Operácia kŕčka maternice

bubu98765432
10. júl 2012

Dnes som bola pri gynekológovi. Mám založenú "danu" Išla som za ním z dôvodu že pri močení ma reže, krvácam vždy po pohlavom styku aj ma páli a reže po pohlavnom styku. Robil mi sono. Na maternici nič, vaječníky tiež v poriadku zápal žiadny. Na krčok maternice mi však povedal, že mi zobral stery a že mi zavolá ked budu vysledky. Podla vysledkov mi povie či mi dá lieky (teraz mi nedal žiadne) a že sa mám pripraviť že podľa vysledkov môže byť aj operácia krčka maternice. že "danu" mi budu musieť vybrať a to CHORÉ na krčku mi budú musieť vyrezať.
A moja otázka znie že čo to CHORÉ znamená? Všetko čo mi povedal som si v hlave dala dokopy až potom ked som od neho odišla takže som sa ho nepýtala. Písal tam neičo po latinsky čomu som samozrejme nerozumela. Posledné v slovo v závere čo písal bolo konizácia. -to som si ešte zapamätala.

tinki
10. júl 2012
bubu98765432
autor
10. júl 2012

@tinki ešte nemám vysledky tie budú až o 2-3 týždne

zuzu101
10. júl 2012

@bubu98765432 vo februári 2011 som absolvovala leep konizáciu, nič hrozné, len tie prvé momenty a strach z neznámeho zákroku, hlavne aby si bola v poriadku a myslieť pozitívne.mňa čaká vo štvrtok zas zákrok kŕčka, skús to tu prelistovať, nájdeš tu veľa zaujimavého.držím palce, všetko bude ok 😉

tessa
10. júl 2012

ahojte,
čaká ma presne to isté, konizácia...a tiež mám strach z neznámeho...

bambola
11. júl 2012

@bubu98765432 neplas. este nemas ani vysledky. povedal ti co najhorsie sa moze stat, a ta konizacia neni vobec nic hrozne 😉 15minutovy zakrok a dva dni v nemocnici 🙂 v kazdom pripade najprv pockaj na vysledky az potom stresuj

tessa
11. júl 2012

Holky mám otázku na tie, ktoré ste to už absolvovali..
Aké je to s krvácaním po tomto zákroku, ako dlho trvá krvácanie? bolí to veľmi po zákroku?
A ešte ma napadá, to krvácanie bude niečo ako menštruácia, treba veľa vložiek nakúpiť? Sorry, za blbé otázky, ale ja fakt neviem, čo ma čaká...

nadezdah
12. júl 2012

@tessa Ahojte. Ja som konizáciu podstúpila pred 7 rokmi. Už si celkom nepamätám ako dlho som potom krvácala, ale nebolo to nič hrozné, myslím že trochu dlhšie ale určite nie ako po pôrode skoro mesiac. Vlžiek si kúp radšej viac, veď v skrinke jesť nepýtajú. Zákrok sa robí, teda aspon vtedy sa robil v plnej narkóze. Pamätám si, že ma hrozne bolel chrbet a panva ešte deň po. Na to mi dr. povedal, že je to normálne, lebo operujú cež pošvu a vysvetlil mi to tak, že ma museli nafúknuť, aby sa to dalo dobre zoperovať. Inak po konizácii sa nedoporučuje sex, neviem ako dlho, olebo 1 dr. mi povedala, že cca 2 mesiace, iná, že po ďalšej menštruácii a môj gyn. mi povedal že min,. pol roka. Ale nemala som ani chuť na sex po zákroku, tak mi to nechýbalo. Po 5 rokoch som otehotnela, čo ma museli v 4 mes. zašiť odspodu, lebo ten krčok je po operácii kratší, ale narodilo sa nám krásne zdravé dieťatko i keď som pol tehu preležala.
@bubu98765432 Neboj sa, Nie je to nič hrozné. Prečítaj si aj to čo som písala vyššie. A hlavne nestresuj. Ak by si to musela aj podstúpiť, teraz sa to robí pomaly každej 2 žene, ako na páse, tak buď v poho. To choré čo spomýnaš, to vlastne znamená, že sliznica je napadnutá. To ti vyrežú a z maternice ti natiahnu a prišijú zdravú sliznicu. Potom sa to posiela na rozbor, či tam nie sú rakovinotvorné zárodky. Budú ťa častejšie sledovať, ako to postupuje. Ale neboj, zvládla som to ja, zvládli to aj iné a zvládneš to aj ty. Hlavne mysli pozitívne a nemysli hneď na to najhoršie. Psychyka dokáže urobiť vec horšou, ako v skutočnosti je. Počkaj na výsledky a uvidíš. Držím palce.

qtinka77
30. aug 2012

@nadezdah Ahoj, co to znamena "pol tehu" si prelezala?
Ojojoooj :o( Tiez som po konizacii a chystame sa pomaly na to, ze zacneme pracovat na krpcekovi...tak tiez sa tak trochu toho obavam :o(

bublina83
30. aug 2012

@qtinka77 Necitala som ine temy, ktore su tu okolo konizacie, ja ma za sebou dve ... druha bola robena tak hlboko, ze dalsim zakrokom by bolo uz len odstranenie celej maternice ... aj tak sme to riskli. V januari sa nam narodil syncek, ale v 34tt. Nastastie vsetko dobre dopadlo. Nechcem nikoho strasit, ale toto je moja skusenost. Mali mi robit aj serklaz, ale doktori vahali tak dlho az to nakoniec presvihli.

nadezdah
30. aug 2012

@qtinka77 No v 21 tt tehotenstva ma zašili a potom som bola na rizikovom, čiže žiadne extra robenie, ležala som s vyvýšenými nohami, mala som ich o 30cm vyššie ako hlavu. Žiadne nákupy, žiadna robota, kde by som mohla niečo zdvyhnúť, alebo podobne. prakticky som sa len trošku prešla, aj to málo, varila som asi tak, že som pri sporáku stála minimum, viac som sedela. Žiadne kúpanie, len sprchovanie, a dávala som si sakra pozor, len aby som dieťa donosila. A v 37 tt mi vybral steh a do 5 dní som porodila.
Ale nie každý to takto znáša, mám koleginku, čo bola po konizácii a porodila dvojičky a už čaká ďalšie. A nemala žiadne problémi v tehotenstve. Ono je to individuálne, neboj sa toho. Aj čo som čítala na netem, tak niektoré ženy po tomto zákroku aj v tehotenstve normálne fungujú. 🙂

qtinka77
31. aug 2012

@nadezdah
@bublina83
Dakujem baby za infosky...
Bat sa bojim, to je jasne...aj ked aj uplne zdravej zene sa moze stat, ze cele tehu prelezi a bude na rizikaci, predsa len to nam kockam po konizacii asi hrozi viac :o(
Ja som bola s dcerou doma na PN uz skor ako na materskej - asi mesiac, lebo sa mi vtedy zacal krcok skracovat a hrozilo, ze sa mi zacne otvarat, tak ma hned moja zlata pani doktorka pozorna vypisala a bola som doma uz cca od 7.mesiaca - to by mi napriklad nevadilo - keby to bolo tak v 7.mesiaci, tak to je v pohode, aj tak si myslim, ze po tom 6., 7. mesiaci by uz v dnesnej dobe zena pracovat nemala, pokial ma taku pracu, ze stres a nahanacky - a kto nema, ze? :o)
Len mam obavy, aby som nemusela lezat uz skor, lebo robim aj skolu, tak by sa mi to riadne skomplikovalo :o(
Mam to tak vyratane, ze ked sa podari vsetko ako sa ma podarit, tak by som este dalsi skolsky rok mala zvladnut :o))))))
Lenze, ako to poznate, clovek mieni, panboh meni, ze? :o)
No ved uvidime, v kazdom pripade, mozem mat problemy a nemusim - co dufam, ze tak bude a ziadne problemy mat nebudem! :o) Keby som vedela, ze su nejake cviky alebo cokolvek, cim by som mohla problemom predist, tak to robim...viete o niecom takom?
Krasny den vam prajem :o)

christiana04
11. sep 2012

ahojte... chcem sa opýtať, je potrebné po zákroku byť na PN????

ichbinich
12. sep 2012

@christiana04:
Ja som sice mala "iba" laserovu vaporizaciu krvacajucej ektopie (teda par buniek rastlo zvonka na krcku, a tie krvacali, stery som mala vzdy v poriadku), ale PN urcite.

Na odporucanie mojej priatelky-gynekologicky som bola na PN 2 tyzdne a fakt som prve dni NIC nerobila. Vravela mi, ze taky zakrok robili jednej zene u nich v nemocnici, a ta doma makala ako zvycajne, tak ju na treti den zase hospitalizovali, lebo krvacala, a potom po troch dnoch zase este raz. Az potom pochopila, ze to nie je ziaden spas a uz fakt oddychovala.
Ja som asi 3 dni ani len umyvacku nevylozila... Moj zakrok bol v plnej narkoze, ale ambulantne, rano bola OP, poobede som sla domov. Krvacanie si nepamatam, ci a kolko ho bolo. Ale tym, ze som bola na PN a fakt sa setrila, sa to krasne zahojilo a odvtedy nemam problemy.
Tehotenstvo v pohode, porod bol cisarsky kvoli tomu, ze syn sa neotocil a den pred terminom uz nemal plodovu vodu.

panki
17. jan 2013

Ahojte....neviem či mi tu niekto odpovie ale skúsim. Mám ísť na konizáciu, vybrala som si jednodňovú chirurgiu, akurát neviem kde to robia formou jednodňovej chirurgie. Cez google som našla iba Mediklinik v Ba, ale viem, že doktorka mi spomínala aj Galantu....akurát, že tam som žiadnu súkromnú kliniku nenašla. Neviete mi niečo poradiť v Bratislavskom, resp. Trnavskom kraji? Najlepšie súkromnú kliniku.

enya00
17. jan 2013

@bubu98765432 je to konizacia krcka...z virusu HPV al.aj dedicne,odrezu ti kusok s krcku cca5mm,a poslu na citologiu,ked je to ok tak sa len sleduje,ja som mala papIV,podla sterov po odobrati mi to vyslo uz ok.chodila som na kontrolu kazdeho pol roka su tam vlastne predrakovinove al.rakovinove bunky,vacsinou pomoze uz to ze ti to ,,chore,,zoberu.nieje to nic strasne,len sa netreba strachovat do predu,mozes to mat no aj nemusis,cakaj na vysledky a nestresuj 🙂 mne to robili v 18tich,vraj HPV sa mi nepotvrdilo tak neviem s coho ineho to mohlo byt ci dedicne lebo moja mama mala rakovinu krcka

enya00
17. jan 2013

@qtinka77 ja som to tiez absolvovala a uz cakam druhe 🙂 len pocas tehu si musis davat viac pozor,lebo ten krcok je uz skrateny tak ci tak 😒 porodila som v 33tt ale nastastie bolo vsetko ok 🙂

enya00
17. jan 2013

@bubu98765432
@qtinka77 juuj baby som si nevsimla ze to je uz taka stara tema 😀 😀 😀 prepacte 🙂

qtinka77
17. jan 2013

@enya00 Ahoj, neva, ze stara tema - ved je stale aktualna...dokonca aj v mojom pripade nanajvys aktualna - som v 21.tyzdni :o) Zatial sa to zda byt OK, minuly tyzden ma lekarka kontrolovala a zatial vsetko drzi tak ako ma...som doma od zaciatku tehotenstva, tak dufam, ze to vydrzi az do 40.tyzdna tak ako ma.. :o)

enya00
17. jan 2013

@qtinka77 tak len vela oddychuj 🙂

qtinka77
17. jan 2013

@enya00 No ved Ty tiez :o)

olifcek
17. jan 2013

konizaciu mam i ja robenu. je to kratucky zakrok v narkoze... po zakroku budes krvacat par dni, mozno dva tyzdne... ale mozes i dlhsie, individualne. bolesti ako silne bolesti pri menstruacii... Tvoj zivot to ale nijak neovplyvni. u mna to urobilo akurat to, ze sa mi krcok kvoli jazve neotvoril, a tak sla OLivka cisarakom... a dalsie pojde zrejme rovno planovanym cisarakom kvoli pevnej jazve na krcku.

jaj, asi to uz mas i zasebou... 😀 obnovovanie tychto starsich tem... 😀

zuzka2003
17. jan 2013
enya00
17. jan 2013

@qtinka77 oo pri mojom energizerovi tazko,ale tak snazim sa 😀

qtinka77
18. jan 2013

@enya00 Hlavne spinkaj s nohami vyvysenymi - ak sa da, podloz si matrac pod nohami tak, aby si mala nohy vyssie ako hlavu - tym odlajsic tlak na krcok... a aj pocas dna sa snaz aspon sediet s nohami na stolicke a podobne alebo aspon na par minut si lahni...aj to pomoze...DUFAM :o)

enya00
18. jan 2013

@qtinka77 no pri prvom mi ani to nepomohlo,ale tak verim ze tentokrat to bude dobre 🙂

qtinka77
18. jan 2013

@enya00 Treba skusit...tak si aspon nebudes pripadne potom vycitat, ze si nieco mohla urobit a neurobila si.. :o)

dada432
18. jan 2013

@panki Ahoj, ja som bola v priamo v Trnave na jednodňovej, konizáciu robili laserom v plnej narkóze a po 3 hodinách ma pustili domov. Neviem presný názov, ale bolo to v poliklinike a objednávala som sa tam telefonicky.

bubu98765432
autor
26. jan 2013

nakoneic to nebolo nič, ževraj nejaka bakteria na krčku maternice bola tak mi dal antibiotika

alubab
3. feb 2013

Ahojte, bol tu z vás niekto na extirpácii cysty portia, odstránenie cysty z krčka maternice. Čaká ma to v utorok a mám z toho pochybnosti. Niejako prirýchlo ma chcú rezať...