma presne caka tak uz aj viem ako sa na to pripravit🙂

ewkaaa
23. okt 2013

@nenushiik ahoj ja mam vyboceny pravy prst , zajtra idem k ortopedovi, a tak sa chcem opýtat že ak mi povie že to treba operovat, preplaca ten zakrok poistovna? bola si v celkovej anesteze alebo ako? trosku sa bojim 😅

sonca13
28. okt 2013

@sonicka13131 ahoj, ja mám haluxy na oboch nohách..zaujímalo by ma, ako dlho si ležala v nemocnici alebo ti to robili na jednodňovke, mala si sadru, ako dlho si sa nevedela na nohu postaviť a normálne chodiť? používala si barle? no jednoducho by ma zaujímalo všetko, čo je s operáciou spojené..teraz si hľadám ortopéda, ku ktorému by som zašla, keďže mám 2 ročného syna,nerada by som vylehúvala v nemocnici...ale už je to dosť bolestivé..vďaka vopred

lencika
28. okt 2013

aj ja mam tento problem na oboch nohach mam haluxy, vzdy si najdem nejaku vyhovorku ako neist k lekarovi alebo skor ist na operaciu, tiez by som chcela vediet ako to teraz s operaciou je, pretoze sa urcite uz sposoby zmenili a technika pokrocila, ale urcite sa za to aj dost plati ked to chce mat clovek kvalitne

sonicka13131
28. okt 2013

@sonca13 ahoj bola som v nemocnici tri dni robili mi to na oboch nohach na jednej pred 6 rokmi a na druhej pred rokom.Nedaj si to len sekat len napravit je to lepsi sposob nedaj sa odbit ani ja som sa nedala 3 mi to chceli len osekat ale to nieje riesenie mala som sadru dva mesiace cize aj o barlach a nestupat na nohu moja mala mala tiez necele dva roky a bola som na dve deti sama lebo muz robil prec a da sa to ak clovek chce urcite by som isla este raz ....