Operácia kŕčka maternice

bubu98765432
10. júl 2012

Dnes som bola pri gynekológovi. Mám založenú "danu" Išla som za ním z dôvodu že pri močení ma reže, krvácam vždy po pohlavom styku aj ma páli a reže po pohlavnom styku. Robil mi sono. Na maternici nič, vaječníky tiež v poriadku zápal žiadny. Na krčok maternice mi však povedal, že mi zobral stery a že mi zavolá ked budu vysledky. Podla vysledkov mi povie či mi dá lieky (teraz mi nedal žiadne) a že sa mám pripraviť že podľa vysledkov môže byť aj operácia krčka maternice. že "danu" mi budu musieť vybrať a to CHORÉ na krčku mi budú musieť vyrezať.
A moja otázka znie že čo to CHORÉ znamená? Všetko čo mi povedal som si v hlave dala dokopy až potom ked som od neho odišla takže som sa ho nepýtala. Písal tam neičo po latinsky čomu som samozrejme nerozumela. Posledné v slovo v závere čo písal bolo konizácia. -to som si ešte zapamätala.

zuzankakitty
27. mar 2013

😲 Ahojte , ja som pred troma rokmi postupila aj koníziu krčka, mala som zlý zdravotný stav ale verila som, že budem mat dobré výsledky čo sa týka histologie, aleopak bol pravdou-žialbohu ☹ A príznaky-bolesť podbruška, 3mesiace som krvácala ,dlhodobo som užívala aj antikoncepciu, začala som chudnúť, vypadávali mi vlasy a necítila som sa dobre, stratila som vela krvi-vela železa,, ktomu som mávala aj závraty, lekári mi vraveli, že to bude dobre, že to mam aj z antikoncepcie ale , ked som si šla do Bojnickej nemocnice po výsledky, vtedy sa mi akoby zastavil život a rapídne aj zmenilo všetko! Ked mi lekár oznámil, že mám zhubný nádor na krčku maternice, tak som preplakala cele dni a noci a pak som šla do Nitri, tam som podstúpila operáciu nádora na krčku maternice, operácia trvala cca 3-4h alle bolest bola veliká, hlavne, ked som vedela, že mi zachránili moj život ale , že už nebudem mocť mať bábätko,, preplakala som celý pobyt v nemocnici a tažko sa stým vyrovnáva a doteraz ma to velmi bolí pri srdci,, odstánili mi celý krčok, vybrali uzliny, maternicu a vaječníky ponechali, len premiestnili inak a označili titánovými klipmi a inak vaječníky mi už ani neepracuju, bo som pak postúpila Chemoterapie + ožiare +branchyterapiu a 8transfúzii krvi, takže mám toho za sebou ale nezdávam sa, aj, ked som mala vysoké teploty a zápaly ladvín, pak tromboza na základe tak velkej operácie-bojujem nemala som lahké obdobie, hlavne, ked osm vždy túžila mat bábätko a bolí to ale musela som sa stým nejak stotožnit ale čo sa zabijem??? život musi ísť dalej pre mna je to rana a moj pohlad na život sa dosť aj zmenil a vážim si oto viacej aj iné hodnoty a pomáham ludom a skratka aby som to zjednodušila, mam prácu , ktorá ma naplna, super ludí, rodinku ako tak a priatelov a verte , že všetko chce svoj čas a čas je navšetko najlepší medikament!!!! držte sa a nezúfajte !!! dietatko sa dá ajadoptvat a dá sa aj prevenciami bojovat , hlavné, že to včas odhalite dámy a nebudete pred lekármi utekať ,, ja osm neutekala a som vdačná Nitrianskej nemocnici a pánovi Docentovi Mlynečkovi vdačná a celému lekárskemu tímu!!! Dakujem!!! všetko má svoje odovodnenie !! 🙂)) 😵 🤐 😲 😲 😉 😕

martinkova24
27. mar 2013

@zuzankakitty ahoj ked citma co pises je mi do placu,,,mne zistili na pap testoch ,,nespecificku displaziu krku,, neviem co to znamena gynekolog mi nechce nic povedat ,je taky,,ale co som zistovala su to rakovinotvorne bunky,,a vcera ked som citala komentar jednej pani ze ,,to som mala aj ja tam sa mi potvrdila rakovina a idu mi vybrat maternicu 15,, ma skoro kleplo ked som to citala,,kedze mi momentalne meskaju kramy bola som na vyvolavacke a ked mi pridu mam volat dr idem na odber a podla toho sa uvidi,,ja mam dieta ale este by som chcela dalsie len neviem ci stihnem 😢

zuzankakitty
27. mar 2013

@martinkova24 Ahoj ty už ho aspon máš, ja som chcela mattak medzi 28-30tku, ked budem mat zabezpečené podmienky a aj bývanie,, no je to tažké ale musime bojovat a byt silné osobky 🙂

petyo
3. apr 2014

Ahojte volam sa Kristima mam41 rokov navstivila so svojho ginekologa prdvoma dnami isla som stastna stima myslienkami ,ze som tehotna bohzjal ten radost mi skoro preslo ked mi doktor hovoril co mi je nasel mi na maternici myomi som zufa neviem co ma caka na sonografiu mam ist o tizden bojim sa velmii ze mi vioperuju maternicu a nasa snaha bude na nic velmi bysom chcela otehotniet a dat svojmu milovanemu dieta proroso im o radu o takich co maju alebo mali take problemi poradte mi dakujek Kristina

scorpionflower1
3. apr 2014

@petyo : ja sice nemam myom, mam iny problem, ale viem, ze ked mas myom to este vôbec neznamena, ze ti vyoperuju maternicu. Ked som bola na operacii krcka maternice, bola tam so mnou pani, ktorej operovali taky myom na jednodnovej chirurgii, operacia trvala max. 20 minut a bola uplne vporiadku, potom sme sa este rozpravali. Zalezi od toho, kde ten myom mas a aky je velky, to ti lekar nepovedal?

mima2x
27. jún 2014

@olifcek ahoj,čitala som u teba ze po tejto je možne aj dva týždne krvácať..akurát to budu aj u mna 2 týždne čo som po zákroku a hned po mi prišiel normálny menzes podla kalendára a nejdem už dva týždne skončit s krvácaním..dva krat za toto obdobie sa mi spustila prúdom riedka jasnočervená krv..aj teraz ☹ myslíš že je to ok? a mám ešte počkať par dni či to skončí? lekár ma kvoli tomu nepozrel po operácii, že až potom ked prestanem krvácať..

olifcek
27. jún 2014

@mima2x kolegyna krvacala 5tyzdnov...

mima2x
27. jún 2014

@olifcek uf,,tak som zvedava ako ja dopadnem 😀 lebo ine ťažkosti nepocitujem,ani sa nenamáham ani nič..

olifcek
27. jún 2014

@mima2x jj.... lekar Ti nevravel, ze to moze trvat i sest tyzdnov, ako sestonedelie, ktore tiez zvykne trvat menej? 🙂

mima2x
28. jún 2014

@olifcek nie nespominal mi nik...bola som na vysetreni a nasli pricinu sustavneho krvacania...krv presakuje z vnutra cez uzol ako zašili krčok..teda zaviedli napustenu gazu..dali antobiotika a tbl na zastavenie krvacania a uz len cakat ci to prestane alebo bude nutny dalsi zakrok kde to miesto znova zašiju a stiahnu..

katusteek333
22. nov 2014

Ahojte,ja som po operacii,na krcku som mala nejaky nalez,gynda povedala ze polickovanie,tak mi to odstranili sa mi zda,ze nejakou letzkou.teraz mam zo spodu svrbenie,mate niekto s tym skusenost prosim ? Myslite ze si mozem dat canesten krem ? Dakujem vopred. 😔

pavlasofia1
8. máj 2015

ja bi som sa chcela tiez o svojej chorobe ja som mala tiez na krcku maternice rakovinove bunky chodila som rok na prehliadky po som roku konecne na operacii virezali mi tie bunki bola som na kontrolu doktor mi povedal ze musim prist este na visetrenie lebo on si neje isti ci mi tam tie rakovinove bunky neostali teras mam strach ist na kontrolu

pavlasofia1
8. máj 2015

ja bi som sa chcela tiez o svojej chorobe ja som mala tiez na krcku maternice rakovinove bunky chodila som rok na prehliadky po som roku konecne na operacii virezali mi tie bunki bola som na kontrolu doktor mi povedal ze musim prist este na visetrenie lebo on si neje isti ci mi tam tie rakovinove bunky neostali teras mam strach ist na kontrolu

barbora854
6. júl 2015

ahojte....mne budu o dva tyzdne robit konizaciu...chcem sa opytat.ake mate priznaky? moze sa mi z toho krcka tocit hlava? trva to uz tri mesiace

dilino
5. apr 2016

mamičky obrovska prosba mam kamaratku ktoru operovali odstranili jej rakovinu na krčku maternice prišla domov ubehlo 14 dni a ona z ničoho nič jej nafuklo brucho ako tehotnej žene je jej zle tlači jej nevladze chodiť hned s tym išla k lekarovi tak povedal jej že jej vypadavaju stehy a čisti sa lenže brucho uplne velikanske preto sa vas chcem opytať nieje tu taka ktora by jej vedela o tom niečo napisať ako po operaci ake boli komplikacie a ako a čo treba robiť vopred vam za ňu veľmi dakujem ktora mala problemy a čo to môže byť už od bolesti bola dnes na pohotovosti na infuziu ale brucho jej nepovolilo a stale ťažko ju boli aj si myslim či sa jej netvori voda hoci som laik myslim či sa to nemôže stať ake su najčastejšie priznaky a komplikacie po operaci.

ivana122
16. okt 2016

Dievcata kolko asi budem na pnke po zakroku.Mna to caka tiez.Dakujem.