Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

tinasc
3. sep 2010

ahojte ,tiež pôjdem na operáciu, koncom mesiaca. Chcela by som sa len opýtať ako dlho trvala narkóza (teda od momentu uspatia až po prebratie, ak sa pamätáte 🙂 ) a či viete ako dlho trvala operácia (idem laparoskopicky). Trošku mám strach, predsa je to len úplná narkóza, takže nejaké obavy tu sú.

janka79
4. sep 2010

@nanula1108 super, ze to uz budes mat za sebou...drz sa...ak by ti mlieko odislo, malu si po navrate prikladaj vzdy ked bude mat papat, ono by sa malo rozbehnut znova

@tinasc ja si to uz nepamatam

sofik
4. sep 2010

baby tak vám držím palce aby oparácie dobre dopadli, ja to zatiaľ odkladám aj ked sa trápim niekedy s bolesťami ☹

tinasc
4. sep 2010

@janka79 škoda, že si to už nepamätáš, ja sa nebojím operácie, iba tej narkózy, však predsa stať sa môže všeličo... už aby som to mala za sebou... ja som zatiaľ bolesti ani záchvaty ešte nedostala, preto doktorka povedala, že by bolo najlepšie dať kamene von kým nie sú komplikácie...

tinasc
4. sep 2010

a ešte by ma zaujímalo, ako ste sa cítili po narkóze, dík.

janka79
4. sep 2010

@tinasc po narkoze som sa citila velmi dobre, prebrala som sa akokeby zo spanku...ked som si uvedomila,ze je po, bola som stastna, ze sa uz nebudem musiet bat zachvatu...potom som do dalsieho dna skoro stale spala...bolest som necitila, zrejme mi cosi davali...inak pred operaciou davaju vecer lieky na spanie, ak by si bola velmi nervozna a nemohla zaspat, ale ja som si ich nedavala...sice som sa bala, ale hlavne som to chcela uz mat za sebou...a pred operaciou ti pichnu injekciu, takze si ani nebudes pamatat ako si dosla na salu...teda ja si to vobec nepamatam

tinasc
5. sep 2010

@janka79 a ty si už pred operáciou mávala záchvaty? a robili ti to laparoskopicky? a kedy ti to robili?

robo321
5. sep 2010

@tinasc

caute, ja som bol na operacii pred necelym tyzdom. strach som v celku nemal len sa mi nechcelo ostavat v nemocnici. u mna to bolo od uspatia do zobudenia cca 2-3 hod. ked som sa zobudil tak som bol uplne ok, ziadne bolesti nic, len sesticka za mnou chodila aby som este spal 🙂 potom ma previezli na izbu a tam som tiez nespal. potom som bol v nemocnici este dalsi den to mi uz ale vraveli aby som nelezal tak som cely den behal po chodbach a dalsi den rano domov 🙂 tak dufam ze u teba to bude podobne

tinasc
6. sep 2010

@robo321 dík moc za informácie... a ešte by ma zaujímalo ako pacienta pripravujú už priamo na operačke... som zvedavá 😉 🙂

robo321
6. sep 2010

@tinasc
no tak to neviem, doviezli ma na mojej posteli tak som si musel prelahnut na tu ich, dali mi masku na nos na dychanie a potom som sa uz zobudil v tej pooperacnej miestnosti.

tinasc
6. sep 2010

@robo321 tak to je ten lepší prípad, dík za odpoveď 🙂

mikita4
6. sep 2010

@nanula1108 Ahoj tak držím palce,trochu aj závidím lebo mna to ešte len čaká a mám strach neuveritelný.Tie obavy o moje deti mám aj ja a dúfam tiež že po tej operácií sa mi zmení život k lepšiemu.Potom odp. aké to bolo... 😉

janka79
12. sep 2010

@tinasc tesne pred operaciou som zachvaty nemala, mala som to ukludnene vdaka diete...operovali ma laparoskopicky vlani koncom novembra

katarina104
18. sep 2010

ahojte môžte mi poradiť? v januári som bola na operáciu žlčníka, teraz asi 2 týždne ma tlačí pod rebrom, tak isto ako deď som mala kamene, ale veď žlčník už nemám, čo to môže byť,v priebehu týždňa idem na ultrazvuk,bojím sa! 😒

sunea
18. sep 2010

@mikita4 Nemaj strach, ja som bola na operacii, ked mal syn 10 mesiacov. Som rada, ze som sa odhodlala, bolo to uplne v pohode (laparo)! Stoji to za to. Ja uz nemam stresy, ze ma chyti zachvat niekde vonku, alebo doma so synom, lebo ked ma to draplo, tak mi bolo na odpadnutie a musela som lezat na zemi s vylozenymi nohami a myslela som, ze udrela moja posledna hodina

mikita4
18. sep 2010

Ahoj, dakujem za povzbudenie,už rátam hodiny kedy tam pojdem 23.9.(zachvílu),presne aj ja mávam také stresy že čo ked ma to zase chytí lebo vtedy mi bolo tiež na odpadnutie,vracala som aj hnačku som mala ja som myslela že to je brušná chrípka ale toto bolo 100krát horšie a ležala som v kúpelni na zemi,ale zážitok na celý život 😖
Už aj predooperačné mám za sebou tak dúfam že to dobre dopadne! A hlavne deti aby to zvládli lebo tolko dní som bez nich ešte nebola teda vobec som nebola preč 😢 Ale dúfam že potom si budem moct dat aj niečo iné na jedenie ako presnidávka,ryža,mrkva a varené maso lebo lezie mi to hore krkom 😝

mikita4
18. sep 2010

@sunea ahoj napísala som ti na túto stránku a zabudla som tam dat tvoje meno tak tá správa je určená pre teba.dakujem 😉

sunea
19. sep 2010

@mikita4 Dakujem 🙂 Po operacii budes musiet drzat 2 mesiace netukovu dietu (ale nebudes moct ani slivky, cucoriedky, ziadna cokolada apod.), ale fakt je to v pohode, da sa to zvladnut. Ja som to vydrzala a teraz si obcas dam aj nieco vysmazane, bez problemov. Deti to zvladnu, su adaptabilnejsie ako dospeli! 😉

miska246
21. sep 2010

Ahojte, ja sa idem na operaciu zlcnika objednat zajtra. Nie je tu nahodou nejaka mamina co koji? Ja malu kojim a strasne sa bojim, ze stratim mlieko...

klementina
21. sep 2010

ahojte, ja som sa dnes vratila z nemocnice, ale neoperovali ma, lebo som mala zapal zlcnika -som to odkladala pol roka tiez kvoli kojeniu - a brala som infuzky a anibiotika, pri ktorych sa nesmie kojit, tak som malu takto nasilne odstavila. ale zvladla to v pohode.
miska246 radcsej chod na tu operaciu teraz, nech sa ti to neskomplikuje ako mne. podla mna ti dovolia aj malu kojit, aspon tam kde som bola ja by s tim problem nemali. ten prvy den tam aj tak s tebou nic nerobia-tak ti ju kludne moze muz nosit na kojenie, vecer ju dokrmi UM, v den operacie si asi odstriekas a vyhodis mliecko a na ten treti a stvrty den ti ju uz moze zase nosit na kojenie. aspon tak si myslim, ved sa popytaj, ale ku mne boli vsetci hrozne mily, a snazili sa vyjst mi v ustreti aj to aby mi mliecko ostalo, ale aj tak som uz chcela malu odstavit, tak som to uz ani neriesila.

tinasc
21. sep 2010

ahojte, všetkým ktorí sa chystajú na operáciu držím palce. Ozaj tie ktoré ste už operáciu absolvovali... viem, že žena nesmie mať menštruáciu keď ju budú operovať... ale ako to je potom? teda myslím, môžem ju dostať napr. deň po operácii?? lebo vychádza mi to dosť na tesno, cyklus mám nepravidelný, vychádza mi to tak dva dni po operácii... čo myslíte mám sa radšej preobjednať??? dík.

tinasc
21. sep 2010

@klementina a kde si bola v nemocnici?

sunea
22. sep 2010

@tinasc Ahoj, ja zijem v Brne. Vsetci mozni dr. aj znami mi to vraveli, ze ked ma zena menzes, na operaciu nemozes. Ked som prisla do nemocnice, kde som bola na operaciu objednana, mala som menzes 5. den a oni ze v pohode, ze to nevadi. Tak ma operovali. Moze byt problem v tom,ze pred operaciou dostavas lieky na riedenie krvi,takze mozes krvacat silnejsie. Ja som s tym nemala problem. Ak by to nevadilo (menzes), vezmi si tampony so sebou. Ked ta operuju,tak musis byt naha, ale ked si do nejakeho sacku s menom hodis tampony alebo par vloziek (pripadne aj jedny gatky), a poprosis ich, ci by ti to nevzali na pooperacne, myslim, ze neodmietnu. Tu si este 24 h po operacii na JISke, potom ides uz na normalne oddelenie. Na JISke si bud tampon vymenis, alebo len vyberies a supnes si vlozku.

sunea
22. sep 2010

@tinasc a ked dostanes menzes den po operacii, tak to nevadi, vacsinou uz na 2. den aj tak musis co najviac chodit a sprchovat si spodok tiez mozes bez problemov. Drzim palce 🙂

bezaz
22. sep 2010

@klementina preboha, co s tebou chcu robit tak dlho v nemocke?? si to ani neviem predstavit 😲 😲 😲 ja som bola na jednodnovke, rano na 7 ma prijali a druhy den o 8 som uz bola doma 😅 urcite to je lepsie, ako byt 4dni v nemocke
mlieko som si odstriekala na druhy den rano, to som vyliala a potom poobede som uz normalne dojcila
a k tomu menzesu, so mnou bola babenka, co mala akurat 2. ci 3. den a operovali ju v pohodke

tinasc
22. sep 2010

@sunea dík za informáciu, mne to vychádza fakt dosť na tesno, asi jeden alebo dva dni po operácii, teda ak ma zoberú ako povedali... ale počítam radšej ten jeden deň po... neviem ako dlho trvá zákrok a narkóza, tak dúfam, že sa to stihne a počas operácie nedostanem 😝 ...nechcem sa dať preobjednať, lebo dlho som so sebou bojovala, aby som sa vôbec odhodlala a nechcem to nejako odďalovať...

jojka120
22. sep 2010

@miska246 ahoj, ja by som len chcela vediet, kde si sa objednala na operaciu, lebo ja idem objednat mojho mm a neviem kde. doktor na gastre nam povedal, ze ho mozem objednat v kubine, trstenej alebo aj v rbk 😨

klementina
22. sep 2010

tinasc ja som bola u milosrdnych -(inak uz som tu dlho nebola na MK a neviem ako sa dava ten zavinac s menom, aby sa ti to objavilo v tej sprave-tak pisem len obycajne)- a tam to normalne robia vsetkym tak, ze su hospitalizovany styri dni, ten prvy den je asi fakt zbytocny, ale den po operacii sa mi zda rozumne tam ostat - predsa len je to operacia a nevies co sa moze stat- a na treti den uz rano pustaju domov-tak sa mi to nezda nejaky velmi dlhy cas.
bezaz ty si kde bola?

tinasc
22. sep 2010

@klementina ja idem tiež k milosrdným

klementina
22. sep 2010

tinasc - tak to bud kludna, je to tam dobre, sestricky su velmi mile a ochotne aj prijemne prostredie.
a ak dostanes menzes den po operacii tak to je v pohode, lebo to uz budes chodit sama. ja som tam prelezala dve operacie mojich spolubyvajucich a asi o deviatej ich odviezli na salu a o pol dvanastej boli spat. cely den lezali a az rano mohli vstat z postele. ale obidve hovorili, ze je to v pohode, ziadne velke bolesti. tak sa potom ozvi, ako si dopadla ty. mna to caka az o dva mesiace.