Operácia očí laserom. Podstúpili ste ju niekto?

olianko
4. feb 2008

Ahojte!
Chcela by som vediet ci ste niektora podstupili operaciu oci laserom.Poznam vela dievcat ktore to maju za sebou ale vsetky boli kratkozrake.Ja mam opacny problem, som dalekozraka.A tak by som chcela vediet ci tu niektora dalekozraka podstupila operaciu a ako bola s nou spokojna.Dakujem 🙂

tilly
4. feb 2008

ja som bola tiež krátkozraká, takže ti asi nepomôžem...

olianko
autor
4. feb 2008

tilly ved to , ze neviem, nepoznam nikoho dalekozrakeho ☹

atunko
5. feb 2008

Ahoj,aj ja som ta ktoru nehladas,ale viem ze sa to uspesne robi aj pri dalekozrakosti,lekarsky to vobec nie je ziadny problem...

nobody
5. feb 2008

ahoj, niesom niektora 😀 ale operace je v pohodě

jinak taky kdysi krátkozrakost 😀

scai
5. feb 2008

tak tohle by mě taky zajímalo,napiště prosím kolik jste měli dioptrii před operací a jestli to ta operace upravila na nulu 😉 Taky bych na to ráda šla, ale mě se oči pořád ještě zhoršují a tak čekám až se to ustálí ☹

olianko
autor
5. feb 2008

atunko ja som tiez citala , ze to robia aj na dalekozrakost ale vraj sa to neda upravit uplne na 0.
scai a ty si dalekozraka alebo kratkozraka?

nobody
5. feb 2008

krátkozrakost 6 D -.--- asi víc jak 4 roky na nule

dalekozrakost se dá dostat na nulu až čtvrtku (takže normální zrak), ale je to trošku složitější, u dalekozrakosti nejdou korigovat větší mohutnosti čočky... ale pokud máš, olianko, 4D nebo 5D, tak v pohodě

patru.veronika
5. feb 2008

Scai byla na tom moje mamka měla asi 5 dioptrií a tedka už brýle vůbec nepotřebuje 😉 Je to asi půl roku a všechno je v naprotsém pořádku.

olianko
autor
5. feb 2008

nobody take velke dipotrie este nemam ale dakujem.
ja skusim zavolat do tej ambulancie len som chcela od niekoho kto to podstupil aby mi povedal ako sa teraz citi
ale aj tak dik 😉

scai
6. feb 2008

já jsem krátkozraká,mám na pravém oku 3,75 a leven 3,25 a pak cylindr, tomu moc nerozumím
Oči se mi začaly kazit až na VŠ, do té doby jsem neměla nic, a pak na výšce, co rok to půl až 3/4 dipotrie, ted už 3 roky pracuji, zhoršuje se to ale stále,ale už méně. A kolik Vás to stálo a kde jste na tom byli?

atunko
6. feb 2008

olianko,ja som bola kratkozraka, operovali ma v 2003, a dodnes je to super - vidim ako rys🙂)) Mna operovali v CMO a mozem ich odporucit.Dala som sem aj stranku,kde sa vsetko podstatne dozviete.
http://www.cmo.sk/laser.html

malok
6. feb 2008

Já jsem krátkozraká na obou očích mám 3,75 D...ale o operaci neuvažuji...celá rodina mého přítele nosí brýle..Jeho bratr se rozhodl jít na operaci - dalekozraký 5 D....je cca 3 roky po operaci. Není to ale bez problémů. Má problémy když řídí v noci, nebo špatně vidí na televizi...Byl s tím několikrát na oční a říkali, že se to stává.Ne u všech to zabere...takže místo 5 D bude mít asi 1D... 😉

nobody
6. feb 2008

olianko, jj, nejlepší si zavolat nebo poslat mejla do nějaké kliniky...
ale je fakt, že u opravené dalekozrakosti se rohovka častěji snaží vracet zpět
u krátkozrakosti bych to já osobně neřešil, bych tě tam poslal hnedka 🙂
tak pak dej vědět, co a jak

lened
6. feb 2008

Ahoj já jsem taky krátkozraká,mám 5D ,používám kontaktní čočky ale někdy v nich nevydržím celý den a musím si vzít brýle,proto také uvažuji o operci - tak snad někdy až si na ni ušetřím! 😀

makelka
6. feb 2008

ahoj i já jsem krátkozraká, mám asi 5.25 a 5D a chystám se taky na laser. Byli jste někdo v Brně ??? Máte zkušenosti?? A nebo Zlín????

nobody
6. feb 2008

makelko, v Brně v Meralu