Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

luboslava31
5. dec 2010

@tinasc aako sa teraz citis,nemavas uz bolesti?kolko si po operacii pn?Bojim sa ako to zvladnem pri dvoch malych detoch,domacnost...atd...

luboslava31
5. dec 2010

@luboslava31 ak som spravne citala operovali ta u milosrdnych?Ja tam chodim ku gastro,tak rozmyslam kde v blave sa dam operovat.

tinasc
6. dec 2010

@luboslava31 teraz sa cítim dobre, bolesti už nemávam 🙂 len ma občas na pravo pod rebrom pichne 😉 po operácii som oddychovala iba pár dní, potom som sa musela už aj malej venovať 😉 pomaličky potom aj domácnosti... skús si na prvé dni, keď prídeš z nemocnice dohodnúť pomoc, neskôr to už pomaličky pôjde 🙂 však sama budeš cítiť, ako budeš vládať 🙂 operovali ma u milosrdných, bola som spokojná a bola som rada, že ma tak rýchlo objednali a operovali 🙂

gucz
6. dec 2010

ahojte maminky

aj ja som absolvovala operáciu žlčníka laparoskopicky. Malý Miško mal vtedy 4,5 mesiaca a bol plne kojený. A kojím doteraz a aj ešte dlho asi budem 😀 , synček je taký cecúšik. Ja som mala záchvaty žlčínka slabšie cez druhé tehotenstvo - myslela som že je to od žalúdka. Po narodení malého bol chvíľočku kľud, no potom som mala 9 záchvatov behom dvoch mesiacov. Posledný mesiac som jedla už len suché rohlíky a sucháre, zo všetkého iného mi bolo zle. Schudla som riadne, no tesne pred operáciou som už záchvat mala aj nalačno ☹
Po operácii je mi super, nemám nijaké následky, už je to pol roka. Tri mesiace som dodržiavala diétu a potom som pomaličky začala jesť opatrne všetko. No a nič mi nerobí problém.

A mám dve malé deti a starostlivosť o ne sa dala po operácii zvládnuť. Síce ma bolelo asi týždeň brucho (ako svaly pri napínaní - sadaní), ale inak fajn

luboslava31
8. dec 2010

@tinasc a MOZEM SA SPYTAT U KOHO SI BOLA U CHIRURGA?MYSLIM NA AMBULANCII.NECAKALA SI DLHO NA OPERACIU,ZA KOLKO TA OBJEDNALI?JA BY SOM ISLA ALE AZ PO NOVOM ROKU,AJ KED TO BUDE BLBE LEBO AKURAT 3.1 MAM NASTUP DO PRACE PO 6 ROCNEJ MATERSKEJ,ALE CHCEM SI ODKRUTIT OPERACIU A POTOM BY SOM UZ NASTUPILA DO PRACE,NECH MAM POKOJ.nIE ZE NASTUPIM A POTOM VYPADNEM NA PN,MOJA MAMA BOLA 6 TYZDNOV PN.TAK SA MAM NACO "TESIT"....

tinasc
8. dec 2010

@luboslava31 ja neviem u koho som bola, lebo dole na chir. ambulancii bol vždy niekto iný, takže nebola som u nikoho konkrétneho, jeden deň ma vyšetril jeden, potom som prišla opäť bol tam primár, nakoniec doktorka, ktorá mi vypísala lístok na operáciu. Takže niekto ťa určite pošle 🙂 Teraz si nie som istá koľko budeš čakať na operáciu, dúfam, že to u teba bude rýchlo. Na operáciu som čakala asi 3 týždne od objednania. Inak 6 týždňov pn by si nemala byť, po laparke určite nie, mňa to bolelo ako píše vyššie gucz asi týždeň pri pohybe, do vybratia stehov som bola už skoro úplne fit. Treba sa potom pomaly zaťažovať, sama budeš vedieť koľko zvládneš. Tak držím palce aby operácia dopadla dobre 🙂

luboslava31
9. dec 2010

@tinasc dakujem za podporu,zajtra idem ku obvodnej si po "papierik na chirurgiu"uvidim ci pojdem k milosrdnym alebo na Kramare,ma niekto tu skusenosti s kramarmi a ak ano akeho doktora.?dakujem za kazde info.Dam vediet ako som dopadla.

momoyka
13. dec 2010

ahojte, tak sa hlasim, pooperovana, vylezana z nemocky, dnes ma pustili...
nakoniec to bolo klasicky, este aj s reviziou zlcovodov, a vyvodom 14 dni.... ale je to za nami, a ja sa uz tesim s detickami doma...

momoyka
13. dec 2010

teraz mam zas dilemu, ako mam narabat s miminkom, ma cca 6,5 kg, ako ho kojit a tak podobne...
teda uz viete, ze zatial sme to ustali s kojenim....

pipiii
14. dec 2010

ahojky holky tak pisu s odstupem..v kvetnu jsem byla na operaci zlucniku... porad me trapily prujmy, bolesti bricha a r´ted mi kamoska doporucila pripravek Emulips, ktery nahradi zluc a je to uzasny,...mam o 100% lepsi zazivani a je mi opravdu mnohem lepe!!! zkjuste se na nej juknout..ja si dam pri kazdem obede 7 kapicek a neexistuje abych hned bezela na wc jak tomu doposud bohuzel bylo :-/

luboslava31
16. dec 2010

Takze baby vcera som absolvovala chiru 😢 a termin mam na 16.1.2011 to mi ten rok pekne zacne,no ale este musim absolvovat usg zlcnika na funkcne vysetrenie,nakolko mi povedali ze tie moje bolesti sice nie su typicke pre zlcnik,ale zlcnik mi moze sposobovat problemy a tym ja tie bolesti pankreasu,hnacky ,krce atd ☹ .Som objednana na Kramaroch,takze ma este cakaju behacky na predoperacne vysetrenia,to budu mat v robote zo mna radost vraciam sa po siestich rokoch spat do prace a hned vypadnem na operaciu a Pn.No clovek si nevybera,nie?Tak pekne sviatky a baby drzte sa.Ak bol niekto operovany na Kramaroch prosim ozvite sa ze ako to tam chodi.Dakujem Kolko ste boli v nemocnici pri laparoskopii?
🙂 😢

tinasc
17. dec 2010

@luboslava31 no tak to dlho nebudeš čakať na operáciu, to je za chvíľku 🙂 no tie behačky po vyšetreniach nie sú nič moc, ale za chvíľku budeš mať po tom. Tak prajem bezproblémový priebeh operácie 🙂

lenka023
21. dec 2010

Ahojte. Tiež mám problémy so žlčníkom, pred mesiacom mi zistili kamienky, keď sme boli na pohotovosti, lebo od bolesti som sa už nemohla ani narovnať. Zle mi síce bolo niekoľkokrát už aj asi 3 týždne predtým, len som nevedela, že to je žlčník. Mám 2,5 mes. dievčatko, ktoré je plne kojené. Keď som však mala pred týždňom 7 hodinový záchvat, tak som sa rozhodla ísť na operáciu. Zatiaľ držím žlčníkovú diétu a začala som zbierať mliečko do mrazáku. Po prečítaní vašich príspevkov som o čosi kľudnejšia, že sa to dá zvládnuť aj s tým kojením. Dnes som volala chirurgovi, že sa chcem o tom poradiť a objednať, ale už nerobia, tak mám prísť 3.1. Všetkým, ktoré to čaká držím palce a ostatným ďakujem za povzbudzujúce príspevky... 🙂

sunea
21. dec 2010

@lenka023 Lenka, budeme ti drzat palce. Stoji to za to ist na operaciu, lebo nikdy nevies, kedy ta zachvat chyti, v MHD, ked si s malou sama doma apod. Mna ked to chytilo, musela som len lezat na zemi s vyvysenymi nohami, inak by som odpadla a bolo mi zle, syn mal vtedy 8 mesiacov. Na operaciu som isla a nelutujem absolutne.

momoyka
27. dec 2010

@lenka023, urcite chod, vrelo odporucam cim skor, ja som lezala dva tyzdne v nemocke, a vydrzali sme to aj s kojenim, maly mal 2 mesiace a 1 tyzden... operovali ma klasicky, po styroch dnoch mi manzel zacal nosit maleho do nemocky na kojenie... a zvladli sme to, a ja som stastna ako blcha, plne sa kojime a ja uz nemam zlcnik... krajsie darceky vianocne som si ani nemohla priat...

pet81
27. dec 2010

Ahojky holky, tak už jsem po operaci skoro tři týdny a doufám, že už mě nikdy nepotká žádný záchvat 🙂, dietu držím a docela jsem si na ní zvykla, možná, že mě motivuje i to, že jsem od listopadu do teďka zhubla už 17 kg. Holky, kdy jste začaly zkoušet jíst i jiná jídla, než ty co jsou dovolená při žlučníkové dietě?

sunea
27. dec 2010

@pet81 ja som skusala az po 2 mesiacoch, drzala som to poctivo. Ale inak asi 2 dni po operacii sme spolu so spolupacientkoch kazda sfutrovali cele Tofifee a chodili sme do bufetu na tatranky..no a potom nam dali ten zoznam o zlcnikovej diete...a tak 🙂 Vsetko v pohode, ziadne problemy. Ale inak ja nejem cervene maso uz 14 rokov, alkohol nepijem ziadny, ani pripitky, nic, tucne jedla nemam rada, takze ani som moc nemala problem prejst na normalnu stravu. Skor som mala problem, ze mi niektore jedla uz po tych 2 mesiacoch postu proste nechutili, ked som ich 2 mesiace nejedla, a nechutia mi az doteraz.

martina1206
5. jan 2011

Ahojte, tak som sa aj ja dnes rozhodla pre operáciu. Tiež som váhala či áno alebo nie, ale kto zažil žlč. záchvat tak vie čo to je. Od jari 2010 som mala pokoj od záchvatov ale v decembri sa objavili znova, skončila som na pohotovosti, tak som sa odhodlala ísť k doktorke. V pondelok 3.1. 2011 som bola na sono, kde mi našli kamienky a dnes som si obehala doktorov a objednali ma na 14.2. 2011. Som rada, že je to celkom skoro 🙂, bo sa mám v apríli vrátiť do roboty po RD, tak sa hádam dám dokopy. Máte niekto skúsenosti s chirurgiu v Trenčianskej nemocnici???

pet81
6. jan 2011

@martina1206 Ahojky, tak to si dobře udělala, že ses rozhodla jít na operaci, já už jí mám taky za sebou, byla jsem v prosinci. Ty bolesti jsou opravdu hrozné, taky jsem zkončila na pohotovosti. Držím ti palce, ať je všechno v pořádku. 🙂

luboslava31
8. jan 2011

@martina1206 Ahoj som asi na tom tak isto ako ty.ibaze na operaciu idem 17.1.2011 ,ale ledva cakam,dnes ma opat chytili bolesti.,tak to dufam vydrzim,tiez som teraz tento tyzden nastupila po rd do roboty a hned idem na pn,ale clovek si nevybera,ked nas to trapi,tak sa drz a hlavne vydrz to do toho februara.Aj ked mam strach z tej operacie dufam ze potom nam uz bude lepsie a tie stavy sa nebudu.Baby drzte sa vsetky,ved zdravie mame len jedno.

martina1206
8. jan 2011

@luboslava31 tak držím palce, mne doktorka dala na výber, bud budem čakať, že sa to niekedy objavý, alebo sa toho zbavím operáciu... a preto, že po nástupe do práce budem chodiť na služobky do cudziny, nie je o čom rozmýšľať. Len sa bojím tej narkózy.

lenka0710
17. jan 2011

Ahojte, no aj mne zistili kamene,veľa malých...mavala som dost koliky, teraz som na diete. Mám 3medacnu malú a bojím sa ísť na operáciu aby som nestratila mlieko- vobec sa neviem rozhodnúť či počkať aby mala mím polroka prip rok alebo ísť uz teraz...ešte k tomu mám aj zapaleny žalúdok...neviete či to môže mat nejak vplyv na kvalitu mliecka? Či uz ten zápal žalúdka alebo kamene...?
Inak mne na koliky pomohlo vždy sa len vyvracat, nic ine, neznášam to:-/

dusi
18. jan 2011

@lenka0710 skus si precitat co najviac z tejto diskusie dozadu

luboslava31
21. jan 2011

Takze so, spat a cerstvo 4 dni po operacii,zotavujem sa doma baby ako dlho vas to bolelo? 😒 Ja zatial fungujem na ibalginoch,akonahle ubehne 6 hodin od podania,tak ma to vo vnutri bolí,nechcem fungovat na liekoch,ale zatial to nejde.Setrim sa ako sa len da.Inac som rada ze som uz po...nikomu to nezavidim koho to caka.Narkozy sa nemusis bat,Ja som skor nezniesla ten pocit pred operaciou,boli to strasne hodiny cakania,cela rozklepana.Co take ste si baby varievali,ja som sice aj pred operaciou uz rok drzala dietu,ale teraz sa nejako bojim aby ma to nebolelo.Kedy ste zacali jest tvrdy syr?Nasla som par diet a le syr tam nie je.pozdravujem vsetky odzlcnikovane.Ozaj mali ste rany kym ste mali stehy prelepene,alebo nie? 😖

rosannar
22. jan 2011

ahojte, ja sa chystám v pondelok na operáciu. v novembri, ked mal malý len mesiac ma brala sanitka v hrozných krčoch, a to som už tri dni predtým nič nejedla. Mala som velmi silný zápal a tak som sa rozhodla ísť hned na operáciu, prvý termín som mala 10.01. lenže som po vianociach ochorela a anesteziolog mi operáciu neodporučil tak som si to preložila. Našťastie už nekojím. Malý má teraz 3,5 mesiaca ale bojím sa toho, že nezvládnem ten čas bez neho, už teraz sa zdržiavam aby som neplakala lebo ho 3 dni nevidieť je ako večnosť. Už túto noc sa mi snívalo aj s operáciou, že som si nepamätala že kedy ma uspali, už som sa len prebrala s tromi ranami na bruchu...
zajtra večer nastupujem do nemocnice a mám strach, je to len operácia žlčníka ale môžu nastať aj komplikácie..
chcela som sa spýtať, ako dlho ste mali stehy, kedy vám ich vyberali? a kedy ste už mohli dvíhať aj vašich drobcov? dakujem...

benne
22. jan 2011

@rosannar Hmm.. ja som sa po operácii cítila veľmi dobre, ja som ale nemala zápal, len drobné kamienky. Syn mal 7 týždnov, po operácii si ho k sebe vzala mama na týžden, starala sa onho a ja som ležala a liečila sa... po tom týždni som sa onho už normálne starala, akurát mi ho mama ešte chodievala kúpať... ale čoskoro som bola úplne fit. Myslím, že po operácii to každá cíti, či už môže, či nie.. Rany som nechávala prelepené až do vyberania stehov, tuším to bolo týžden po operácii, čo mi ich vyťahovali.. každý den som si dávala čistú gázu a striekala som si to detttolom... pri vyberaní stehov som sa pýtala, kedy sa budem môcť sprchovať, lebo to bolo to, čo mi neskutočne chýbalo. Je dobré kvôli tomu prelepovaniu kúpiť kvalitný leukoplast, čo dobre lepí, nezanecháva lepové stopy a ľahko sa odliepa... ja som mala celé brucho dolepené - no pošlite chlapa do lekárne 🙄
@luboslava31 ja som bolesti nemala, len tesne po operácii, varila som jedlá odporúčané diétou

donia
23. jan 2011

@rosannar drzim palce na zitra, neboj, ja se taky bala a uz to mam skoro rok za sebou, byla jsme loni v breznu.
Ja teda mela tesne po operaci velike bolesti, ale davaji leky na utiseni a je pravda ze snad hodinku od hodinky je to lepsi a lepsi. Stehy mi vyndavali ca. 10 dni operaci, nic jsem si doma sama neprelepovala, asi je to ruzne. Co ti ktery doktor rekne a naridi.
Mela jsem v te dobe skoro 2 letou dceru, tak jsem ji nemohla nosit, ani vyndat z postylky ci dat na prebalovak. To mi vzdy nekdo pomahal, takto skoro 4 tydny, pak uz jsem pomalu zacala. Ono ti to stejne neda a obcas se i clovek automaticky zapomene. On tvuj maly neni jiste tak tezky jako byla moje mala 😉 tak to budes moci asi drive.
Myslim na tebe a pak se ozvi jak jsi to zvladla.

rosannar
23. jan 2011

@donia dakujem...už aby bola streda, aby som už bola doma 🙂

luboslava31
23. jan 2011

@luboslava31 Takze co cert nechcel mladsia dcera mi doniesla zo skolky crevnu chripku,takze nie dost liecit sa po operacii este k tomu hnacky a krce v bruchu.Starsia mi zase doniesla nadchu ,je to hrozne takto s so skolkarskymi detmi.Tusim ze mam zatazkvajuce prekazky,jednu za druhou ,ale nastastie tie pooperacne rany prestali boliet,len sem tam ma to svrbi strasne,A sprchovat sa mozem,to mi nezakazali,len nesmiem pouzivat mydlo a po osprchovani prelepit rany.Rosannar drzim palce,viem o com hovorim,som cerstvo po.

donia
24. jan 2011

@luboslava31 tak to radi asi vsude, postupne s tim take bojujeme cela rodinka, tak preji brzke uzdraveni
Co se tyce te stravy, ja mela take strach, striktne jsem to dodrzovala asi 14 dni, pak jsem postupne zkousela. Bala jsem se, ze budu mit bolesti, kdyz snim neco spatneho, ale to vubec. Pokud mi nejake jidlo nesedlo (bohuzel je to tak dodnes) tak si s tim telo poradilo a to tak, ze jsem okamzite musela bezet na WC. Sestricka rikala, ze je clovek pak jak prutokac a ono opravdu jo. Tak spis na to si dej pozor, ja jeste dost dlouho mela strach jit jist nekam ven a ve meste jsem si pro jistotu kupovala jen suchy rohlik, kdyz prisel hlad.