Operácia myómu

mir78
15. sep 2014

Chcela by som sa popýtať,aké skusenosti mate s laparoskopickou OP myomu - dĺžka hospitalizácie a dĺžka PN po operácii,poprípade rekonvalescencia a eventuálne problémy ... Dakujem.

tynka1406
15. sep 2014

Ahoj mne robili laparoskopiu myomu v aprili a bola som v nemocnici 3dni ale niektore zeny sli domov hned na druhy den. Ide skor o to ako rychlo sa vycistis ale je to v pohode da sa to zvladnut. O tyzden ti vyberu stehy, vlastne po prepusteni nemusis byt na PN ale mne to pomohlo o tie stehy sa treba trosku postarat aby sa pekne hojili 🙂 a trochu oddychu tiez nezaskodi, takze ja som bola na PN cca 10 dni vratane hospitalizacie. Problemy som nemala ziadne o mesiac som bola na kontrole a doktorka povedala ze je vsetko v poriadku a vsetko funguje tak ako ma 🙂

mir78
autor
16. sep 2014

Dakujem za odpoved,si zlata... A co sa tyka tehotenstva,tak pol roka počkať? @tynka1406

mir78
autor
16. sep 2014

@tynka1406 odpoved je vyššie🙂

tynka1406
16. sep 2014

@mir78 no mne doktorka odporucala tak cca 3mesiace ale ja som otehotnela po 2mesiacoch 😀 a je vsetko v poriadku nic ma neboli nic necitim co sa tyka jaziev. A uzivam si tehotenstvo 🙂 nemas sa coho bat. Ani sa nenazdas a budes v pohode.

martinka36
20. sep 2014

Ahoj.Ja som po opracii myonov uz 4 mesiac,ako dlho mam mat PN podla Vas?A keby som chcela otehotniet mohla by som uz?Dakujem.

mir78
autor
29. nov 2014

@tynka1406 Este jedna praktická otázka: OP ma caka uz o tyzden... Co si zobrať so sebou do nemocnice? Krvacanie po OP je silne a dlhé?

tynka1406
30. nov 2014

@mir78 nocnu koselu aj dve by som si zobrala pre istotu ja som bola v nemocnici dlhsie takze som jednu dospinila. Ale vacsinou je to kratka navsteva nemocnice 🙂 A dalej len hygienicke veci a samozrejme aj vlozky nepovedala by som ze to krvacanie je silne je to len taky vytok. A nebolo dlhe ako pisem je to len spinenie a nasledne menzes by mal prist presne tak ako chodi plus minus par dni. O nezabudni ponozky mne bola zima v nemocnici a zupan budes sa prechadzat po operacii tak aby si mala nieco na sbe 🙂

mir78
autor
6. dec 2014

@tynka1406 Dakujem za odpoved🙂 V pondelok nastupujem a v utorok ma operujú☹ A co bolesti po OP,da sa to zvládnuť?

tynka1406
6. dec 2014

@mir78 nemas za co. Ano da sa to zvladnut. Ako nebudem ti pisat ze to vobec nebude boliet pretoze je to zasah do tela ale nie je to az take hrozne. Po par hodinach som uz stala na nohach. Bude to v pohode. Drzim palce.
Len na to moc nemysli proste skor mysli na to ze budes v poriadku a budes moct mat miminko 🙂 treba mysliet pozitivne.

mir78
autor
6. dec 2014

@tynka1406 Ja mam problem myslieť pozitívne🙂 Ale budem sa snažiť 😉 A hadam mi dajú nieco od bolesti 😒

tynka1406
6. dec 2014

@mir78 urcite daju ked to bude neznesitelne ale naozaj to nie je az take hrozne ved na druhy den ides teoreticky domov 🙂 takze potom mi napis ako to dopadlo a ako si to zvladla.