Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

benne
17. okt 2010

@tinasc ved to, že také drobné a také záchvaty nepríjemné. So mnou v jeden den operovali ešte jednu pani, ona mala kamene 2, tiež žiadne veľké problémy, vyberali jej ich len preventívne, ale po operácii sa trápila viac. Mala si aj ty bolesti chrbta po operácii akoby od preležania? Mne aj strašne doškriabali hrdlo, 3 dni ma ešte potom bolelo 😠

tinasc
18. okt 2010

@benne no mňa operovali laparoskopicky, takže mňa po operácii a pri každom pohybe boleli rany. Tiež ma bolel chrbát, to od toho, že som musela celý deň a noc ležať. Tiež ma bolelo brucho a ramená, to bol pocit ako pri svalovici, to bolo tým, že pri operácii napúsťajú do brucha plyn, tak mi to vysvetlila sestra. Ale dávali mi injekcie od bolesti, tak potom to už bolo OK. Ale zase nejako pohodlne mi nebolo, vyspať som sa nemohla 2 noci, som bola rada, keď ma pustili z nemocnice.

benne
18. okt 2010

@tinasc ja som tiež myslela, že ma bolí chrbát od ležania, ale teraz mám skôr pocit, že to bolo z toho odobratia, lebo ma to bolelo presne tam, kde v tehotenstve. Ja som išla už na druhý den ráno sama na záchod a na obed nám dali najesť a hajde domov. Ja som tie noci po operácii zvládla v pohode, ale to preto, že som bola krátko po pôrode a bola som šťastná, že môžem spať a nie každé 2 hodiny vstávať. 😀 maleho si vzala k sebe moja mama na celý týžden

tinasc
18. okt 2010

no ten zvyšok dňa a noc keď som musela ležať bol pre mňa hrozný ☹ večer prišiel lekár, či som už bola na záchode, ja že nie a že musím ísť. Tak som volala sestru a ona ma hneď na záchod zobrala, tak som bola rada, že nemusím do misy 😀 inak na druhý deň povedali, že mám vstať tak som bola rada, že už nemusím ležať a prechádzala som sa a polihovala, sedela na striedačku. Na ďalší deň domov, tak už bola pohoda 🙂 ešte týždeň som spala na chrbte, potom som sa aj na bok odvážila otočiť.

benne
19. okt 2010

@tinasc to hej, to otáčanie bola sranda 😉 a najväčšia sranda bola, že pred operáciou sme mali doma krstiny. Vyvárala som, vypekala a nič som ani len do úst nemohla zobrať, všetko mm musel ochutnávať, 😎

tinasc
19. okt 2010

no tak ale teraz už je to dobré, už si budeš môcť dať 🙂 ale zase teraz treba držať diétu, no hrozné 😉

benne
19. okt 2010

@tinasc no, ale mne teda akákoľvek diéta môže len prospieť 😀 😀 😀

tinasc
19. okt 2010

@benne mne tiež neuškodí, len prospeje 😀

benne
19. okt 2010

@tinasc mať tak ešte pevnú vôľu, hned mi tie čipsy zhorkli v ústach ☹

tinasc
19. okt 2010

@benne ty ješ čipsy? 🙂 aj ja by som si dala, len na to som sa ešte nedala 😉

benne
19. okt 2010

@tinasc jojoj, ja som už 5 mesiacov po 😉 ja už som mala ja rezen a hlavne šošovicovú, a uhorkový šalát, to mi teda vadilo nejesť

tinasc
19. okt 2010

jaaaj to uteká, ja budem v piatok už mesiac po operácii... si ešte spomínam, že ako som sa chystala a bála 🙂 a už je po tom... no uhorkový som si už dala aj ja 😔 juj a dala by som si aj rezeň...

benne
19. okt 2010

@tinasc no, len vydrž. Ja som sa po op.pýtala obvodného, že dokedy držať dietu. Ten na mna pozrel, že (schudnúť mi treba) čo také chcem jesť, že sa ho pýtam, že už nemôžem vydržať. Mna hned napadol rezen (zakázané najviac chutí), ale som mu povedala, že fazuľu, šošovicu, celozrné pečivo a pritom sú to veci, na ktoré som si v tehu dosť navykla, lebo som musela držať dia diétu 🙄 no a on povedal, že dva mesiace držať, tak to som dodržala. Inak, ja som napríklad prvý záchvat silný dostala z cornflakesov s mliekom!

benne
19. okt 2010

Ej veru, aj ja som sa bála, v živote mi ani nohu nedávali do sadry, žiadna anestéza, ved mi aj na predoperačných vyšetreniach anesteziolog vravel, že už mám vek na to, aby som mala niečo za sebou 😀 😀 a na stole pred uspatím som sa triasla ako osika, ešte že som bola holá a mohla povedať, že to z chladu ... no a na viac si nespomínam 😅

tinasc
19. okt 2010

predpokladám, že si ho dostala ešte vtedy keď si žlčník mala... no tak ešte mesiac... ufffff... ja som z toho zakázaného len tak sem tam zobla... však som slintala 😀 ...

tinasc
19. okt 2010

@benne ja som našťastie tiež nič nevedela, čo sa so mnou dialo a chvalabohu 🙂 keď som vyliezla na ten stôl, tak ma napojili na monitor, dali rukáv na meranie tlaku, pichol injekciu a viac neviem 🙂

benne
19. okt 2010

@tinasc však? a potom ma nejaký blázon budil, ked sa mi tak dobre spalo. ale doteraz rozmýšlam, ako ma preložili na vozík, ved ja sama som ťažká a ešte v narkoze :D

benne
19. okt 2010

@tinasc keby sme zo zakázaného vždy lentak zobli, mohli sme žlčníky ešte mať 😎

tinasc
19. okt 2010

@benne no tak nad tým som rozmýšľala aj ja, ako som sa dostala z toho stola na posteľ 😀 ale radšej som nepátrala lebo to muselo vyzerať veľmi komicky ako sa so mnou teperili 😀 🙂

tinasc
19. okt 2010

@benne tak to je pravda, inak moja babka tá žlčník nemá už ako dlho a diétu vôbec nedodržiavala, najradšej má rezne a oškvarky 😀 ťažkú hlavu si z toho nerobí 🙂

benne
19. okt 2010

@tinasc no ved mne všetci vraveli, ako mi bude dobre, že konečne bez strachu všetko môžem jesť. švagriná tá máva záchvaty a nič v žlčníku nemá, tak jej ho ani nevyberu a musí dávať pozor.

tinasc
19. okt 2010

@benne ale ty už teraz nemáš bolesti však? či sa ešte také podobné záchvatu môžu objaviť aj po vybratí žlčníka?

benne
19. okt 2010

@tinasc ved to som bola prekvapená, z času na čas, ked viac toho nezdravého zjem, tak mám bolesti v tom mieste. Ale to sú len také - fantómové, ani sa pri tom po zemi nezvíjam a samé odoznejú ani neviem ako, tak si dávam pozor. Striedmo jem a vyhýbam sa hlavne potravinám, ktoré mi škodili. Mne z rezna, či vyprážaného nikdy nebolo zle. Skôr z maku, keksov, cornflakesov a to som na nich v tehotenstve fičala - strašnú chuť som mala (na tie lupienky), aj na mak, aj na keksy.

tinasc
19. okt 2010

@benne ja len dúfam, že sa už nedajú privodiť nejaké komplikácie bez žlčníka, či ešte nejaké hrozia? musli s mliekom mám aj ja rada, to som si minule dala na raňajky 😖 ale mne tiež predtým nič nebolo z jedla.

sven
22. okt 2010

holky, potřebuju povzbudit - žlučník mě chytil před měsícem - už jsem to psala o stránku před - ucpaný žlučovod, zánět žlučníku, takže 6 dní nemocnice, ERCP. Operaci jsem odmítla zatím kvůli tomu, že mám malého prcka a kojím. No ale měsíc se s měsícem sešel, je mi zas zle, včera jsem byla na pohotovosti, píchli Buscopan na uvolnění, leduju břicho, ale popravdě už nemůžu. Skoro nežeru, dole mám za ten měsíc asi 6 kilo, jsem k smrti unavená, takže jsem se rozhodla pod tu kudlu jít dřív, než jsem měla v plánu (až skončím s kojením), protože kdyby to takhle mělo jít dál, tak o to mlíko stejně přijdu a složím se.
Je tu některá, která dokázala plně kojit i po operaci? A jak to probíhalo? Co jste mohli za léky atd.?
Díky moc za odpověď.

tinasc
24. okt 2010

@sven s kojením Ti neviem poradiť, nakoľko ja už mám babu veľkú 🙂 ale čo sa týka operácie, určite ju neodkladaj, nech sa Ti uľaví... držím Ti palce, aby Ti operácia dopadla dobre a aby aj drobček bol spokojný 🙂

briketa
24. okt 2010

@sven operaciu ti budu robit laparoskopicky, nie? tu si v nemocnici len jeden den a co sa tyka liekov potom iba na bolest. bez toho sa da prezit, ked to robis koli dietatku. budes si odsavat kym nebudes zahojena cca tyzden a potom pokracovat normalne v kojeni.

janka79
27. okt 2010

@sven ja som bola na operacii, ked mala dcera 4 mesiace...o mlieko som v nemocnici prisla, ale za tyzden mi nabehlo znovu, lebo som ju prikladala vzdy ked mala papat...a dojcime doteraz 🙂
ja by som na tvojom mieste sla na operaciu cim skor...v bolestiach sa fakt neda o to dieta poriadne starat, clovek ma co robit so sebou...a ak o to mlieko v nemocnici prides ako ja, tak podla mna si ho babo naspat roztaha...je skoda prestat s dojcenim

miska246
30. okt 2010

@sven Ahoj, tak ja som prisla z nemocky tento pondelok... Operovali ma v stredu, operacia bola trosku zaberak, zlcnik som mala zapaleny, mala som porobene zrasty... V nemocnici som mliecko odstriekavala do flasiek a brali ho malej. Po operacii som sa vecer odstriekala a mliecko vyliala... Po operacii mi dali niekolko infuzii(asi 3) s Novalginom od bolesti a potom mi kazali si pytat podla potreby. Ja som si nepytala ani raz, koli malej 😉 Dalo sa to vydrzat, len mi strasne vadil dren... V nedelu rano mi ho vytiahli, au au. Dalo sa to zvladnut, sice som si aj poplakala ☹ ☹ ☹ za malou, ale som stastna ze to mam uz za sebou. 🙂 A kojime stale, sice este nemam tolko mliecka ako pred operaciou, ale verim, ze to sa raz dva upravi...

sven
5. nov 2010

ahoj holky, tak se hlásím nyní už též bez žlučníku. Jak jsem tu v pátek 22. psala, tak nakonec v sobotu jsem jela na pohotovost, protože už se to fakt nedalo, bylo to docela drámo - chirurgie bez doktora - všichni operovali akutně, takže mě vzali na interně, tam dali kapačku Buscopanu - absolutně nezabral, vzali to přes sono a pak rovnou na lůžko, když pak večer přišel doktor, to už mi bylo fest zle, tak řekl, že je to na Dolsin (opiát), takže nesmím kojit. Tak prcka odvezli domů a já byla na kapačce - naštěstí se mi po ní ulevilo. V pondělí jsem neměla jíst, pít, kdyby bylo místo na operaci, bohužel nebylo, tak udělali aspoň předoperační vyšetření s tím, že není s čím otálet a žlučník musí pryč. V noci na úterý jsem dostala horečky, takže jsem dostala ATB, do toho se mi propíchla kanyla někam ven do ruky, takže mi infuze natekla mimo žílu, takže mě v noci napichovali novou do ruky k zápěstí, v úterý že teda asi bude operace, pak zas že nebude, pak nakonec teda že nemám jíst a v 11:12 už jsem byla ve výtahu na operaci. Naštěstí kojím, hurá, tak snad nám to vydrží.