Operácia očí laserom. Podstúpili ste?

veronkaj
28. júl 2009

zbieram odvahu na operáciu očí laserom,

prosím ak ste niekto absolvovali túto operáciu - teda zákrok alebo poznáte niekoho napíšte sem svoju skúsenosť.
- veľmi sa totiž bojím, že by to nemuselo dopadnúť dobre ale tam kde tieto zákroky robia sa s neúspechmi chváliť nebudú a tak by som rada poznala názory zo života a ako to potom s odstupom času bolo.

😒 😒 😒

aponchie
28. júl 2009

ahoj zadej si operace oci do vyhledavace a najde ti to diskuze misto zakladani novejch 😎

kim
28. júl 2009

Ahoj Veronka,

já jsem se po porodu rozhodla, že si nechám udělat operaci laiserem jen u jednoho oka, měla jsem mězi oběma očima veliký rozdíl 2,75 a na druhém 10 dioptrií na dálku.Taky jsem sbírala odvahu a pak se rozhodla, zašla jsem na oční kliniku na konzultaci a pak už nešlo couvnout, konzultace se platila.Dr.mě vyšetřil a zjistil, že mám hodně slabou rohovku a tudíž u mě operace laiserem nešla, ale je nová metoda, že se do oka voperuje umělá čočka a to jde u každého...no představa, že mi budou do oka cpát nějakou čočku, byla pro mě šílená 😕 ale šla jsem na to.Musím přiznat, že to vůbec příjemné nebylo, ale dalo se to, ten laiser je určitě víc "příjemnější", nic Ti do oka necpou, jen prostě ztenčují laiserem tu rohovku.Po operaci jsem už večer trošku na oko viděla, druhý den už to bylo skoro dobré.Díky této operaci mám z 10 dioptrií jen 0,5 takže paráda!!!!!!!Akorát tedy je toto mnohem dražší, než laiser, jedno oko stojí 23tis. 😔 😔
Jestli máš vysoké dioptrie, určitě do toho jdi, mozek si brzo zvykne na změnu, nemusíš se bát, že by se Ti např.motala hlava nebo tak a je to vážně moc příjemné, vidět celkem fajn i bez brýlí 😀 😉 😉

zuzanockamt
28. júl 2009

veronka ... ja som to absolvovala 😉 ... mala som dost vysoku kratkozrakost ... -6,5 a -8,5 ... robili mi to v roku 2004 v BA, museli pouzit narocnejsi techniku,lebo klasika u mna nebola mozna, ale zvladli sme to s jednou mensou komplikaciou celkom dobre ... na lavom oku sa mi trosku "pokrcila" rohovka ... obrazne povedane ... ale po zakroku mi to potom napravili a bolo dobre ... takze ani po 5-tich rokoch nemam komplikacie ziadne a som spokojna ... teraz nosim okuliare iba obcas na citanie, ked uz mam unavene oci ... ostala mi totiz dalekozrakost teraz ... ale male hodnoty 😉

veronkaj
autor
28. júl 2009

veď to, ja som našla nejaké diskusie ale bol tam aj prípad, že úplne prestali vidieť alebo že im to vydržalo pár mesiacov a tak tiež je pre mňa kedže robím s papiermi a dátumy na DU nepustia kedy budem môcť pracovať,
boli tam prípady, že to trvalo 2 mesiace.

ako dlho ste nevideli?? potom

zuzanockamt
28. júl 2009

veronka ... ja som videla hned 😉 😉 😉 ... a bolest asi 2 dni mozno ... a nebyt tej komplikacie, tak za tyzden ani neviem, ze som niekde bola 😉 😉 😉 ... teraz mam ale oci viac citlive na slnko ako predtym 😉 ... ja tiez dost potrebujem oci pri svojej praci ... som ucitelka a preto som sa tiez obavala, ale isla by som do toho aj napriek tej komplikacii ... to sa neda porovnat ten zivot predtym a teraz ... hlavne ak trosku sportujes ... ja chodievam v zime na bezky, v lete bike a korcule a bolo by to dost dobre obmedzenie s okuliarmi .... a mne to uz vydrzalo bez zmeny 5 rokov a lekarka ku ktorej chodievam do BB na kontrolu vravi, ze sa to postupne stale zlepsuje 😉 😉 😉

veronkaj
autor
28. júl 2009

no ja sa teda bojím a riadne, tak predpokladám, že tak týždeň a pol dovolenky a čo som čítala tak tie pocity a bolesti prvé dva dni sú veľmi nepríjemné a bolestivé.

pozná niekto prípad, že sa to neskončilo dobre??

zuzanockamt
28. júl 2009

veronka ... zalezi akou metodou ti to budu robit 😉 ... sestre to robili klasikou ... zbrusili cast rohovku laserom a mala pmnoho väcsie aj dlhsie bolesti ako ja ... mne najskor narezali rohovku, odklopili ju ako vrchnak a potom isiel laser dnu a tie bolesti neboli az ake hrozne ... fakt na druhy den vecer to bolo uz fajn ... len ta precitlivenost na svetlo trvala dlhsie

veronkaj
autor
28. júl 2009

no už som sa objednala na vyšetrenie, aby mi zistili ako na tom teda moje oči sú a čo s tým vedia urobiť a zvážiť riziká.

a potom sa rozhodnem ale určite lepšie ako sedieť a čakať čo bude, za posledné dva roky sa mi zhoršil zrak a tak s tým treba niečo robiť.

zuzanockamt
28. júl 2009

no a ake mas hodnoty dioptrii? ... ale mala by si to mat ustabilizovane ... tie hodnoty by sa nemali dlhsiu dobu menit ... aspon mne to bolo povedane

veronkaj
autor
28. júl 2009

tak to ja mám okolo 3,5 a ako dlho ich mám neviem, mám ich od minulého roku takto vtedy som totiž už riadne nevidela cez pôvodné čo som mala asi 4 roky a tak som išla do optiky a tam mi premerali a hned bolo jasné prečo nevidím.

no ešte musím doriešiť ako to zvládneme s dcérou ked nebudem vidieť

zuzanockamt
28. júl 2009

veronka ... ale ved si to zase nepredstavuj tak, ze nebudes vidiet ... ved ja som normalne zvladala bezny zivot, umyt sa, najest, vsetko 😉 😉 😉 ... akurat ti bude viac tiect z nosa a z oci, kedze je to prepojene ... das si lieky proti bolesti a pohoda ... zvladnes to, ani nebudes vediet ako 😉 😉 😉 ... ja som mala tiez raidny strach predtym, ale da sa to zvladnut

veronkaj
autor
28. júl 2009

ja som čítala, že veľa ich malo prvý a druhý deň silné škrabanie, rezanie, pálenie, bolenie a zalepené oči takže radšej si dali aj tabletky na spanie aby to prespali a niektorý až ľutovali že na to išli.

moja je už dosť veľká takže to zvládneme len to musím načasovať mimo dátumom potrebných pre účtovanie a menzesu.

zuzanockamt
28. júl 2009

tak ja som oci zalepene nemala a ani sestra nie ... a nelutujem vobec

veronkaj
autor
28. júl 2009

ďakujem , dám potom vedieť čo mi vlastne povedali,

ja mám totiť jedno oko tupozraké od narodenia a tak naň vidím len veľké obrysy, svetlo a tmu, to druhé ma v podstate živý lebo pracujem s číslami a ked vidím ako sa zhoršuje tak sa bojím, že budem slepá.

už len vydržať do budúceho piatku a potom budem múdrejšia.

zatial pekný zvyšok dňa a ak má niekto nejakú skúsenosť napíšte, určite nie som sama, čo nad týmto rozmýšla.

anna181
28. júl 2009

Ahojte ja som bola na operacii oci 🙂 Sice uz dost davno asi pred 5-6 rokmi, v Excimeri v BA - Liscie udolie. Operacia par sekundova nebolela, horsie to bolo potom, ale dalo sa to vydrzat a najma ..stalo to zato........ Mohla som byt bez kontaktnych sosoviek 🙂 Takze ja len odporucam... Bola som nedavno iba tak na kontrole, mam nulky, takze som rada, takze ja to len odporucam!!!!!!!!!
Drzim palce, daj potom vediet ako si dopadla.

dadulka19
28. júl 2009

poznám asi 5 ľudí,čo to podstúpili a všetci sú spokojní 🙂 .Rozmýšľam aj ja nad tým už veľmi dlho,len mi chýba odvaha 😖

dadulka19
28. júl 2009
veronkaj
autor
28. júl 2009

anna - aj ja som sa nahlásila tiež na tú kliniku, lebo to robia najdlhšie tak majú skúsenosti

anna181
28. júl 2009

Super Veronka, tak sa drz a urcite daj vediet ako si dopadla, ja ale verim, ze bude vsetko ok.
Dadulka aj ty chces ist na operaciu? Taktiez drzim palceky.

dadulka19
28. júl 2009

anna,veru chcem,ďakujem,len sa musím odhodlať 😖 ....len by ma ešte zaujímalo,kedy je na to vhodnejší čas,či v zime,v lete...či je to jedno?....inak,dokina mi to tiež odsúhlasila,hoci sama nosí okuliare ako väčšina očných lekárov.Dala mi leták na Centrum mikrochirurgie oka Bratislava a tam majú ešte aj akciu,myslím 777€ do konca augusta 😀

teodorka
29. júl 2009

veronka ....na aku kliniku si sa nahlasila? ja mam tiez lave oko tupozrake a tiez mi vraveli ze sa s tym neda nic robit a zivi ma tiez len jedno oko -prave a na tom mam dioptrie 1.5 a na lavom 3.5 ...daj vediet ako si dopadla na konzultacii a pojdem aj ja 🙂

sandi
29. júl 2009

Ahoj Veroniko, vcera vecer to delali sestrence a uz dnes vidi jako ostriz (hned rano mi psala) ;) Mela 3,5 a 2 dioptrie a astigmatizmus a v pohode.
A tu operaci ma i spousta mych kamaradek a vsechny v poradku a spokojene. Ja o tom premyslim take, ale ne ze bych se bala,ale kvuli penizkum.

teodorka
29. júl 2009

a s tym tupozrakym sa da co robit?

nobody
31. júl 2009

tupozraký se dá snížit na nula dioptrií ...ale dost často se to nedělá
ale nikdy nevíš, jestli bude vidět dobře..protože je to záležitost mozku ..ale může se to zlepšovat

roasha
31. júl 2009

teodorka,tak potom vymenit mozog 😉 😀

nobody
31. júl 2009

ale pokud chceš, tak ti ho budou operovat 😉

nobody
31. júl 2009

roashooooo
no já bych taky potřeboval vyměnit 😀

roasha
31. júl 2009

aj ja obcas 😀
teodorka ma tiez berie s rezervou. 😀
no a moju kratkozrakost ja radsej prekonam,ked som videla tie "krvaky"ako sa to robi 😅

ivkadracova
19. okt 2014

Zdravim diskuteri a diskuterky,
je tu niekto kto ma operaciu uz dlhsie, viac ako 5-10 rokov, a vie opisat svoje ne/nasledky?
Ma niekto skusenost s novou technologiu Relex Smile? V neovizii sk znama ako NeoSmile3D.
Ma niekto problem zo zakalkami v sklovci pred a/alebo v suvislosti s operaciu? Pripadne ich liecba.
Zatial uvazujem o peracii. Vdaka za info.
Na zaver pripajam linky:
http://relexsmile.wordpress.com - Relex smile skusenosti a diskusia a
http://www.uspesna-lecba.cz/oci-a-ne-bryle/ - nizsie na stranke je nieco o zakaze laserovich operacii Lasik v USA.