Operácia slzných kanálikov - skúsenosti

amelia87
6. apr 2016

Ahojte, je tu niekto kto má skúsenosť s operáciou slzných kanálikov? Chcela by som vedieť všetko - ako to prebieha, či sú tam nejaké riziká, alebo obmedzenia v budúcnosti, kde ste boli operovaní....Mám totižto problém s ľavým okom, ktoré mi zvykne z ničoho nič slziť a hnisať a dlho si musím kvapkať ATB, aby mi to prešlo. Stále sa mi to opakuje, mávam to min. 1x do roka, ale niekedy som to mala až 4x a trápi ma to už 8 rokov. Je to hrozne nepríjemné a otravuje ma to aj po psychickej stránke. Pred rokom mi očná zistila, že mám upchatý slzný kanálik ale našťastie sa jej ho podarilo prepichnúť. Teraz sa mi to zase vrátilo, už mi oko slzní mesiac vkuse, a včera sa mi pokúšala očná prepláchnuť slzný kanálik a zase ho mám upchatý, ale nepodarilo sa jej ho prepichnúť. Takže mi povedala, že asi budem musieť ísť na operáciu. Vraj to robia cez nos na ORL oddelení, a mám ísť do Ružomberka, do vojenskej nemocnice. Ale ja mám z toho panický strach....

hildajana
2. jan 2023

@amelia87 dobrý deň, prosím Vás, pomohla Vám ta operácia, ak ste ju nakoniec absolvovali? Mám totiž podobný problém, dlhodobo sa liečim lokálnymi kortikoidmi, operácia bola navrhnutá, ale zatiaľ sa s ňou čaká... Dakujem pekne za odpoveď.