Operácia očí laserovou metódou

sasenka691
21. mar 2017

ahojte zienky,uz dlhsi cas rozmyslam ze by som sla na operaciu oci laserovou metodou,kedze uz som dost slepa 😁mate niektora s tym skusenosti? citala som na googli ale jedinu kliniku kde mi vygooglilo bola v BA 🙂 kedze zijem v UK a som z vychodneho slovenska rada by som vedela ci nemal niekto skusenosti napr v kosiciach s touto metodou 🙂

199timi
21. mar 2017

Ja som bola v 2011 v Ke na súkromnej klinike Oftum. http://www.oftum.sk/
Operoval ma prof.Juhás, bývalý prednosta Očnej kliniky, okrem neho operuje aj jeho syn a ešte jedna doktorka. Zatiaľ môžem povedať, že úplná spokojnosť, trocha sa mi zhoršilo pravé oko, ale len pol dioptrie, okuliare zatiaľ nepotrebujem. A vtedy dávali doživotnú záruku, ak by sa opäť zhoršil zrak, ďalšia OP by bola zadarmo. Ale zatiaľ o tom neuvažujem 🙂

kenzom
21. mar 2017

@199timi dozivotna zaruka??? Mna opero ali cca 15r dozadu,bola som kratkozraka a dorazne ma upozornovali ze po 40 nastava takmer u kazdeho dalekozrakost...co sa aj deje...potrebujem okuliare na citanie....ale inak super ,hlavne kvoli sportu,urcite nelutujem

sasenka691
autor
21. mar 2017

@199timi a ake ste mali silne bioptrie? ja mam -4

199timi
21. mar 2017

@sasenka691 tiež som mala -4, bez okuliarov som bola takmer slepá, ale väčšinou som používala šošovky, čo dosť liezlo do peňazí plus každodenná manipulácia s nimi, takže ak by som sa mala zase rozhodnúť, išla by som zas. Ale už opakovane asi nie. Lebo presne ako hovorí @kenzom tiež ma upozornili, že vekom takmer u každého vzniká "starecká" ďalekozrakosť, takže tá jedna dioptria sa potom časom vykoriguje 🙂

iukas
21. mar 2017

ja som bola na operaci v KE este v novej nemocnici v roku 1998, stiahli mi dioptrie z -7 skoro na nulu, podla poslednej navstevy u ocneho mam nejaku tu minusovu poldioptriu, okuliare nenosim, ani na citanie. Odporucam Dr. Juhasa. Nemat problem s kratkozrakostou je super, vnímam to ako veľmi komfortné, nemusieť riešiť okuliare hneď po prebudení...
@kenzom Pri operaciii mi vraveli, ze u nas kratkozrakych nastane dalekozrakost neskor, ako u dobre vidiacich prave tou splostenostou oka. Mozem sa opytat, kolko mas rokov, ze uz potrebujes okuliare na citanie? Mozno je to dedicne, moji rodicia zacali s okuliarmi na blizko az hlboko po 50, pritom obaja pracovali v administrative resp. v IT odbore.

sasenka691
autor
21. mar 2017

dievcence a ako to prebiehalo naozaj je to take rychle ako vsetci pisu?? mali ste nejake bolesti po operacii?

199timi
21. mar 2017

Samotný výkon je rýchly, u mňa to celé trvalo možno 10 minút. Asi dva dni po operácii boli dosť nepríjemné, pocit rezania a škriabania, akoby som mala piesok v očiach. Najlepšie je to prespať alebo si dať niečo proti bolesti, potom je to už fajn 🙂 Ale ja som mala metódu Epi-lasik, možno tie novšie sú ešte menej bolestivé.

cawes
22. mar 2017

@sasenka691 ahoj moj mal -5, nechal si laserovat oci pred 10rokmi, vtedy bol kratko po 30-tke odporuca sa to po 30-tke kvoli ustalenemu oku. Ja mam tiez teraz po 30tke a posiela ma tam tiez😂 Cize sme sa velmi o tom rozpravali o rozkvapkani oka, naslednom odsunuti zrenicky, laser cele spilu 10minut ja nato ale nemam gule🙈. On si to pochvaluje hlavne ako rusnovodic bol slepy takze pre neho je to uplne ina kvalita. Ja si vravim ze nemusim vsetko vidiet😂Aj ked cim som starsia tym je to horsie pretoze behom roka sa mi zhorsil rapidne zrak.

cawes
22. mar 2017

@sasenka691 mojeho nic nevideli ani potom ani o par dni.

nikam
22. mar 2017

@sasenka691 Ja som bola pred mesiacom v NeoVizii v BA. Je to ozaj rychle, zakrok je bezbolestny a nasledne to zavisi od metody, ktoru Ti spravia. Ja som mala NeoLasek a bolesti som nemala ziadne, mierny pocit diskomfortu. A zima na oci 😀

libawet
22. mar 2017

@sasenka691 môj manžel má na jedno oko dioptriu +1,5 a na druhé -1,5, vek 46 rokov, očný lekár mu operáciu neodporúčal, že časom môže vidieť tmavé šmuhy a že nech si všimne, prečo väčšina očných lekárov nosí okuliare ?

iukas
22. mar 2017

@libawet ja mat len 1,5 dioptrie, tiez sa na operaciu nehrniem, ale mat -4 ako autorka diskusie, alebo -7 ako ja pred operaciou je uplne ine kafe. bez okuliarov mozes len lezat na posteli, nic ine, aj v noci na zachod som chodila v okuliaroch.. ja som bola na operaci strasne davno pred 19 rokmi, metody sa uz urcite zmodernizovali, naviac mi na jeden sup robili upravu z -7 na 0, takze prve dva dni bola neskutocna bodava bolest v oku, ale mat opat -7, idem do toho urcite znova.

sasenka691
autor
22. mar 2017

dakujem dievcence a myslite si ze by som mohla uplne oslepnut ?napr ze sa operacia nepodari? nedaj boze? ja som rozmyslala zeby som sla n tu operaciu no touch 🙂

nikam
22. mar 2017

@sasenka691 Tak toho sa podla mna obava kazdy. Chod sa porozpravat s lekarom, popytaj sa na vsetko. Ak by sa nieco take stalo, ze by niekto oslepol, myslim, ze by to bolo medializovane a dozvedela by si sa o tom.
Nie kazdy typ operacie je vhodny pre kazdeho. Ja som si tiez vybrala inu, ako mi odporucili 🙂

sasenka691
autor
22. mar 2017

@iukas uplne s vami suhlasim pokial som mala -3 tak som to nejak neriesila,ale od kedy mam -4 tak ma to coraz viac laka ..

tajka1986
22. mar 2017

@sasenka691 ja som bola v BB v Oftume u dr.Cervenovej pred 5 rokmi,odvtedy vidim ako orol 🙂 a to sedim 10 hodin denne pri PC. Mala som -6 na jednom a -6,5 na druhom