Operácia srdcovej chlopne

sandra149
18. júl 2013

Ahojte, prosím Vás viete niekto niečo o operácií srdcovej chlopne? Aký je život po operácií a koľko trvá doliečenie sa v nemocnici? Ak viete niekto k tomu niečo prosím napíšte. 🙂

katieg85
18. júl 2013

jedna z rodiny bola na operaciu davali jej az 3 umele chlopne.,bola v nemocnici 2 tyzdne .potom isla do kupelov na 2 tyzdne dajake liecenie,zivot sa zdal normalny ale nakonec rok po operacii zomrela,zlyhalo srdce. ☹ podla mna si nemala zrobit tu operaciu,

katieg85
18. júl 2013
mia005
18. júl 2013

@sandra149 Otec je 4 roky po operácii chlopne. Dávali mu umelú. V NÚSCH ležal asi dva týždne. Rok bol PN. Kvalita života sa mu zlepšila o 100%. Tri týždne bol v kúpeľoch v Sliači.

sandra149
autor
18. júl 2013

ďakujem za odpovede 🙂 Mám mamu po tejto operácií dnes bude týždeň práve preto sa pýtam. @mia005 potešila ma tvoja odpoveď dúfam, že aj u nás to bude prospievať len k lepšiemu.

svenka
18. júl 2013

@sandra149 ahoj, moj svagor ma tiez novu chlopnu, dostal biologicku... najprv bol par tyzdnov v nemocke, potom na lieceni, teraz je "uz len" pod dohladom lekarov, ale nie som si ista, ako casto chodi na kontroly... kvalita zivota ok, dokonca s tym aj futbal hrava... 🙂

mia005
19. júl 2013

@sandra149 otec ma 56rokov,robili mu to "na poslednu chvilu".keby vahal,operacia by mu uz nepomohla.viem,ze mal cca liter vody na plucach,ale tomu lekari neprikladali vyznam,lebo to bolo malo podla nich.asi pol roka musel spavat len na chrbte a musel nosit stahovaci pas,co mu dali hned po operacii.tvoja mamina ma aku chlopnu?otec ma umelu a tika mu ako bomba 😀 nesmel robit nic tazke,nic tazke nemohol zdvihat,ale teraz uz zvlada vsetko.pokial mu to krize a mamina dovolia 😀 musi brat lieky na riedenie krvi az do konca zivota,aby sa mu nevytvorila zrazenina,preto si musi davat pozor a nesmie jest potraviny,ktore obsahuju vitamin K.to vela ludi nevie.drzim palce nech sa tvoja mamina coskoro uzdravi 🙂

preiso
25. apr 2017

@svenka Ahoj, mne idu menit chlopnu o 2 tyzdne. Mam dostat titanovu. Svagor ma kolko rokov prosim? Ako sa mu dari? Sportuje, funguje bez problemov po vymene? Ako je to dlho po zakroku prosim? Dakujem pekne

svenka
26. apr 2017

@preiso svagor je tusim 4 ci 5 rokov po operacii, ma sa ok, chodi do prace, sportuje dalej, aj sa mu odvtedy narodila dcera... myslim, ze je vsetko ok 🙂 drzim palce...

ivanko1234
10. feb 2023

@svenka Dobrý deň, prepáčte ak vyrušujem, čaká ma operácia srdcovej chlopne, chcel by som sa opýtať, ako to prebieha, mám 43 rokov, ešte neviem presne kedy bude. Dakujem za odpoved

dodika2020
11. okt 2023

@ivanko1234 ahoj..máš operáciu za sebou???ako to prebiehalo??mna to totiž čaká v blízkej dobe

ivanko1234
13. nov 2023

Ahoj, este to nemam za sebou, cakam na termin operacie.

ondro1122
13. nov 2023

@ivanko1234 Zdravim, keď sa môžem spýtať čo máte s chlopňou ?

nestore
27. nov 2023

@ivanko1234 ahoj.mozem sa opýtať ako dlho čakáš na termín operácie?

nestore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
destelant
27. feb 2024

@nestore ja čakám od júna 2023 do Bratislavy. Niektorí, čo som sa dočítal, tak čakali 9 mesiacov a aj viac a potom ich poslali do Košíc... Hádam do roka sa dočkám....

nestore
28. feb 2024

@destelant ďakujem

nestore
28. feb 2024

@destelant ja čakám od októbra 2023

nestore
28. feb 2024

@destelant Košice