Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

majula
23. jan 2010

Tak ja som sa bála zodvihnúť malého, mal 6 mesiacov vtedy, 2 týždne som ho vôbec na ruky nechytila, mala som tu maminu a potom som postupne začala.
Baby, giza, tak dajte tipy, že čo Vám robí zle, mne naposledy veeeľmi uškodila paradajková polievka 😖

donia
23. jan 2010

Holky, diky 🙂
Ja prave nevim zda budu moct zvedat malou, uz vazi 12 kg a bydlime ve 4 patre bez vytahu. Tak hlavne kvuli tomu tahani po schodech, kdyz pujdeme ven.

majula
23. jan 2010

No mne povedali lekári, že mesiac by som nemala malého dvíhať...2 týždne som vydržala, potom som musela, ale normálne som mala strach ho prvý krát zodvihnúť na ruky...donia niekoho si zožeň, aby ti prišiel pomôcť, 12 kg je veru dosť...ja som tu tak isto sama, všetkých máme 100km od BA...no ale museli si to babky zariadiť, iné východisko nemali 😕

donia
23. jan 2010

Majula,
diky 🙂 Ja jdu prave k dr. pristi tyden, tak abych uz trosku dopredu vedela na co se pripravit. Musim se s nim domluvit co a jak a pak se podle toho zaridit. Tchyne (svokra 😉 ma sice cas, ale bydli az v Rakousku, takze taky to k nam nema za rohem ☹

lienkap
23. jan 2010

Ahojte, aj ja som dva mesiace po operácii žlčníka, malý mal dva mesiace, keď ma operovali. Mne pomáhala mamina a neskôr manžel, tiež som malého nedvíhala na ruky asi dva týždne. Ale najviac zo všetkého som rada, že som neprestala kojiť. Donia, držím palce, nemusíš sa ničoho báť.

donia
23. jan 2010

Holky, moc diky za rady i podporu 🙂

fiallinka
23. jan 2010

tak já jsem malého nezvedla asi jen týden (teda ne moc), pak už jsem začala naplno. Ale měl tehdy snad jen pět kilo, takže to nic nebylo... na ten týden si manžel vzal na mne neschopenku, jde to...

anky
23. jan 2010

holky, to je dobře, že jste to měli tak super 🙂 já díky sjetým svorkám málem zemřela ☹ dvě hodiny po operaci jsem frčela zpátky na sál a bylo to fakt za minutu dvanáct. Dostala jsem 7 transfuzí, ztratila jsem přes dva litry krve a zotavovala se v nemocnici přes 14 dní. Jizvu mám přes půlku břicha a teda dlouho to dost bolelo 😅

Ale tím nechci strašit, je to zákon schválnosti, na sálech jsem před mateřskou pracovala a prostě si to zdravoťák musí vyžrat 😉

syraell
24. jan 2010

majula
jo, jo, ted cekam druheho bobka - 5. mesic 😉

syraell
24. jan 2010

Zatim musim zatukat, obe tehotenstvi probihaji bez kolik, jenom jsem si vyzrala paradni nevolnosti v prvnim trimestru. Zlucnikem to ale nebylo, protoze jaterky byly v norme. Rika se, ze onemocneni, kterymi trpi tehule maji tendenci bud se priserne zhorsit, nebo naopak utlumi svoje projevy. Tak snad to utlumeni bude i muj pripad 😉
Mate nekdo tip na dobry spital na odneti celeho zlucniku v Praze a okoli? Moc diky!

giza
24. jan 2010

Majula, hlavne nejest hluposti na lacny zaludok alebo ked som dlho nejedla....mastne typu hranolky, rezne, len s velkou opatrnostou a nikdy nasilu, ci ked nemam chut....to iste i pecene kura, kacka, jelito, to su veci co si musim davat uz aj espumisan...stava sa ze aj paprika mi dokaze urobit zle alebo aj vino, alkohol okrem piva v kazdej forme....udene -to je logicke - proste vsetkeho co sa ma spravny zlcnikar vyhybat, tak to aj robim....vajicka mi problem nerobia, ale napriklad kvasnicova natierka, cerstvy chlieb ( aj kysnute cerstve kolace) - toho sa velmi bojim ale tak tazko odolavam, sama som prestala take piect prave pre tu velku chut a tazke odriekanie, ci naopak nasledky....

majula
25. jan 2010

Jeeeej, giza, však ty si toho toľko popísala ☹ no budem musieť zmeniť stravovacie návyky, lebo ak si zase pokazím žalúdok, trvá veľmi dlho, kým sa z toho dostanem a do toho sa mi už teda nechce ísť 😔
Ďakujem, idem si ešte raz prečítať tvoj príspevok, nech si to zapamätám 😅

majula
25. jan 2010

donia držím palce, nech to máš čo najskôr za sebou
syraell aj tebe, nech tehotenstvo prebehne bez komplikácií a aj ty to máš čo najskôr za sebou...inak máš pravdu s tými ťažkosťami v tehotenstve, mne tiež nebolo absolútne nič a pred tehotenstvom som vždy mala ťažkosti so žalúdkom...takžeeeee...uži si to a potom už tú operáciu nejako prežiješ, doma ťa budú čakať 2 pokladíky 😵

giza
26. jan 2010

Majula, ale to je velmi individualne - kazda sme jedinecna, mam komasku co nesmie to vajce, ale mne to napriklad nevadi...mnohym vadi aj len paprika v salate (v surovom stave) ale mne viac podusena..takze si to nepamataj..najdes si sama svoje co nemozes...odstupom casu....inak co tam pisem to su typicke dia zostavy pre zlcnikarov aj tych co pecen ocistuju.... 😉

donia
28. jan 2010

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla u obvodaka, domluvit podrobnosti ohledne te operace. Mam zadanku na aktualni sono zlucniku, tak uvidim jaky bude vysledek. Pak by se uz konkretne domlouvala ta operace. Rikal mi - v nemocnici tak 5-7 dni a pak 4-6 tydnu rekonvalescence. Ty prvni 2 tydny urcite nedoporucuje jakkoli malou zvedat ☹

lucinqa
9. feb 2010

Ahojte baby,
aj ja som sa priradila k tým, ktorí majú žlčové kamene. Po šiestich nenormálnych záchvatoch, z ktorých posledný trval takmer týždeň som sa urgente hlásila na príjme nemocnice, kde sa má pán doktor opýtal, či mám momentálne bolesti. Keďže mi predtým na chirurgii pichli injekciu od bolesti, mala som smolu, lebo bolesti prešli. Takže ma tento milý ujo doktor objednal o tri a pol mesiaca na operáciu /24.marca/. Medzitým som absolvovala kúru z čiernej reďkovky /dajú sa kúpiť ampulky z extrátu reďkovky/ okrem toho som si nasadila rowachol a febichol a zatiaľ mi ešte ani raz nebolo zle. U ľudí, ktorí majú kamienky malé, by vraj uvedené liečivá mali kamienky rozpustiť. Ale či to je pravda? Chcem sa opýtať tých, ktorí už na operácii boli, či pred operáciou absolvovali ešte kontrolné sono brucha. 🙂

donia
9. feb 2010

Ahojky,
tak ja jsem na to kontrolni sono objednana ted na patek. Tak uvidim co tam uvidi 😀
Loni jsem mela kamen 1,5 cm, tak mensi pry sam od sebe rozhodne nebude ☹
Proste operaci se chte nechte nevyhnu......

maruschka
10. feb 2010

lucinqua, ja som bola deň pred operáciou na sono..Inak, ak máš tie kamene aj malé a jednoducho sa ti neprepchajú cez žlčovod, tak môžeš piť litre reďkovky..nepomôže ti to..Určite ti budú robiť ešte sono. Lepšie je to vybrať a mať pokoj načisto.. 😉 😉 😉 😉 Mne tiež štátny doktor povedal, že operácia až o tri mesiace, skôr sa na radu nedostanem-ja už pomaly mŕtva, zvýšené pečeňové testy, schudnutá na kosť..Išla som súkromnému chirurgovi, ten ma vyšetril, zdvihol telefón, zavolal, poslal ma domov sa zbaliť a na druhý deň ráno som sa hlásila v súkromnej nemocnici. Ani doktorovi som nič nedávala, ani nikomu, že ma prednostne zobrali. Stačilo im iba ďakujem..A som mu vďačná doteraz, že ma nenechal sa trápiť.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

donia, aspoň si trošička oddýchneš, prečítaš knižku, pozrieš seriály. Skrátka budeš mať pár dní iba pre seba. 😉 😉 😉 😉

bezaz
10. feb 2010

luci ja som bola na sone 3tyzdne pred operaciou
nad statnym zariadenim som ani nerozmyslala
marus ze aky oddych? par dni pre seba 😀 na druhy den som sla domov, mlada ma uvidela a uz sa na mna splhala, nehovoriac o kojeni 😵

maruschka
10. feb 2010

bezaz, ja som tam bola štyri dni a keďže to je 40 km od nás, tak som zakázala akékoľvek návštevy.. 😉 😉 😉 Tak som iba oddychovala. 🙂 🙂 🙂

lucinqa
10. feb 2010

Ja mám z toho čakania ohromnú depku. Čím viac ma napadajú pesimistické myšlienky-či sa zobudím, čo moje deti a tak...Ale predpokladám, že všetky sme asi na tom rovnako. Môžete Bezaz a Maruschka prezradiť v akom neštátnom zariadení ste boli? A ako to je v takom prípade s doplácaním a tak🙂 Vďaka!

maruschka
10. feb 2010

lucinqa ja som bola v Púchove-ako sa tá nemocnica volá, tuším Zdravie, ale či ešte funguje neviem..Bol tam perfektný prístup od lekárov, sestričiek, od každého..Starostlivosť tiež super..Nedoplácala som ani korunu-ani u toho súkromného chirurga, ani tam v nemocnici-poisťovňu mám Všeobecnú..
Ak máš možnosť navštíviť nejakého súkromného chirurga, ktorý ti dokáže odporučiť aj inú nemocnicu,kde by si nečakala, tak bež tam-máš možnosť výberu.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Čím skôr to budeš mať za sebou, tým to bude lepšie aj pre teba, aj pre tvoju rodinu...A neboj sa, celá operácia trvá presne hodinu, prebudíš sa v pohode a o pár hodín budeš fit..Samozrejme tie pooperačné ranky-hlavne vnútorné bolia, ale je to normálna bolesť, žiadna obrovská, teda sa dá zvládnuť aj bez liekov-ja som ich po operácii odmietla.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lucinqa
10. feb 2010

Maruschka, veľka vďaka za povzbudenie, hneď sa mi lepšie dýcha. 😅 Už sa mi nechce dookola otravovať svoje okolie rečami o tom, ako sa bojím toho, čo ma čaká! Potom mám pocit, že si ma nik nevšíma, neľutuje 😝 a tak.. Chcem to už mať za sebou...

donia
10. feb 2010

Lucinqa, tak to ja mam presne opacny problem - bojim se, ze poradne neusnu 😀
Tak nam obema (a jiste i ostatnim maminam co je to ceka) drzim palce a budem si prubezne davat vedet, jo? 😉

bezaz
11. feb 2010

luci ja som bola v prievidzi, cibamed, maju aj web, termin mi dali o 3 tyzdne len preto, ze som mala medzi tym este statnicu, inak operuju skoro kazdy den, takze vedia ta zaradit dost rychlo.. nedoplacala som absolutne nic, je to vykon preplacany poistovnou 😉
a tiez som sa bala, sak prvy krat narkoza, ale nebolo to take strasne, az na to, ze som z narkozy cely den po operacii vracala, to bolo neprijemne, lebo som sa bala, ci mi nepraskne sitie, ako ma napinalo.. 😅

dusi
15. feb 2010

ahojte.tak uz mam operaciu za sebou,prebrala som sa o pol dvanastej rano (mala som sedemnast malych
kamiekov v zlcniku) .v nemocnici som si dobre "uzila", dovolenka to teda nebola,
som necakala ze to tak boli,ale najviac ma bolelo to lezanie na otrasnych starych posteliach,este aj s igelitom pod zadkom,bolo mi strasne teplo a islo mi chrbat utrhnut z toho ako som rovno lezala. do infuzii mi pichali lieky proti bolesti ale mala som pocit ze to nezabera...zaspat sa mi nedarilo, o polnoci doviezli na izbu nejaky urgentny pripad, ta babka tam suchotala az do druhej v noci.. mala som vydrzat 24h lezat po narkoze a vydrzat az do rana kym sa vymenia sestricky aby mi pomohli vstat z postele, no tak sa mi naliali prsia mliekom ze som uz citila ze ich mam ako kamene.. povedala som to sestricke a nastastie ma zdvihla sediet a mohla som odstrekovat, vtedy sa mi bolest chrbta uvolnila a uz bolo dobre..trochu som odstriekala ale zacala som pri tom zaspavat aj posediacky tak ma zase sestricka sklopila to takeho mierneho polosedu a dve hodinky som si pospala, rano o piatej uz nas budili a ja som vedela ze uz to nepotrva dlho kym sa prejdem k umyvadlu... ale inak sestericky aj lekari su v pohode strasne obetavi a mili ludia.

dusi
15. feb 2010

ked som sa vratila domov maly akosi nechcel cucat mliecko odomna, z flasky mu to islo lepsie, tak si trosku pohladoval a teraz uz pekne papa, tak som rada, dufam ze nam to este nejaky cas vydrzi...

maruschka
15. feb 2010

dusi tak paráda, máš to za sebou..A hlavne, že si neprišla o mlieko.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 A čo drobček, ako si poradili doma bez teba? 🙂

dusi
15. feb 2010

rano chodila k nam moja mama a doniesla cerstve kozie mlieko pre maleho a cely cas tu bola svokra, ta sa onho starala poobede a v noci ho mal manzel, ten mu chodil kazde dve hodiny varit nutrilon. maly je zlatucky usmievavy a kludny cloviecik, tak si to uzili vsetci styria spolu... maleho prehanalo z tych mliek, ale zvladli to. mala som pocit ze ma uz ani nepozna ked som sa vratila... v ten prvy den mi ho nosili na kojenie,aspon som nemusela odstrekovat...a stale som si hovorila ze nestratim mlieko a ze ho mam dost a ked sa vratim budem kojit dalej, proste som si to vsugerovavala a nepripustila som si ze ho mozem stratit..

maruschka
15. feb 2010

moja malá mala 7 mesiacov, keď som bola operovaná. Prišla som domov a malá ani obraz, ani zvuk. Bola som pre ňu cudzí človek ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Chvíľočku jej trvalo, aby si na mňa zvykla.. 😔 Naša tiež fičala na mlieku od kozy,umelé mlieka jej nerobili dobre a staršia dcéra tiež-umelé všetky vyvracala-vystriedali sme niekoľko a všetko išlo von.A tak sme zostali pri tomto prírodnom.. 😉 😉 😉 😉