Operácia štítnej žľazy

24. jan 2023

ahojte je tu niekto po operácii štítnej žlazy komu ju celú odstránili ?
o pár dní mám kontrolu a máme sa dohodnúť na termíne zatiaľ viem len tolko že mi ju celú zoberú ....chcela by som vedieť:
- po odstráneni už treba brať lieky doživotne?
- máte problém s priberaním po operácii? ( viem že pri zníženej funkcii je to problém tak preto sa pýtam )
- ako dlho ste sa po operácii "dávali dokopy? , ako dlho to bolelo? ( čaká nás zhruba v tom čase aj dovolenka ktorá už je zaplatená )
dakujem

savmebej
24. jan 2023

-ano
-ano
-dlho

gemerka17
24. jan 2023

Aký je dôvod k operácii ?

autor
25. jan 2023

@gemerka17 cysty

savmebej
25. jan 2023

ak chces napis mi sukr. spravu

gemerka17
25. jan 2023

Nejaké veľké? Tie nie sú dôvod na operáciu. Konzultovuj aj s iným

autor
25. jan 2023

@gemerka17 mám velmi dobrého lekára....a ano cysty sú velké a stále rastú ...opakovane som mala aj punkciu a tiež som za to aby to vybrali skôr než sa to zmení a začnú tam byť nejaké onko bunky ....len chcem vedieť ako to je po operácii

gemerka17
25. jan 2023

Pridaj za do skupiny stitna zlaza. Nájdeš tam všetky informácie.

dixitka
25. jan 2023

Lieky samozrejme treba brať doživotne, to ostatné je individuálne… mne trvalo asi 2 týždne, kým som sa dostala z najhoršieho, potom som už v podstate normálne fungovala. Šetriť som sa musela dlhšie, bývala som unavená ešte cca 2 mesiace, ale potom už pohoda. Možno to bolo aj vekom, mala som vtedy 21. A čo sa týka priberania, mne sa práveže po operácii váha konečne ako-tak stabilizovala, predtým som priberala aj zo vzduchu (aj keď som pri zvýšenej činnosti šž mala chudnúť 🤷‍♀️ ). O pár rokov neskôr som sa hecla, začala cvičiť, schudla som 15 kg a vydržalo mi to ďalších 8 rokov, tj. doteraz 🙂
Celkovo som za tú operáciu vďačná, cítila som sa po nej neporovnateľne lepšie ako predtým, branie liekov ma nijako neobmedzuje a žijem si normálny život. Pred operáciou som bola ako zombík.

autor
26. jan 2023

@dixitka dakujem za skúsenosť 🙂 tak uvidím ako na tom budem ja už mám 30 tak únava asi bude vyššia :D ja mám teraz problém schudnúť ked sa snažím musím naozaj prísne držať stravu ale inak tiež priberám aj zo vzduchu ....inak nebyť toho že na sono našiel cysty tak ja o ničom ani neviem ..

kikusinna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikusinna
6. máj 2023

@dixitka ahoj môžem vedieť kde a kto ťa operoval? Dakujem (aj mne majú vyberať šž)

dixitka
6. máj 2023

@kikusinna operovali ma v Dolnom Kubíne, Dr. Neznámy (fakt sa tak volá :D ) - odporučila mi ho moja endokrinologička, aj keď bývam na západnom Slovensku, takže to bolo trochu od ruky, ale nemám čo vytknúť. Neskôr tam bola na operácii šž aj moja mama, ju operoval iný lekár, meno už si nespomeniem, ale tiež bola spokojná so všetkým.

Držím palce 😊

kikusinna
6. máj 2023

@dixitka ano verím, lebo som si tiež kukla DK. Mňa ma operovať Dr.Kralik v BA. Vraj je najlepší na karcinóm šž....
Tak snáď to aj mne dobre dopadne. Ďakujem za ✊️

lula6500
6. máj 2023

@kikusinna ahoj, dr. Kralik ma operovat aj mna - 24.7. tak si drzme palce..

kikusinna
6. máj 2023

@lula6500 ano a prosím ta ako dlho čakáš na op teda kedy si bola na konzultácii??? Môžeš aj do ss.

lula6500
6. máj 2023

@kikusinna vies co pred 3 tyzdnami som sa bola objednat a dali mi termin na jul.

kikusinna
6. máj 2023

@lula6500 a co máš presne ak smiem vedieť máš to aj ty zhubné???

lula6500
6. máj 2023

@kikusinna nie, nemam ziadny nalez, cystu ani nic podobne, ja som mala 3x zvysenie cinnosti, take dost vazne, velmi mi tie hormony atakovali srdce.. endokrinologicka, chirurg aj kardiolog odporucil stitnicu odstranit.

kikusinna
6. máj 2023

@lula6500 tak si držme ✊️✊️✊️ nech ti to dobre dopadne ja mam ísť v júni už. Aj keď mi to príde dlhoooo.

lula6500
6. máj 2023

@kikusinna drzim palce silno mozme si potom napisat. Ale dve baby to absolvovali co poznam a chvalili si. Vraj je to ulava.
Zaujimalo by ma na ake vysetrenia sa chystas. Mne obvodny kazal prist len dva tyzdne predtym na krv.. inak neviem co treba absolvovat.

kikusinna
6. máj 2023

@lula6500 poslala som ti do spravy

autor
11. máj 2023

@lula6500
@kikusinna
@dixitka ahojte ešte prosím vás v rámci predoperacnrho ste museli mať aj snímok pľúc?

dixitka
11. máj 2023

Áno, bola som na rtg pľúc 🙂

kikusinna
11. máj 2023

Ano man aj ja tam rtg ..ešte som nebola

lenysko
26. máj 2023

@kikusinna ahoj ja som z DK a tiež sa tu idem dať operovať, chodia tu na operáciu ŠZ ľudia z celého Slovenska 🙂 sú tu na to dobrí 🙂 mňa to čaká v pondelok, kompletné vybratie :( celkom sa toho bojím ale dúfam že bude všetko OK 🙂

lenysko
26. máj 2023

A v rámci predoperacnych vyšetrení bolo treba ísť klasika k obvodnému, anestéziológ, interné, RTG pľúc, krčné 🙂 dva-tri dni po operácii sa ide znova na kontrolu ku krcnemu na kontrolu hlasiviek 🙂

lula6500
26. máj 2023

@lenysko a to ta poslal az obvodny? Alebo nejako dopredu si sa objednavala. Drzim silno palce aby ti to dobre dopadlo.

lenysko
29. máj 2023

@lula6500 myslíš na vyšetrenia? Nie keď som sa objednávala na operáciu dali mi všetky podklady čo mi treba , a tým som šla k obvodnej lekárke a ona mi už dala výmenné lístky všade... Už mám po ráno ma operovali 🙂 celkom sa dá, nič príjemné, hadicka v krku a bolesti ale tak to sa dalo čakať 🙂 takže to držím prsty nech to dobre dopadne

lula6500
29. máj 2023

@lenysko super drzim palce a rychle hojenie prajem.
Mne obvodny nedal nic, sestricka ma odbila ze mam dojst 2 tyzdne pred operaciou..

autor
5. jún 2023

baby prosím vás a nemali ste problémy s opuchanim nôh? mne začali lieky ešte nemám tak čo s tým ? len čakať kým dostanem lieky?
@lula6500
@lenysko
@dixitka
@kikusinna