Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

dew00
30. apr 2011

dievcata, je pravda, ze pred laparoskopickou operaciou nesmiem ani jest ani pit? mne tusim povedal lekar len 8-10 hodin pred nejest, tak teraz neviem, ci mozem pit alebo nie. JA nastupujem v nemocnici rano a hned ma budu robit.

benne
1. máj 2011

@dew00 Ja som jedla posledný raz len polievku na obed den pred a mala som veľa, veľa piť... operovali ma o 10tej na druhý deň...

dew00
1. máj 2011

@benne dakujem 🙂

pressi
18. máj 2011

ahojte.

pressi
18. máj 2011

ahojte, čaká ma operácia žlčníka po 6 záchvatov. je lepšie laparoskopicky či rezom? viem aké sú výhody, nevýhody. Len chcem vedieť, či poznáte viac ľudí, čo majú problémy po laparoskopii alebo je to náhoda?( lebo ja viem o viacerých.) Neviem sa rozhodnúť a čo lek. to iný názor. ďakujem.Bol niekto operovaný v Prešove alebo v Košiciach? Odporúčte mi dobrých lekárov,.Vďaka🙂)).

tatiana77
21. máj 2011

ahojte, ja idem na operaciu zlcnika laparoskopicky, trocha sa bojim. mam niekolko zlcnikovyh kamienkov do velkosti 7mm...zachvat som nemala, a dufam, ze ani nebudem mat...snazim sa nejest drazdive potraviny..mam len bolesti okolo hrudnikoveho praveho obluku, ktory obcas striela do pravej lopatky..citim aj tlaky....bojim sa co bude potom, ako mi bude travit....

tatiana77
21. máj 2011

@fifik ja idem na operaciu v stredu, mam obavy co bude potom...mam niekolko kamienkov do velkosti 7mm....nemala som zachvat, len ma boli pod pravym rebrovym oblukom, niekedy ani nie...niekedy mam neprijemne bolesti, taku tzv tazobu....ako sa citis uz mesiac po operacii? drzim palce, nech si v pohode...

fifik
22. máj 2011

@pressi Určite je lepšia laparoskopická operácia. Minimálne jazvičky, rýchle hojejnie... Nie vždy to ide laparoskopicky, záleží od nálezu... môže sa stať, že začnú laparoskopicky, ale skončia pri klasickom reze... Mojej mame robili operáciu pred viac ako 30 rokmi klasicky, a veru... dodnes si dáva pozor čo zje, má problém s pečeňou a žlč. cestami všeobecne... Ja nie som lekár, iba obyčajný pacient po laparoskopii a naozaj ak máte problémy, treba ho dať von! Vždy si poviem, že konečne negŕcam, lebo tie záchvaty boli DES.

fifik
22. máj 2011

@tatiana77 Cítim sa výborne, do vybratia stehov budeš v pohode, to už písali baby predomnou. Naozaj to je pravda... Ak sú problémy, treba to dať von! Ja som si prežila za 2,5 mesiaca 9 horzných záchvatov... silné bolesti, triašky, vracanie... už som sa len pozerala v zrkalde, či nie som žltá... nebola som... Som rada, že som operáciu neodklada.

blue04
22. máj 2011

@luciask kde v zahranici ta operovali?

tatiana77
22. máj 2011

@fifik dakujem pekne..idem v stredu na operaciu, snad to bude len laparosopicky a bude vsetko fajn...nemas ziadne problemy? co sa tzk s jedlom a tak?

fifik
23. máj 2011

Zatial je to iba mesiac od operacie... hovori sa, že tých 6 týždňov by mala byť diéta... Takže si ešte dávam pozor čo zjem. Nijako extra sa neobemedzujem... nejedla som zatiaľ to, čo mi vyvolávalo záchvaty = banán, smažené vajíčka, cibuľa. Zjedla som naposledy aj kapustovú polievku / iba riedke bez kapusty,/ dovolila som aj čerstvé kysnuté pečené buchty, v sobotu som skúsila 2 kolieska grilovanej klobásy / viac som neskúšala/... nič mi nebolo. Každý sme individuálny, ani v nemocnici ti nič vyslovene nezakážu... povedia, že musíš po troške skúšať...aby si prišla na to, čo ti robí zle. Hlavne vyhnúť sa tomu, po čom si sa pred oper. necítila dobre... Samozrejme mastné a vyprážané - na to zabudni, mne to nijako extra nechýba... tuky obmedziť!

tatiana77
23. máj 2011

@fifik ani mne nechybaju vyprazane jedla...sice taky vyprazany syr...ale zaobidem sa aj bez neho.....teraz ma palieva aj zaha a som taka nesvoja, dnes som bola na predoperacnych vysetreniach, vsetko v pohode, zajtra nastupujem do nemocnice..ach uz to chcem mat za sebou...dufam, ze aj mne bude dobre po operacii, ze si telo zvykne.... 🙂 este chceme druhe babo, tak sa snad rychlo zotavim.....dakujem za odpovede a podporujuce slova...papa

blue04
23. máj 2011

ahojte...aj mna caka operacia zlcnika,este ma caka sono a az potom sa rozhodne co budem mat vlastne spravene...chcela by som sa opytat ci nemate po operacii problemy s vahou? ci ste pribrali alebo naopak schudli... 😒

fifik
23. máj 2011

@blue04 Ja som od prveho zachvatu / v januari/ schudla celkom 6 kg... vaha mi klesla na 48 kg... / 4 kg do operacie,. dalsie 2 kg po operacii/... teraz som mesiac po operacii, a už mám 50 kg... takže pomaly sa vrátim na pôvodných 54 kg 🙂

blue04
24. máj 2011

@fifik citala som ze ked vyberu zlcnik,treba jest nizkokaloricke jedla,skrz odburavania tukov...no tak ak by som zostala na mojej povodnej,nebolo by to az take zle,len sa bojim ze priberem 😒 uz od porodu sa stale trapim s vahou,lebo nemam pevnu volu ☹

fifik
24. máj 2011

@blue04 Ano, strava musí mať čo namenej tukov... najdi si cez google "diéta č. 4"... pribratia sa nemusíš obávať... kamarátka bola na to operovaná minulý rok, mala pár kíl navyše a bola spokojná, že konečne sa jej podarilo schudnúť 🙂

tinasc
24. máj 2011

ahojte, ja mám žlčník vybratý od septembra min. roka (čo som aj písala v tejto diskusii už dávnejšie) len po operácii mi nakázali držať diétu cca mesiac, dva... a potom som už jedla všetko občas som aj zhrešila... chcem sa spýtať, to treba diétu dodržiavať už stále, alebo si len dávať pozor? lebo celkom tomu nerozumiem, čo vlastne teraz v tele nahrádza žlčník? a nehrozia komplikácie z toho, že už v tele nie je? nikde sa toho neviem dopátrať 😉

benne
24. máj 2011

@tinasc žlčník bol zásobárňou žlče.. takže teraz žlč vyteká neustále postupne, čo nie je problém sám o sebe, ale bol by, ak by sme naraz potrebovali pomôcť pri trávení veľkej mastnej porcie vyprážaného jedla.. nemali by sme odkiaľ tú pomoc získať.. máme jesť často a malé porcie, máme sa vyhýbať mastným a vyprážaným jedlám, ako aj hladovaniu a následnemu "vlčiemu hladu". V prírode existujú živočíšne druhy, ktoré žlčník vôbec nemajú, takže dá sa bez neho žiť, ale nejaké tráviace zmeny môžu nastať. Napríklad častejšie stolice, alebo mne napríklad včera bolo ťažko, ked som jedla grilovanú slaninu.. a ráno ma pekne prehnalo 😝 🙄 .. neostáva len fakt žiť zdravo 😅 😅 (no a pomohla som si googlom, až taká mudra som doteraz nebola 😀 😀 , operovali ma skoro na chlp presne pred rokom )

tinasc
25. máj 2011

@benne vďaka 🙂

tatiana77
30. máj 2011

@fifik ahojte, tak operaciu mam za sebou......trocha ma boli okolo pupka, ale ked lezim,tak nie.....v stredu mi idu vybrat stehy. Zatial sa citim v pohode, len musim mensie porcie jest a viackrat...vsetko na vode, nafukovacie potraviny nepapam..pevne verim, ze bude vsetko ok....len ten pupok ma trapi, ci ma tahaju stehy, neviem....a ty ako sa citis? inak uvolnenie nastalo aj u mna... 🙂

fifik
30. máj 2011

@tatiana77 Ja som v pohodičke už dávno 🙂.. okolo pupku to bolelo trochu aj mňa. mala som pocit akoby som mala svalovicu... ale to môže byť aj tým, že pri operácii bolo brucho nafúknuté... takže do úvahy tá svalovica aj prichádza teoreticky... každým dňom to bude lepšie a lepšie. Mňa z ležania strašne boleli kríže... išiel ma šlak trafiť!

tatiana77
30. máj 2011

@fifik ani nehovor, krize, chrbat, vsetko....a ked sa viac ponamaham, tak ma boli okolo pupku... 🙂 v stredu sa chcem opytat, kedy mozem otehotniet, lebo chceme druhe babo.......nevies nahodou? drz sa a dakujem za rady... 🙂

fifik
30. máj 2011

@tatiana77 No, s tým ti veru neporadím, ja som už s týmito vecami vysporiadaná... mám 38 rokov a dve deti... obe rizikové tehotenstvá, na ďalšie už nepomýšlame... ale ten pupok fakt bolel aj mňa...

tatiana77
30. máj 2011

@fifik dakujem pekne, tak jasne, ze uz tuto etapu mas za sebou....my by sme chceli este jedno.....ani mi nehovor o pupku, mam pocit, ze je to horsie....ale asi preto, ze je vecer......dufam, ze po vybrati stehov bude lepsie.....a ake stare mas deti?

fifik
31. máj 2011

@tatiana77 Obaja su februároví... dcéra mala 11 a syn 5 r. Myslím, že mňa ten pupok bolel viac vtedy, keď som po byte pobehovala a snažila sa dať byt do poriadku 🙂 a neoddychovala som. Lenže ked som ležala, boleli tie kríže... tak to bolo jedno 🙂... a mimochodom, aj ja som Tatiana 🙂

tatiana77
18. jún 2011

to vazne? jeej moja menovkyna...inak, mala som podkozny abces, co znamena zapalene stehy pri pupku, po 4 dnoch mi zistili pri gynekol.vysereni, ze mam pseudocystu medzi maternicou a crevami, velmi ma bolelo podbrusko, netusime odkial sa nabrala, vsak som bola v marci na preventivnej kontrole a nikto nic nevidel.....ci mi vznikla po operacii zlcnika, neviem....takze mam 2 operacie za sebou, pri druhej ma rezali....ale smad uz bude vsetko ok....ale strachy som mala riadne.....este to mam dole citlive, lebo ta pseudocysta tlacila na vajecniky a vznikol zapal....dufam, ze sa mi nikdy nevrati.....ale uz zacinam skusat jest normalnejsie jedla, mala som aj kavu s mliekom a v pohode. len sa citim plna a zaroven aj za chvilu hladna.... 🙂

tatiana77
18. jún 2011

@fifik to vazne? jeej moja menovkyna...inak, mala som podkozny abces, co znamena zapalene stehy pri pupku, po 4 dnoch mi zistili pri gynekol.vysereni, ze mam pseudocystu medzi maternicou a crevami, velmi ma bolelo podbrusko, netusime odkial sa nabrala, vsak som bola v marci na preventivnej kontrole a nikto nic nevidel.....ci mi vznikla po operacii zlcnika, neviem....takze mam 2 operacie za sebou, pri druhej ma rezali....ale smad uz bude vsetko ok....ale strachy som mala riadne.....este to mam dole citlive, lebo ta pseudocysta tlacila na vajecniky a vznikol zapal....dufam, ze sa mi nikdy nevrati.....ale uz zacinam skusat jest normalnejsie jedla, mala som aj kavu s mliekom a v pohode. len sa citim plna a zaroven aj za chvilu hladna.... 🙂

fifik
19. jún 2011

@tatiana77 - No ty brďo... boženky, ešte že to dobre dopadlo... snáď to bude v poriadku, držím palce!!!

tatiana77
23. jún 2011

@fifik dakujem pekne, dufam, ze hej...pevne verim, ze hej.... 🙂