Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

martina1206
26. jan 2011

Dievčatá, držím nám čakatelkám palce, mňa to čaká 15.2. , už teraz mi je z toho zle ked si na to spomeniem. Mám otázku, dáva sa pred operáciu ešte klistír? A koľko trvá kým sa po operácií dá človek dokopy a môže ísť do roboty?

sunea
26. jan 2011

@martina1206 Ano, pred kazdou operaciou sa dava klystir, nie je to nic strasne a v porovnani s klystirom pred porodom sa to skutocne neda porovnat! 😉 Ja som bola na operacii v ramci materskej, ale keby som nemala malu komplikaciu s jednou ranou, tak by som kludne tak po tyzdni isla do prace.

benne
26. jan 2011

@martina1206 ja som bola na operáciu 7 týždnov po pôrode a dokopy som sa dala rýchlejšie než po samotnom pôrode - ale nič som nemusela, bábo mi vzala do opatery mama a o dcéru sa staral mm a ako píše @sunea ten klystír je fakt neporovnateľný s tým predpôrodným

tinasc
27. jan 2011

ahojte ja som bola na operácii v septembri, ja som žiadny klystír nedostala... a fit som bola už do vybratia stehov, ešte síce s menšími bolesťami, ale už to bolo v pohode 🙂 postupne to bolo len a len lepšie...
čakateľkám na operáciu držím palce 🙂

donia
27. jan 2011

holky, tak ja taky zadny klistyr nedostala, dali nam je cipek na lepsi vyprazdneni a bylo to
asi to spis zalezi na nemocnici a nazoru lekaru

pet81
27. jan 2011

@martina1206 ahojky, tak já jsem taky žádný klistýr nedostala a v pohodě jsem byla po operaci už druhý den, jen stehy trochu tahly, ale když mi je vytáhli, tak už to bylo v pohodě.

martina1206
27. jan 2011

no s tým klistírom sa nechám prekvapiť, možno to budem mať ako bonus 😀 . A je pravda, ked niektorá
máme za sebou pôrodný klistír, tak tie ostatné sú v poho 🙂 len sa bojím toho návratu do práce, ale nie ani preto, žeby som sa narobila, ale toho stresu čo ma tam čaká, jajajaj

sunea
27. jan 2011

@martina1206 Ber to pozitivne, zo stresu uz sa ti kamene nebudu mat kde ukladat 😀 Dalsim adeptom moze byt zaludok a vredy, pozor na to 🙂

lenka023
28. jan 2011

Ahojte, tak ja som už objednaná na 6.2.- nástup do nemocnice, mlieko pre malú mám už namrazené, len ešte doplniť pár dávok.. Moja Nelinka má už skoro 6 kíl, tak som zvedavá, kedy ju budem môcť potom znovu dvíhať. majte sa pekne.

luboslava31
2. feb 2011

@martina1206 ahoj takze ja som 3 tyzdne po operacii,klistir mi tiez nedavali(chvalabohu),tiez chodim do prace,zalezi aku mas pracu no ja mam pn dohromady s operaciou 4 tyzdne a doktorka mi povedala ze byva 4 az 6 tyzdnov.Po operacii som ako tak bola fit do tyzdna,ale este stale to pobolieva,mam problemy aj s travenim.Ale nic tazke nedviham,naozaj lekar mi odporucal aj 4 tyzdne nic nedvihat nad 5 kil.tak drzim palce nech to uz mas za sebou.

andrea78
4. feb 2011

ahojte

absolvoval niekto operáciu v Piešťanoch alebo Trnave? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi možnosťami, nevie mi niekto pripojiť svoju skúsenosť?
Ďakujem 🙂

lenka023
10. feb 2011

Ahojte žienky. Tak ja to mám už za sebou, nakoniec som šla skorej a 6.2. ma už pustili domov. S kojením to bolo v pohode, vo štvrtok ako som nastúpila mi malú ešte 3 razy priniesli na kojenie. Dokonca lekár nás pustil na lekársku izbu, lebo som na izbe nebola sama. V piatok hneď ráno operácia, 24 h. na JIS-ke, v sobotu už na izbe a v nedeľu domov. Po oper.som mlieko odstriekavala a vylievala, ale v sobotu večer som už znovu kojila. Klystír mi dali, ale s tým som rátala, aj bolo dobre, že som ho mala, lebo pri tej diéte bol miestami problém s vyprázdňovaním. Mala som dostať ešte nejaké preháňadlo, ale kvôli kojeniu mi ho nedali. Len teraz nemôžem dvíhať svoju maličkú 4 týždne, aby som nedostala pruh a znovu by som musela pod nože. Ešte nie som úplne fit, ale každým dňom sa to zlepšuje. No a samozrejme ešte mesiac aj diétu držať. Tak všetkým, ktoré to čaká držím palce.

martina1206
13. feb 2011

@lenka023 tak už máš potom, to závidím. Tak sa pekne lieč.
Ja nastupujem v pondelok, v utorok by ma mali rezať... už od utorka mám bruchabolenie, nič nejem, bo ma zo všetkého preháňa, tak som len na suchých rožkoch 🙂 . No už by som to mala najradšej za sebou, ešte jedna noc... 😖

rosannar
18. feb 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať, tie čo už nekojíte, operáciu som mala 24.1.2011 a poslednú mestruáciu som mala 12.1.2011 a teraz by mi mala prísť a stále nič....nemôže to byť spôsobené tou operáciou? narkozou alebo tak? poradte prosím, lebo na tehotenstvo je pre mna ešte skoro... 😅 😉

benne
18. feb 2011

@rosannar nie len operáciou.... ale po pôrode sa telo musí dať dokopy, tehu i pôrod je obrovská záťaž.. taže cyklus môže byť aj úplne iný, než bol pred tým...

rosannar
18. feb 2011

@benne lenže už od novembra mám menštráciu, prvá prišla 12.teho, druhá 15.teho a dalšia 12.teho, tak je to trošku podozrivé, nie?

benne
18. feb 2011

@rosannar noo... je.. pre pokoj duše si môžeš spraviť test... ja som rodila v marci, prvá mi prišla máji... a potom v septembri naraz nič len 2 dni špinenie.. aký šok som mala, že to bude uhniezdovanie... ale nie, bola to ms... a to už bolo 6m po pôrode (nekojím od operácie, od 7t malého)

rosannar
18. feb 2011

@benne no pre pokoj v duši si ho nespravím 😀 ale dakujem za radu....hádam sa do pondelka ukáže mrcha jedna 😀 🙂

benne
18. feb 2011

@rosannar ja som si vtedy v jeseni spravila pre istotu.. a ništ... 😀

rosannar
18. feb 2011

@benne no ja sa bojím, že ak spravím pre istotu tak bude pozitívny...tak radšej nerobím, počkám do pondelka a ak ani vtedy nič tak spravím, len problém je v tom, že s mužom ten sex moc ani nebol a ked bol tak sme použili kondom, tak nechápem 😖

benne
18. feb 2011

@rosannar a myslíš že ak by bol dnes pozitívny, tak zajtra , v pondelok už nebude? 🙂 vieš, ja mám na stres smolu, vždy mám z toho len zdrav.problémy, takže ja som spravila ... a potom lážo-plážo.. v pohode čakala na ms

rosannar
19. feb 2011

@benne no ja viem....ale mám z toho obavy.... 😒 ☹

benne
19. feb 2011

@rosannar ved práve preto by som si spravila.. ja som najprv váhala, že škoda penazí, ked ešte môžem vydržať a vyčkať.. ale potom som si povedala, že aj ked nemáme na rozhadzovanie 😒 tak tie obavy za to nestoja... ved uvidíš, daj si termín do pondelka a potom sa rozhodni.. 🙂

rosannar
19. feb 2011

@benne tak ešte raz dakujem.... 😉

rosannar
22. feb 2011

@benne tak nakoniec som si spravila test a bol negatívny

benne
22. feb 2011

@rosannar 😉

fifik
11. apr 2011

Tak mňa čaká operácia ešte pred Veľkou nocou. Záchvaty mám od 15. januára... vtedy som nevedela, čo sa deje, keďže to bolo prvý krát. Mám cca 50 kg, dve deti... mojej mame vyberali žlčník keď som mala tri roky. Záchvaty mám hrozné, vždy všetko vyvraciam, inak ma bolesti ani neprejdú... Nepomáha ani Algifen. Takže zajtra si začínam vybavovať predoperačné vyšetrenia.... držte palce.

donia
17. apr 2011

@fifik drzime 😉

fifik
27. apr 2011

Tak sa hlásim po laparoskopickej operácii. Robili mi to vo štvrtok pred Veľkou nocou, dnes je streda a už normálne fungujem. Začínam sa normálne stravovať... Robili mi to na 1-dňovej chirurgii. Nijaké pooperačné bolesti, ranky sa hoja, stehy von až budúci týždeň. Ak máte problémy, ani neváhajte... Mne tam našli iba pár zrniečok maličkých ako špendlíková hlavička, ale koľko trápenia mi spôsobovali!!! Žena, ktorá so mnou ležala mala kameň ako kocka z "človeče"... a ona nevie, čo je mať to žlčníkový záchvat... Takže ak vám odporučia vybrať žlčník, nebojte sa.

donia
27. apr 2011

@fifik tak to je fajn, ze jsi to zvladla a hlavne, ze se citis dobre 😉