Operácia - vybočená prepážka v nose

pmajkap
7. okt 2021

Ahojte. V pondelok mi zoperovali extrémne vybočenú prepášku v nose. Na ďalší týždeň mi vyberú z nosa nejaké dlahy. Prosím Vás, ako dlho Vás bolel nos po operácií? Ja mám pocit že bolesť neslabne. A prežijem ten výber dlah? Toho sa bojím viac ako všetkého ostatného 😬

zlatica99
7. okt 2021

Ale jasné, že to prežiješ. Povedz si tak, že už len toto a budeš to mať za sebou 🙂 Mne doktor už dávnejšie povedal, že tiež mám prepážku nakrivo, že si to môžem ísť dať kedykoľvek spraviť. Len dá sa mi fungovať normálne, tak to nejak nepovažujem za potrebné. Ty si mala nejaké problémy kvôli tomu?

pmajkap
autor
7. okt 2021

@zlatica99 zlata, dakujem tak hadam sa tam nerozplacem 🤦‍♀️ja som ani nevedela poriadne dychat nosom, v kuse cez usta a tiez som mala tak raz za mesiac taky stav ze 2 dni som bola odpisana ako keby som bola chora. Kazdodenne kychanie nemusim ani spominat 😀

whitebubble
7. okt 2021

@pmajkap prezijes to je uplne v pohode a 2 sekundova zalezitost. Tiez som mala pokrivenu prepazku. Ale mna nos nebolel po operacii.

kacena4
7. okt 2021

ahojko neboj vyberanie je neprijemne stekli to len potiahnu a tahaju par sekund boli to nechutne ale nebolelo, samotny zakrok (po nom) to bolelo jak fras asi 2 tyzdne potom sa to lepsili brala som tramal na bolest

julinka131993
21. mar 2024

@whitebubble ani mňa neboli.

julinka131993
21. mar 2024

@kacena4 ze co? Z tejto správy dáko nevie. Vynst.tak boli ci neboli?

kacena4
21. mar 2024

@julinka131993 bolo to nechutne ale nebolelo (miesto boli) sorry 😁

pmajkap
autor
21. mar 2024

@julinka131993 operácia neboli. jedine čo bolo nepríjemné je to vyberanie šponovco som sa pytala v otazke. Bolelo to pretože to ti trošku prirastiek k prepaske. Vedia to trosku umrtvit ze ti tam napchaju vatu s umrtvovskom ale necitila som ziaden rozdiel bolo to hnusne 😄 inak po operacii mali vsetci zakaz dotykat sa mojho nosa 😄 hlavne moje deti bo som sa bala ze ma buchnu abo co. Inak operacia mi fakt ulahcila zivot! Takze odporucam ;) super sa mi dycha, rano nekycham, nesoplim ako blazon ;)

julinka131993
22. mar 2024

@pmajkap jasom tiež už po. Tiež ma nič nebolí. No uvidíme tie spony 😬 a stehy jeeezis. No ale tak prežili sme aj horšie.
A dlho to trvalo kým to vybrali?
A ešte sa chcem opýtať po operácii ste si ako nos ošetrovala?
Mala ste upchaty nos?

pmajkap
autor
22. mar 2024

@julinka131993 vyberanie chyti a vytiahne ;) zvladnete to. Ja som si kupila sprej sterimar, 3 x do dna som striekla a detskou odsavackou na sople odsala. Nepamatam sa ale myslim ze som ho nemala upchaty mozno kym som mala tie dlahy v nose inak asi uz nie.

julinka131993
23. mar 2024

@pmajkap ja mam aliamare a morskú vodu ešte a strijam to tam furt lebo mi Dr aj povedal. Plus som inhalovala yabro. No tak som zvedavá. V utorok idem na kontrolu